صفحه اصلی / دانستنی ها / معرفی تعمیرگاه خوب و بد در مشهد

معرفی تعمیرگاه خوب و بد در مشهد

معرفی تعمیرگاه خوب و بد در مشهد

با توجه به اینکه تعدادی از مکانیک های موجود، تجربه کافی برای تعمیر خودرو ندارند و بعضا می خواهند ابروی اتومبیل را بردارند چشمش را کور می کنند، لذا در این مبحث قصد داریم که تجربیات قبلی خود را با بقیه به اشتراک بگذاریم و به معرفی تعمیرگاه خوب و بد در مشهد بپردازیم.

کسی که کار تمیز ارائه می کند، این حق را دارد که به بقیه معرفی شود، کسی که کارش خوب نیست و تجربه لازم را ندارد، می بایست به بقیه معرفی شود تا مشتریانش کم و کمتر شود و در نهایت جمع کند بساطش را.

اتومبیل، سرمایه یک خانواده است و کسی که نمی تواند با بهترین قیمت و در کمترین زمان و با بهترین کیفیت آنرا تعمیر نماید، همان بهتر که اصلا تعمیر نکند. پس تجربیاتمان را با هم به اشتراک بگذاریم تا بتوانیم بهترین ها را انتخاب کنیم و از بدها دوری جوییم. لطفا دلایل خود را نیز ذکر کنید که چرا فلان مکانیک را خوب یا بد معرفی می کنیم. البته این معرفی شامل همه خدمات خودرویی می شود، صافکاری و نقاشی، جلوبندی، تعمیرات جزیی و کلی، پمپ بنزین، کارواش و به طور کلی هر خدماتی که یک خودرو دار می تواند به آن نیاز داشته باشد.

برای معرفی تعمیرگاه خوب و بد در مشهد از قسمت «پاسخ دهید»، پایین همین مطلب استفاده کنید… لطفا هم خوبها و هم بدها را معرفی کنید.

مهم:

وبسایت دنیای خودرو، برای صاحبان مشاغل این حق را محفوظ میدارد که در صورتیکه شخصی به کسب و کار آنها انتقادی وارد نمود، از خودشان دفاع نمایند.

معرفی تعمیرگاه خوب و بد در مشهد

142 دیدگاه‌ها

 1. اول جا داره تشکر از شما بخاطر این کار قشنگی که کردین امیدوارم همه همشهریان استقبال کنن و معرفی کنن
  من چند وقت پیش به تعمیرگاه ملیونی مراجعه کردم. از میدان قائم به طرف استقلال که میاید سمت راست میشه نبش آزادی ۳۶
  من می خاستم موتور ۲۰۶ رو تعمیر کنم. ۹ روز ماشین من رو خوابوند و بعد از تحویل هم مشکلات زیادی داشت. مهمترینش این بود که دیدم چرخ سمت راننده صدا میده و وقتی سرعت میره بالا لق لق میکنه. رفتم سراغش گفت وقت ندارم دوسه روز دیگه بیا. من هم گیر دادم که وقت ندارم الان بازش کن. چندتا دور باهاش زد گفت پلوست مشکل داره. من گفتم پلوس هیچ ایرادی نداشته. گفت بزار بازش کنم. قالپاق رو که باز کرد دیدم پیچ چرخ جلو رو نبسته! پیچ باز بود! اصلا قابل باور نبود برام که یه به اصطلاح مکانیک، می تونه با یه پیچ جون مردم رو این طور به خطر بندازه. اگر اون چرخ در سرعت ۶۰ یا ۷۰ در می رفت ماشین من چپ می کرد. ولی خدا رحم کرد…
  القصه الان حدود یک ماه از اون ماجرا می گزره همنوز تو ماشین بو بنزین میاد و وقتی رفتم سراغش می گه من بویی احساس نمی کنم. بیار ماشین رو یه شب بزار تا صبح چک کنم بینم بو از چیه.
  همه بستهای شلنگها و سیم ها رو به جای باز کردن شکسته!
  این آقا برا یه دیاگ زدن دو روز منو علاف کرد چون تو مغازش دیاگ نداشت و باید از همکارش قرض می گرفت.
  این آقای ملیونی، تو تعمیرگاهش اصلا چاله سرویس نداره! چطور امکان داره یک نفر تعمیرگاه بزنه اما چال سرویس نداشته باشه؟
  دست اخر هم هزارتا منت سرت میزاره که برات کم خرج درش آوردم… فلان قطعه هم اگه همکارای من بودن عوض می کردن اما من دیدم سالمه عوض نکردم و از این حرفا

  زنگ زدم اتحادیه شون با رییس اتحادیه صحبت کردم گفت برا تعمیر اساسی موتور حداکثر سه روز باید ماشین رو نگه داره اما این بابا ۹ روز ماشین منو خوابوند. دست اخر میگه ماشینت مالی نشده برو بفروشش!

  خدا از سر اینجور مکانیک نماها نگذره
  من به همه توصیه می کنم که به هیچ وجه سراغ این آقای ملیونی نرن
  تعمیرگاه ملیونی – نبش آزادی ۳۶ –
  سه تا برادرن که خدا از سر سه تاشون نگذره

  • خونه ما ازادی۴۰-ماشین بردم تعمیرگاه میلیونی. صحت گفته های شمارو صددرصد تایید میکنم دوست من

  • درسته صحبتتون .من خودم میکانیکم یه مشتری اومد در مغازم گفت برام فیلر بزن ۲۰۶بود زدم راضی بود رفت گفت میخوام برم شمال مسافرت .بعد ۲۰روز زنگ زد گفتن ماشینم سوپاپ زده تقصیر شمایه .گفتم تو جاده این هستین گفت ما با یه ماشین دیگه اومدیم .ماشین فیلر زدی در خونه دست داداشم الان زنگ زده میگه سوپاپ زده .خب خودتون قضاوت کنید من از کجا بدونم اون چکار کرده با ماشین که سوپاپ زده بعد ۲۰ روز چه بلایی سرش اورده سر ماشین .اینا هم ببینید که برای۱۵هزار دهن ادم سرویس میکنن رفته اتحادیه حرف بی سند بوده اومده با زور حالیمون کنه تو محل کسب

 2. خیلی کار خوبی کردین که این بخش رو راه انداختین
  از همون تعمیرگاهی که آقای محمد گفتن کمی که بیاید جلوتر یه پمپ بنزین هست. نمی دونم شاید میشه نبش آزادی ۲۸ یا یکی کمتر یا یکی بیشتر

  من باک ماشینم کلا ۴۵ لیتر ظرفیت داره- یه روز که حدود ۵ لیتر تو باکم داشتم رفتم همون پمپ بنزین. کارت سوختم ۴۷ لیتر داشت که همشو زد و گفت که هنوز پر نشده. بهش گفتم آقا باک من کلا ۴۵ لیتر میگیره و ۵ تا هم داشتم یعنی باید با ۴۰ تا پر میشد. کلی داد و بیداد سرم کرد که شماها چیزی حالیتون نیست و پمپ ما درسته

  خواستم بگم که هواستون جمع باشه مخصوصا تو اون پمپ بنزین که کلاه سرتون نزارن

 3. سلمان قراگوزلو

  همه می دانیم خرید خودرو و خدمات پس از فروش در کشور ما تقریبا به معضل همگانی بدل شده است. ولی رنج نامه ای که مینویسم برای خودم اتفاق افتاده است و تمام فاکتورها و مدارک موجود است.

  اواخر سال ۱۳۹۰ یک دستگاه خودرو اکتیون از شرکت رامک خودرو نماینده سانگ یانگ در ایران خریداری کردم،خودرو تنها ۴۸۰۰۰ کیلومتر کار کرده بود که در تاریخ ۹۴/۲/۲۰ وسط جاده مشهد-تهران متوقف شد. با نمایندگی رامک خودرو در مشهد تماس گرفتم و گفتند اکثر خودرو های رامک خودرو مشکل گیربکس دارند ،قول دادند که می توانند خودرو را تعمیر کنند،خودرو نزدیک سه هفته در نمایندگی ماند و با فاکتوری به مبلغ ۴ میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان خودرو را تحویل بنده دادند ،بعد از تحویل خودرو متوجه شدم چراغ چک موتور که خاموش بود روشن شده و خودرو هنگاه حرکت صدای بدی دارد،مجددا مراجعه کردم و هر بار به بهانه ای من را دست به سر کردند.

  یا مهندس نداشتند،یا دیاگ را برای به روزرسانی به تهران فرستاده بودند یا بهانه دیگری جور می کردند.آخر من که دیدم از دست اینها کاری ساخته نیست خودرو را به تهران بردم و تعمیرگاه مرکزی رامک خودرو در کیلومتر هشت جاده مخصوص کرج مراجعه کردم. گفتند تماس می گیریم. در تاریخ ۹۴/۴/۱۶ تماس گرفتند و گفتند خودرو تعمیر شده و توربین گیربکس را که باید نمایندگی مشهد تعویض میکرده را عوض نکرده ، و فاکتور شما ۳ میلیون و پانصد هزار تومان میشود.

  مجدد به نمایندگی مراجعه کردم و هنگام تست خودرو متوجه شدم در دنده ۳ قفل میکند.در حالی که قبل از تحویل به نمایندگی مرکزی تهران این مشکل را نداشت.دوباره گفتند یونیت خودرو خراب است و باید ۲۱ میلیون تومان پول بدهید تا درست کنیم!

  خودرویی که هر روز یک خرج جدید برایش می تراشند.خواهشمندم داد مرا به گوش مسولین برسانید،چرا به یک عده مجوز واردات خودرویی داده میشود که با کارکرد ۴۸۰۰۰ کیلومتر چنین خرج سنگینی روی دست مشتری بگذارد؟

  چرا بدون داشتن تعمیرگاه مجهز در کلانشهری مثل مشهد به شرکتهایی نظیر رامک خودرو مجوز واردات خودرو داده میشود. در تبلیغ رامک خودرو برا این خودرو ذکر شده بود :با قلب طپنده بنز! ما که از بنز بودن این خودرو فقط خرج و مخارجش را احساس کردیم.

  تشکر میکنم از سایتتون، فاکتور نمایندگی مشهد و قرارداد ۲۱ میلیونی تعمیرگاه رامک خودرو تهران هم موجود است و در صورت نیاز میتوانم ارسال کنم.

 4. آقای سجادی خیلی مکانیک خوبیه
  البته کمی قیمتش بالاس و فقط محصولات ایران خودرو سمند و پژو رو تعمیر می کنه اما کارش خوبه
  آدرسش هم یه میلان قبل از چهارراه میدون بار- فکر کنم میشه باباطاهر. همون اولاشه
  دوتا پسراش هم دم مغازه کمکش می کنن اما اونا چندان ماهر نیستن و اگه خواستین برین اونجا فقط کار رو به خودش بدین که مسنه!

 5. سید مصطفی حمیدی

  به نظر من وقتی که قصد دارید ماشینتون رو تو تعمیرگاه بزارید و برید، حتما باک ماشینتون بیشتر از ۱۰ لیتر بنزین نداشته باشه. چون جماعت تعمیرکار، تا چشمشون به باک پر می افته، هوس برداشت بنزین، نمی زاره درست کارشون رو انجام بدن. پس بیشتر از اینکه به فکر تعمیر ماشین شما باشن، به فکر برداشت بنزین هستند. این وسط گاهی شیلنگ یا درب اصلی باک رو شکستن از نظر اونها اوکیه.

  تعمیرکار خوب و سالم خیلی کم پیدا میشه
  این جماعت معلوم نیست پول حلال چه بدی براشون داره که حتما اگه شده با ۱ لیتر بنزین باید کسبشون رو حرام کنند.
  من که دل خوشی ازشون ندارم…

 6. یک فروشنده لوازم یدکی هست تو بلوار پیروزی بین چهار راه چارچشمه و میدان هاشمیه – از سمت میدان هاشمیه که میاید میشه سمت راستتون- به نام لوازم یدکی شرکا- تلفنش هم هست ۳۸۸۲۶۰۹۵
  این خیلی ادم با انصافی هست – من قیمتها رو با آل رضا و بقیه که چک کردم ایشون مناسب تر میده

 7. بدبختی های تعمیرگاه میلیونی هنوز ادامه داره…
  روزی که ماشین تحویل گرفتم دیدم کمی صدا از محل تسمه دینام به گوش میرسه. به آقای میلیونی مدیر تعمیرگاه میلیونی گفتم اینجا صدا میده گفت تسمه دینام رو عوض کردم نو انداختم به همین دلیل صدا میده. یه مدت که کار کنه صداش برطرف میشه. بهش گفتم اخه تسمه نو چرا باید صدا بده و بهش گیر دادم تا اینکه گفت: اگه کمی خاک بریزیم رو تسمه دینام صدا برطرف میشه و رفت از تو باغچه کمی خاک آورد ریخت رو تسمه، هیچ اتفاقی نیفتاد.

  کمی گذشت که دیدم صدا داره بیشتر و بیشتر میشه. حتی اوایل صبح صدا خیلی زیاد بود اما کمی که ماشین کار می کرد صدا کمتر میشد. تا اینکه صدا به حدی شد که ترسیدم ادامه بدم اتفاقی بیفته. ماشین رو بردم یه تعمیرگاه دیگه. قاب تسمه تایم رو باز کرد. دیدیم یه پیچ رو درست نبسته، پیچه وا شده اومده گیر میکنه به تسمه تاسم و نصف تسمه تایم رو هم خورده بود. خدا رحم کرد تسمه پاره نشده بود. خلاصه ۶۰ تومن پول تسمه و ۷۰ تومن برا اجرت تعویض تسمه جمعا ۱۳۰ تومن خرجم شد.

  واقعا نمی دونم با این «تعمیرگاه میلیونی» چکار کنم. تسمه خراب شده به همراه پیچ رو از تعمیرکار گرفتم و قصد کردم برم از آقای میلیونی شکایت کنم. یکی از بدترین و مزخرفترین تعمیرگاه هایی که تو عمرم رفتم همین “تعمیرگاه میلیونی” بود.

  واقعا از همه می خوام که تعمیرگاه میلیونی رو به عنوان بدترین تعمیرگاه مشهد به هم معرفی کنند تا بلاهایی که سر من اومد سر هیچ بنی بشر دیگه ای نباد.

 8. تعمیر کار با انصاف یک دنیا ارزش داره:

  شیشه سمت راننده جیز جیز می کرد- احساس می کردم یه چیزی شله و نیاز داره که سفت بشه
  چون از بچگی عاشق کارای فنی بودم ، تصمیم گرفتم رو دری رو باز کنم ببینم مشکل دقیقا از کجاست!

  موتور سالمه- شیشه هم با سرعت خوبی بالا پایین میره فقط وقتی شیشه در بالا ترین و پایین ترین نقطه نیست کمی صدای لقی میده- کمی که بررسی کردم متوجه شدم که صدا از محل اتصال شیشه به ریل شیشه بالا بره

  لازمه بگم که شیشه بالابر از چنتا سیم شبیه سیم ترمز دوچرخه و یه موتور و دو تا ریل تشکیل شده و ساختمون خیلی ساده ای داره

  کمی با سیم ها ور رفتم تا سفتشون کنم اما سیم از جاش درومد و هر کار کردم نتونستم جاش بندازم. می دونستم که جا انداختنش یه قلقی داره و اگه زیادی بهش فشار بیارم امکان داره یه چیزیش بشکنه

  پس تصمیم گرفتم ببرم پیش یه تعمیرکار تا اون سیم رو جا بندازه

  چندین جا رفتم و گفتن چون سیم پاره شده باید کل سیستم باز شه و سیم عوض بشه!!! من هم که می دونستم سیم پاره نشده و دست خودم درومده بهشون ندادم.

  تا اینکه بردم یه جا تو کوشش- میدان گاراژدارها به سمت چهارراه پاراژ دارها – همون اول خیابون نرسیده به بانک ملت. سمت راست.

  یا رو گفت باز می کنه و سیم رو جا می زنه ۲۰ تومن هم اجرتش میشه. به همین دلیل بهش دام.
  باز کرد اما وقتی باز کرد گفت که سیم خراب شده و باید سیم رو عوض کنه. البته اینو هم گفت که سیم فابریکیش خیلی خوبه اما خراب شده

  برا اثبات ادعاش هم یه تیکه از ته سیم بهم نشون داد که تا خورده بود!

  بعد هم دست به کار شده … از یه سیم دیگه تیکه ای چید و خلاصه سیم رو عوض کرد و سیستم رو جا زد.
  اما از اونجایی که حقیقت پنهان نمی مونه و دستش باید رو میشد ، ناگهان سیستم گیر کرد و طرف مجبور شد دو باره کل سیستم رو در بیاره

  وقتی دراورد دیدم دقیقا همون جایی از سیم خودم که تا خورده بود ، تا خورده چون تو کار قرار گرفته… خلاصه سیم رو مقداری کوتاه کرد و جا زد و ۵۰ هزار تومن ناقابل هم گرفت

  اگه اون بابا سیم فابریکی رو عوض نمی کرد و همون سیم رو جا میزد و اجرت جا زدنش رو می گرفت قطعا زندگی با برکتی داشت و اون پول کاملا حلال می بود
  اما الان چی!!!

  واقعا ناراضی هستم که سیم فابریکی رو برداشته و یه سیمی که نمی دونم چیه گذاشته…

  خدا لعنت کنه هر چی تعمیر کار این تیپیه که برا گرفتن پول بیشتر حاضرن ماشین مردم رو از فابریکی خارج کنن…

  حالا این یه ایراد جرئیه
  اونایی که موتور و گیر بکس و جلوبندی تعمیر می کنن و برا گرفتن پول بیشتر میگن این و اون هم خراب شده و باید عوض بشه و سپس با قطعه نو بی کیفیت عوض می کنن
  خدا از سرشون نگذره…

  • متاسفانه شیشه بالابر پرایدم ضعیف شده بود تصمیم گرفتم پیش یک سیم کش که خ گاز بود ببرم برای انتقال سیم های برق به درب خودرو از پوشش لاستیکی داخل موتور عبور داد و پوشش لاستیکی را داخل سطل آشغال انداخت حالا این آقا اگر کمی فکر میکرد از طریق همین منفذ یک افعی یا .. وارد اطاق میشد چه اتفاقی می افتاد.

 9. چند مشکل که بسیار گسترده شده اند
  تعمیرکاران زیر چهل سال متاسفانه بدترین نوع تعمیرکاران هستند و البته استثنا همیشه هست
  درصد قابل توجهی از تعمیرکاران خودروی شما را دستکاری می کنند مثلا یک بخشی در خودروی شما خراب است بعد از خروج از تعمیرگاه میبینید بخش دیگری خراب شده. چشم از خودروی خود بر ندارید و هرجا تعمیرکار دست میزند با دقت نگاه کنید و ازش سئوال کنید
  بارها شاهد بودم قطعه ای از خودرویی که در تعمیرگاه برداشته میشه و بر روی ماشین دیگری گذاشته می شود و اکثر مواقع فقط می خواهند کار خودروی دیگر را سریعتر تمام کنند موارد مشاهده شده فیوز و شلنگ بنزین بوده
  موارد دیگری وجود دارد از بلد نبودن گرفته تا کلاهبرداری که جایش اینجا نیست خود من هشت سال به یک تعمیرگاه میرفتم و یکبار که دقت کردم فهمیدم علت تمام خرابیهای خودروی من دستکاریهایی بوده که تعمیرکار می کرده و چند هفته بعد دقیقا همانجا خراب می شده از شل کردن یک پیچ گرفته تا موارد برقی
  واقعا برای تعمیرکارانی که شغل بسیار شریفی را برابر با سرقت و کلاهبرداری کردن متاسفم لطفا بله همان شغل دزدی بروید و ما را با خطر مرگ مواجه نفرمائید با تشکر از اتحادیه های تعمیر کاران ماشینهای سبک مشهد

 10. این صفحه رو خوندم. خیلی کار خوبی کردین که این بخش رو راه اندازی کردین.
  چندی پیش ماشین یکی از دوستام دو سه روزی دستم بود تا اینکه دیدم داره کمی ریپ می زنه. چون میخاستم تحویل دوستم بدم گفتم بهتره ببرم درستش کنم تا حرف و حدیثی توش نباشه. این شد که ماشینو بردم تعمیرگاه میلیونی و با آقای محسن میلیونی مشکل رو در میون گذاشتم.
  آقا محسن میلیونی دیاگ زد و گفت شمع ها خراب شدن و باید عوض بشن. بعد که بازشون کرد گفت وایرها هم خراب شدن و باید عوض بشن. من هم گفتم برا دوستم مرام بزارم و شمع و وایرها رو عوض کنم. خلاصه ۱۱۰ هزار تومن پول بی زبون از ما گرفت و شمع و وایرها رو عوض کرد. کمی هم با جاهای دیگه ور رفت که چون سر در نمیارم نمی دونم دقیقا چکار کرد.
  بعد ماشینو تحویل داد و من هم عصر همون روز تحویل دوستم دادم. از اونجایی که می خاستم اون هم بفهمه که براش مرام گذاشتم جریان رو بهش گفتم. دوستم در کمال ناباوری گفت که شمع و وایرها رو کمتر یک ماه قبل عوض کرده و جنس خوب هم انداخته و احتمالا مشکل از جای دیگه بوده.
  نمی دونم واقعا مشکل از شمع و وایر بوده یا نه اما با این حرف دوستم به تعمیرگاه میلیونی و آقا محسن ملیونی شک کردم.

 11. تعویض روغنی سادات تو قاسم آباد که دوتا شعبه هم داره یکی تو فلاحی یکی تو رفیعی- مردم برای این تعویض روغنی صف میبندن اما غافل از اینکه مشکلات زیادی تو این تعویض روغنی هست.

  اول اینکه این آقا آمده یک روغن بی نام و نشون رو برای ملت بیچاره به عنوان «روغن نانو» جا انداخته که هیچ جا حتی روی روغن همچین چیزی نوشته نشده!!! بسیاری از مردم که قبلا روغن نانو کمل «nano camel» یا به اختصار نانو می ریختن الان میان و می خان دوباره روغن نانو بریزن. اما از اونجایی که ایشون روغن نانو کمل نداره، این روغن بی نام و نشون که روش نوشته تاکسی رو میریزه. حتی خیلی از مشتری ها که نمی دونن روغن چی بریزن و این بابا روغن نانوی قلابیشو با قیمت روغنهای مطرحی همچون بهران و ایرانول بهشون قالب می کنه. جالب اینه که خیلی ها میان میگن نانو بریز!!!

  دوم اینکه، کسانی روغن قلابی نانوی اتوسرویس سادات رو می ریزن خودشون میبینن که بعد از یه مدت، توی موتور لجن تشکیل میشه و این بابا مجبوره براتون موتورشو بریزه که هم استفاده از موتور شو، به شدت مضره و هم فروش موتور شو، برای تعویض روغنی سادات سود داره

  سوم اینکه تعویض روغنی سادات قاسم آباد، به جای فیلتر هوا و روغن مرغوب که مارک سرکان هست، فیلترهای ارزون قیمت و بی نام و نشون «ایران مان» بروی ماشینهای ملت می بنده. این آقا به ظاهر اجرت تعویض روغن نمیگیره و مردم به همین خاطر براش صف می بندن خبر ندارن که وقتی روغن بی نام و نشون رو ۳۹۰۰۰ تومن بهشون قالب می کنه چه سود سرشاری می بره

  چهارم اینکه هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره. پس اگر اتو سرویس سادات اجرت دریافت نمی کنه، قطعا همون پول اجرت رو از جای دیگه در میاره

  از مردم خواهش می کنم که یا به اتوسرویس سادات مراجعه نکنن و یا اگر رفتن از روغن نانوی قلابی و فیلترهای بی نام و نشون رو ماشین نبندن. ازش بخواین که فیلتر سرکان و روغن بهران یا ایرانول براتون بریزه
  باز هم میگم روغن نانو که در تعویض روغنی سادات قاسم آباد تو ماشین مردم ریخته میشه، قلابیه و بعد از یه مدت تو موتور ماشین لجن میبنده و موتور رو به شدت کثیف می کنه. در صورتیکه یکی از وظایف مهم روغن، تمیز کردن موتوره

  • راست میگی من هم یک بار رفتم این تعویض روغن یک فیلتر روغن قالابی برام انداخت خدا بهمرحم کرد وگرنه باید موتور ماشین رو پیاده میکردم نمی دونم این مهره مار داره همه صف میبندن درصورتی که قیمتهاشت هم ناسبت نیست جون اجناسش غلابه

   • سلام
    من هم از دوستی مورد اعتماد شنیدم که می گفت ماشینشو برده اتوسرویس سادات و طرف میخواسته فیلتر روغن خود همون بنده خدا رو یه دستمال کشیده و دوباره میخواسته بزاره سر جاش و پول یه فیلتر روغن نو (که عوض هم نکرده بوده!) رو ازش بگیره که با هوشیاری صاحب ماشین دستش رو میشه!

    به نظر من هم پیشش نرین

  • با توجه به لحن صحبت و اطلاعات شما مشخصه که از رقبای کاری ایشان هستین در مورد روغن نانو و یا هر روغنی که تو اتوسرویسهای سطح شهر وجود داره همگی دارای استاندارد هستن و تحت نظارت اداره استاندارد توزیع میشه با توجه به قیمت دلار و نفت روغن با رنج قیمت زیر چهل هزار تومن حتی بهران و ایرانول نهایت سه هزار کیلومتر میتونه کار کنه اونم تو خودروهای مدل پائین اطلاعات در مورد روغن خیلی زیاده که اینجا امکان پذیر نیست در مورد فیلتر “ایران مان” هم که فرموده بودین بی نام و نشان هست زمانی که فیلترهایی مثل سرکان زیر پله با چسب چوب فیلتر تولید میکردن ایران مان اولین فیلتر استاندارد تو ایران بوده و….

   • اگر زمانی که ایران مان فیلتر تولید می کرده سرکان تو زیرپله با چسب چوب درگیر بوده، چرا تو اینترنت که سرچ می کنیم ایران مان، هیچ سایت معتبری نمیاد که ما نام و نشون این شرکت معتبر رو ببینیم؟ آدرس کارخانه تولیدی این فیلتر استاندارد کجاست؟ شما سرچ کن سرکان، تا فیها خالدون شرکت سرکان رو برات میاره، آدرس کارخونه، آدرس دفتر مرکزی تهران و کل نمایندگیهاش تو کشور رو برات میاره، اما ایران مان دقیقا کجاست که هیچ نام و نشونی ازش نیست؟ غیر اینه که ایران مان اون تولید کننده ایه که تو زیر پله نشسته با چسب چوب فیلتر تولید می کنه و شما برعکس فهمیدی؟ اگه غیر اینه بگو تا ما هم بدونیم. ضمنا شماره پروانه استاندارد ایران مان چنده و کی اخذ کرده استانداردشو؟
    برادر من دوره این طور حرف زدن گذشته، لطفا با دلیل و مدرک حرف بزن،
    ایران مان یه فیلتر تقلبی و بی نام و نشونه
    برعکس سرکان فیلتری مورد تایید استاندارده که از کیفیت بالایی برخورداره
    شما بیزحمت کمی اطلاعاتت رو بالا ببر
    شما که منو متهم می کنی که رقیب تعویض روغن سادات هستم شک ندارم که خود ساداتی که اینطور دفاع می کنی. وگرنه فیلتر قلابیه ایران مان چیزی نیست که کسی جز سادات ازش دفاع کنه. راستی فراموش کردی روغن قلابی نانو رو هم توجیه کنی.
    من زنگ زدم شرکت camel گفت قبلا تعویض روغنی سادات نمایندگی روغن نانو کمل رو داشته اما الان دیگه نماینده نیست و اون تابلو بالا مغازش هم غیر قانونیه!!! شما قبلا نمایندگی روغن نانو کمل رو داشتی اما بعد که به دلیل زیادی خواهی هات رابطت با تولید کننده روغن کمل به هم خورده، شروع کردی به انداختن یه روغن قلابی به مردم!
    شماره تلفن شرکت کمل تو اینترنت هست، اونایی که فکر می کنن من دروغ میگم خودشون زنگ بزنن و بپرسن
    باز هم میگم تعویض روغن سادات، یک متقلبه و از مردم میخام که دیگه سراغش نرن. این همه تعویض روغنی تو شهر هست یکی دیگه! این بابا داره کلاه سرتون میزاره

    • به نام خدا
     دوست عزیز شما بصورت یک طرفه دارید اتوسرویس سادات رو محکوم میکنید کاشکی یکی از موسئولین یا کارکنان اتوسرویس سادات هم اینجا بود تا به عرایض شما پاسخ میداد فقط در حد چند نکته برای جواب به گفته های شما عرض مینمایم اطلاعات خودرویی شما بسیار ضعیف است . بنده فیلتر ایران مان و سرکان را باهم مقایسه نمیکنم فقط خدمت شما عرض میکنم فیلتر ایران مان (شرکت تولیدی فیلتر البرز ) دارای نشان استاندارد به شماره ۷۶۰۰۷۹۶۷۰۵ و دارای وب سایت به ادرس http://filteralborz.com و همچنین ادرس شرکت به ادرس تهران میدان ارژانتین خیابان بیهقی کوچه دوازدهم شرقی شماره ۳۴ هستش زود قضاوت کردین دوست عزیز

    • ازت خوشم میاد سادات!
     با اسامی مختلف میای از خودت و اجناس قلابیت طرفداری میکنی؟!
     به سایتی که دادی برای فیلتر ایران مان سر زدم

     اولا آدرسش با اونی که شما نوشتی فرق داره.
     ثانیا قسمت نمایندگیهاش خالیه!!! یعنی هیچ نماینده ای تو کشور نداره!!!

     ثالثا گواهینامه های استاندارد اجباری که گرفته هیچ کدومش مربوط به فیلتری با نام تجاری «ایران مان» نیست!!! همه گواهینامه ها مربوط به فیلتر با نام تجاری البرزه! و این هم یه دلیل قوی دیگه برا اینکه فیلتر «ایران مان» قلابیه!

     رابعا حتی تو قسمت خدمات پس از فروشش چیزی نتونسته بنویسه! و این قسمت هم طبق معمول خالیه. چون خدماتی نداره که بنویسه!
     خامسا برو تو تصاویر, عکس اون آزمایشگاه مسخره رو نگاه کن ببین آیا چیزی غیر از زیر پله برات تداعی میشه؟

     سادسا اون شماره استاندارد رو نمیدونم از کجات دراوردی چون حتی تو اون سایتی که معرفی کردی، همچین شماره استانداردی وجود نداره…

     تاسعا یادت شد از روغن های قلابی نانو دفاع کنی. همون روغنهایی که به ملت بیچاره میندازی و مردم ساده هم فکر می کنن نانو گرفتن

     آقای سادات دستت رو شده
     هرچی کلاه گذاشتی سر ملت بسته دیگه
     یه ذره وجدان داشته باش

    • سلام و ارادت مجدد دوست گرامی
     در پاسخ به گفته های شما عرض میکنم ابتدا هرکسی که در ایران جنسی رو به فروش میزاره قرار نیست نماینده رسمی اون جنس باشه برای مثال در سوپر مارکت محصولات لبنی رضوی فروخته میشه ایا سوپر مارکت باید حتما برای اخذ نمایندگی رضوی اقدام کنه .
     دوما شما با روند ثبت برند تجاری اشناییت دارید ؟؟؟؟؟
     بعید می دانم اگر داشتید سری به اداره ثبت شرکت ها میزدید و اگهی تغییرات و تغییر نام شرکت رو ملاحضه میکردید و ضمنا اسم شرکت فیلتر البرز و اسم محصول ایران مان هستش و مورد تایید شرکت لطفا اطلاعاتتون رو ببرید بالا بعد تشویش اذهان عمومی کنید
     سوما قرار نیست اتوسرویس سادات پاسخگو سایت فیلتر البرز باشه شاید کیفیت سایت فیلتر البرز پایین باشه ولی کیفیت فیلتر های ان قابل مقایسه با دیگر فیلتر ها نتیست
     چهارم شماره استاندارد ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها و همچنین اداره کل استاندارد قزوین هستش اخه من موندم شما اطلاعات نداری چرا مردم رو به چالش میندازی
     در پایان اتوسرویس سادات نه جمع کرده نه فرار کرده ادرسش هم مشخصه البته ۲۰ ساله که مشخصه شما میتونید به خودتون یکم زحمت بدید و یک سری به اونجا بزنید اگر مدارک و مستندات قانونی رو دیدید و قانع نشدید اون موقع اظهار نظر کنید و قبل از دادگاه و مراجع قضایی شخص رو محکوم کنید .

    • در پاسخ
     من بیسواد و بی اطلاع، شما دانشمند قرن. من از قانون و ثبت شرکت چیزی نمیدونم، تو که چارتا لغت بهت یاد دادن و حتی قلم نمیتونی دستت بگیری، تو باسواد و عالم دهر!

     اولا شما که نماینده روغن نانو کمل نیستی چرا تابلو روغن نانو کمل رو زدی بالا سردر مغازت؟ شما هر محصولی دلت خواست بفروش اما تابلو وقتی میزنی یعنی نماینده هستی در صورتیکه نیستی! الکی هم مغطله نکن! شما تابلو نانو کمل زدی یه دونه روغن نانو کمل تو مغازه داری؟ ایها الناس بد میگم؟ برید در مغازش بگید همین روغنی که بالا در مغازت تبلیغشو کردی میخایم! ببینین داره؟ فقط مراقب باشید اون روغن نانو قلابیشو بهتون نندازه!

     دوما به فرض که فیلتر البرز رفته آگهی تغییرات داده، وقتی تو سایتش نذاشته من و امثال من باید از کجا بدونیم؟ هرچند اگر آگهی تغییرات میداشت بدون شک تو سایتش، که اصلی ترین محل اطلاع رسانی عمومی هست قرار میداد.

     سوما اتوسرویس سادات وقتی داره فیلتر قلابی «ایران مان» رو به ملت میندازه باید پاسخگو باشه!!! یادت نره که تولیدی های زیر پله ای و بی کیفیت، معمولا یا اصلا سایت ندارن یا سایت درپیت دارن، دقیقا مثل فیلتر قلابی ایران مان! با اون سایت پیزوریش! آقای تعویض روغنی سادات، بیزحمت یه نگاه به سایت سرکان بنداز، آدم کیف میکنه!

     چارما: وقتی سایت یک مجموعه، که محل اطلاع رسانی اون مجموعه هست اطلاعاتی در مورد فیلتر «ایران مان» نداره، شما با چه رویی طرفداریشو می کنی؟ کاسه داغتر از آشی؟ هیچ جای اون سایت مدرکی دال بر اعتبار فیلتر «ایران مان» وجود نداره! ایها الناس دروغ میگم؟

     پنجما: اتوسرویس سادات جمع نکرده فرار هم نکرده، بلکه از خلاهای قانونی موجود داره سوء استفاده می کنه و سر مردم رو کلاه میزاره!

     سادات یه کلاه برداره که مردم فکر می کنن چون سیده، کارش درسته درصورتیکه بنی صدر هم سید بود! جعفر کذاب، برادر امام بود پسر امام و عموی امام هم بود، اما کذاب و دروغگو بود!!! سید بودن مزیتی نیست سادات جان. تو هم سید کذابی! اینو افرادی مثل من که کمی اطلاعات تو این حوزه داریم درک میکنیم. بترس از آتش روز قیامت!

     همین الان بیا توبه کن. تو مشتری داری. محصولات خوب و باکیفیت بهشون بده. سودتو کم کن. بخدا قسم این پولهایی که تو درمیاری خوردن نداره! اینا حناق میشه گردن خودت و خانوادت رو میگیره. بچت مریض میشه باید میلیونها تومن خرجش کنی آخرشم خوب نمیشه!

     من با تو پدرکشتگی که ندارم. چون دیدم داری سر مردم کلاه میزاری اطلاع رسانی کردم تا مردم مطلع بشن. من نه رقیبتم و نه دشمنی باهات دارم. دست از این کارهات بردار. خداهم میبخشتت. همین امشب که شب جمعست برو حرم و توبه کن. از امام رضا خجالت بکش. از ائمه خجالت بکش. مردم وضعیت اقتصادیشون خوب نیست. مردم با زحمت دارن زندگیشون رو میگذرونن. تو با این روغنهای قلابی داری سرمایه مردم رو هدر میدی!

     این بحث تمامه و من دیگه جوابت رو نمیدم. هرچند پاسخهایی که تا الان دادی همگی مغلطه بود. سعی نکن خودت رو گول بزنی. عامه مردم اطلاعات خودروییشون پایینه. به تو اعتماد می کنن. انسان باش و روغن و فیلتر خوب بهشون بده. مردم اطلاعات ندارن، از این قضیه سو استفاده نکن

    • به قول یک بنده خدائی آب رو بریزید اونجائی که میسوزه مشخصا شما یا رقیب کاری هستی یا فروشنده فیلتر سرکان…

    • اینم ادبیات و نحوه پاسخ دادن اتوسرویس سادات. فقط میتونم بگم برات متاسفم. تو به خودت شک داری فکر می کنی همه رقیبتن.

   • منم یبار ماشینمو بردم پیش سادات. یکی از پیچ هارو انداخته بود تو موتور. مجبور شدم ببرم مکانیکی،از اخر فهمیدیم پیچی ک آقا گم کرده بود افتاده تو موتور. از تو ماشینم صدای بدی میود. ۱۰٫۰۰۰ گرفت مکانیک درستش کرد

  • با سلام خدمت همه دوستان
   بنده اخلاقی هستم یکی از نمایندگان فروش فیلتر البرز یا همون ایران مان سابق و چندتا شرکت فیلتر سازی دیگه از جمله تام فیلتر صبا فیلتر و … اولا توضیح مختصری در مورد اسم ایران مان بگم شرکت ایران مان در سال ۱۳۵۱ اولین شرکت تولید کننده فیلتر در ایران بوده که توانسته نشان استاندارد ملی ایران رو بگیره و تحت لیسانس مان آلمان تا بعد از انقلاب اسلامی با مان آلمان همکاری داشته و بعد از انقلاب به خاطر اجبار شرکتها به استفاده از نام ایرانی به نام فیلتر البرز تغییر نام داده آدرس و مشخصات کارخانه طبق اجبار استاندار روی جعبه های فیلتر روغن حک شده وقابل دسترسی میباشد و با توجه به نظارت مستمر استاندارد امکان فروش فیلتر غیر استاندارد در سطح شهر مشهد خیلی به ندرت انجام میشود شماره تماس بنده جهت پیگیری مطالب مرتبط ۰۵۱۳۸۵۵۷۵۹۹ می باشد در صورت هرگونه شائبه و یا مشکلی در این مورد در خدمت همه عزیزان هستم.

   • اصلا حرفهای شما قابل قبول نیست چون الان در سال ۹۵ و بعد از انقلاب، روی فیلتر نوشته شده ایران مان نه البرز. بنده هیچ بحثی رو فیلتر البرز ندارم. استاندارد هست و گواهینامه های استانداردش رو توی اون سایت پیزوریش قرار داده.
    بحث ما سر فیلتر ایران مان هست که هیچ اسمی در هیچ جا ازش برده نشده حتی تو سایت پیزوری فیلتر البزر!!! و هیچ گواهینامه ای نتونسته بگیره چون اگه گرفته بود قطعا تو یه سایتی به نمایش میزاشت.
    اگر بعد از انقلاب فلتر مان تغییر نام داده به البرز پس اینی که الان تعویض روغنی سادات میندازه به مردم از کجا میاد؟
    مگه شما نگفتی که فلیتر مان، بعد از انقلاب تغییرنام داد به البرز، پس این فیلتر «ایران مان» که الان تو بازار هست کی داره میزنه و از کجا داره میاد… مان که به قول شما بعد از انقلاب اسمش عوض شد به البرز. پس ایران مان دقیقه هویتش چیه؟
    چرا با نام تجاری «ایران مان» ، که روی فیلتر درج شده، هیچ گواهینامه استانداردی صادر نشده؟

    • سلام مجدد دوست عزیز
     من شما رو بی سواد فرض نکردم صحبت های شما برگرفته از بی اطلاعی شماست . بازهم نانو کمل خوب دوست عزیز توجه بفرمایید قرار نیست هر شرکت هر مجموعه یا هر مغازه ای وقتی با یک برندی کار میکنه تا اخر عمر با همون برند کار کنه . در مورد برند نانو صحبت نمیکنم چون باید مسئولین شرکت نانو هم اینجا باشند ولی در یک جمله عرض میکنم وقتی شما از هیچیزی خبر نداری اظهار نظر شما خلاف واقع است و هیچکس صحبت های یک طرفه را قبول نخواهد کرد .
     مسئله دوم اگهی تغییرات کلی است و برای عموم نیست که قرار باشه تو سایت گذاشته بشه و ثبت شرکت ها هم کسی رو اجبار نکرده که می بایست اگهی تغییرات در سایت اطلاع رسانی بشه شما میتونید با شماره کارخانه و شرکت تماس بگیرید .
     مسئله سوم ما به شما گفتیم هرکس مسئول امور خودش هستش اینکه سایت شرکت ایران مان ضعیف هستش مسئولینش باید پاسخ بدن اخه سایت چه دلیلی بر فیلتر روغن هستش نفرمایید لطفا خنده دار است .
     مسئله چهارم ما طرفداری نکردیم و شما هم چسبیدی به سایت اطلاع رسانی چرا وقت نمیزارید و فیلتر رو نمیبرید اتحادیه یا کارشناس رسمی در امور تعویض روغن تا بررسی کارشناسی قرار بگیره دوست عزیز شما به دنبال جه هستی ؟
     مسئله پنچم اتوسرویس سادات بیست ساله داره فعالیت میکنه و در مشهد جزو رتبه های اوله چطور میشه تو این بیست سال یک بار توسط اتحادیه حتی اخطار هم نگرفته اتوسرویس سادات تایید شدست دوست عزیز لطفا وقت بزارید یک سر به اتحادیه و شرکت تعاونی بزنید حداقل برای شما خوب است

     من نمیدانم تا کی قرار است شما توهین کنید چرا منطقی صحبت نمیکنید چرا از طریق مراجع تخصصی اقدام نمیکنید مگر مملکت قانون ندارد خوب یک سری به اتحادیه و دیگر ارگان های نظارتی بزنید خوب اگر کار ما اشتباه باشد برخورد میکنند و در غیر اینصورت شما دارید تشویش اذهان عمومی و تخریب سازی انجام میدهید شما حتی یک وقت حضوری هم نمیزارید سری به اتوسرویس بزنید . مردم خود اگاه هستند اگر کار ما اشتباه بود این سقف اعتماد رو نداشتیم

  • خخ / من رفتم سادات گفت باید موتور شو بریزی تو روغن چون ماشین خیلی کثیفه / اما بعد ماشین به روغن سوزی افتاد و بعد هم اویل پمپ خراب شد / نگو خود اویل پمپ هم یه صافی داره / خلاصه موتور شو هر چی جرم بوده رو با خودش برده رو توری ورودی اویل پمپ / یه تعمیر اساسی پیاده شدم / یک میلیون و ۵۰۰ خرج ماشین شد به خاطر ریختن موتور شو که به توصیه یه جوون کم خرد تو این تعویض روغنی ریختم تو موتور ماشین

  • دوست عزیز من اصلا مشهد زندگی نمیکنم فقط اینو جهت اطلاع عموم میگم :

   ماده ای در روغن موتور هست به اسم دتراژن که مثل صابون عمل میکنه و عملا اگر شما سیاهی در روغن موتور میبینید یعنی اینکه دتراژن به خوبی موتور شما رو تمیز کرده و کثیفی ها رو شسته و به خودش منتقل کرده

 12. من هم یک تجربه از تعویض روغن دارم که قصد دارم اینجا مطرح بشه
  تعویض روغنی هراتی بلوار پیروزی بین پیروزی ۲۷ و ۲۹
  مدیر این تعویض روغنی به شدت حیله گر هست و با مشتری به ظاهر خیلی خوش برخورد هست.
  من رفتم و به اصرار روغن اکسون ریخت تو ماشینم که به همین دلیل ماشینم یاتاقان زد و حدود ۳ میلیون خرجش شد.
  روغن آکسون کاملا تقلبیه و فقط بخاطر بسته بندی شیکی که داره با قیمت گزاف فروخته میشه و سود بالایی برای تعویض روغنی هراتی به ارمغان میاره
  دوستان گول ظاهر آدمها رو نخورید
  وقتی به تعویض روغن مراجعه می کنید خودتون روغن ماشینتون رو انتخاب کنید و اصلا به اصرار تعویض روغنی ها توجهی نکنید چون اونها معمولا روغنی که سود بیشتری براشون داشته باشه را به شما پیشنهاد می دهند.
  برای ماشینهای ایرانی ، روغن های ایرانی خانواده بهران و ایرانول بهترین انتخاب هستند چون با شرایط آب و هوایی ایران و با نوع بنزین بی کیفیت ایران کاملا همخوانی دارد.
  یادتون نره که روغن خارجی برای ماشینهای خارجی هست مه بنزیت یورو ۵ مصرف می کنند. پس یک پژو ۴۰۵ اصلا به روغن توتال یا لیکومولی نیازی ندارد و شما هزینه الکی می کنید و در این حال به موتور خودرویتان هم آسیب بیشتری وارد می کنید.
  روغنهای خارجی با بنزینهای یورو ۴ و ۵ هم خوانی دارند . فراموش نکنسد
  ممنون از این سایت خوب

  • دوست عزیز لطفا همه رو متهم نکنید هر روغن موتور یک کارایی بخصوصی داره و یک مشخصات فنی قبل از اینکه دیگران رو متهم کنید بهتره اطلاعات خودتون رو نسبت به روغن موتور بالا ببرید تا با انتخاب درست به ماشینتون آسیب نزنید

 13. با سلام خدمت دوستان
  بنده چند سال قبل همان سالی که سرمای شدیدی مشهد امد یک پراید مدل ۷۲ کره ای اصل داشتم که خیلی هم دوستش داشتم و برغم اینکه پول خرید ماشین بهتر داشتم اما همان را سوار میشدم . یک بار چند روز ماموریت رفتم و ماشین درحیاط خانه خوابیده بود . وقتی برگشتم اندکی بی دقتی کردم و درسرمای زیر ۲۰ درجه بدون گرم کردن ماشینی که چند روز خوابیده بود استارت زدم و باعث شد تا بخشی که بین تسمه تایم و میل سوپاپ ارتباط برقرار میکند بریده شود. همان روز که اتفاقا روز قبل تعطیلی به مناسبتی بود پیش تعمیرگاهی اول ۳۵ متری المهدی(سیدی) بردم که تعمیرکار گفت درستش میکنم واز میل سوپاپ و استکانی و فنر و… است . فردا رفتم ماشین را تحویل گرفتم و یک صورت بلند بالا درحدود ۱۰۰ هزار تومان داد . خواست خدا بود که هنوز قاپاق روی میل سوپاپ را نبسته بود ومن که اندکی فنی سرم میشود فهمیدم اصلا اینها بازنشده و این تعمیرکار ازخدا بی خبر دروغ میگوید که میل سو پاپ وهزار چیز دیگر مرتبطش عوض شده پش گفتم داغی هایش را بده که اول گفت درتراشکاری است وبعد هم گفت گم شده و اخرهم که اصرار من را دید گفت اصلا ما داغی نمیدهیم . حرفی نزدم فاکتور را گرفتم و مستقیم رفتم اتحادیه … خدا پدر همشان را بیامرزد کسانی که دران دوره بودند و همیشه به نیکی از انها یاد میکنم . گفتند ۲۰ هراز تومان هزینه کارشناس است گفتم عیبی ندارد کارشناس باز کردو حرف من راتصدیق کرد . مردتعمیرکار احضار شد و مقابل اعضای هیات رییسه اتحادیه که هرکدام بیش از ۳۰ سال سابقه داشتند قبول نمیکرد کهباز نشده تا اینکه مجبور شدند مقابلش بازکنندو ببندند تا بفهمد که رد جایی که سالهاست روغن خورده با جایی که اچار خورده چقدر تفاوت دارد. حق من را گرفتندو پس دادند اما دلم به حال کسانی میسوزد که نمیتوانند اثبات کنند …. همانجا بود که از تعمیرکار جماعت نا امید شدم و فهمیدم که حلا ل وحرام برای برخی از انها فرقی ندارد… درعین حال همین دوسال قبل هم سمندم را بردم پیش جوانی که تحصیلاتش مکانیکی بود و پیش یک استاد خوب هم کارکرده بود. سرسیلندر را بازکردو بست . اما شش ماه بعد دوباره همان اش و همان کاسه شد … مکانیک خوب این روزها نعمت است …

 14. با تشکر از سایت خوب و کار آمدتون
  اندک هستند تعمیرکارانی که مهارت کافی داشته باشند و حلال وار کار کنند. من یه پراید دارم که به خاطر یه صدای تق تق که در سمت جولبندی و از چرخ سمت شاگرد میکنه تا حالا ۵۰۰ تومان خرج کردم و صدای آن بیشتر شده. از جعبه فرمون بگیر تا کمک و …ولی یکی از دوستانم گفت که منم همین مشکلو داشتم و از سگدست بوده… حالا موندم دیگه پیش کی برم که تعمیر کارای ما فقط بلند قطعه عوض کنند اونم نه با مهارت کافی…اگر کسی جلوبندی ساز با تجربه میشناسه خواهشا معرفی کنه ممنون میشم.

  • سید حسین قائم مقام

   دوست عزیز
   لطفا تعمیرگاههایی که ماشینتون رو بردید معرفی کنید تا بقیه ماشین اونجا نبرن! این قسمت برای معرفی تعمیرکاران خوب و بد راه اندازی شده

 15. قاسم آباد – شهرک لشگر – داخل فلاحی ۴/۴ یه تعمیرگاه هست که کارش افتضاح هست و خیلی هم گرون میگیره. ماشین پراید انژکتوری ۸۵ دارم و خواستم فیلر گیری کنم. خودم همه دم و دستگاش رو باز کردم و قالپاق رو حسابی با بنزینو چتکه شستم و برای فیلر گیری فقط صداش کردم که اونم چون اچار فیلر نداشتم والا اون کارم خودم می کردم. ۳ دقیقه ای فیلر زد ۱۰ تومن گرفت. گفتم زیاد نیست. گفت خودم همشو باز و بست می کردم ۲۰ تومن میشد. جای دیگه پرسیدم گفتم فیلر گیری با همه کاراشو و بازو بستنش ۱۰ تومن. تازه فیلری که زد خیلی بدترم شد و صداش بیشتر شد. بردم جای دیگه دوباره فیلر زدن.

 16. سلام دوستان . من دوو ماتیز دارم راستش تعمیر کار خوب ، سیم کش خوب و جلوبندی کار خوب سراغ ندارم . واسه همه این تعمیرات که گفتم ، ماشینمو بردم نمایندگی دوو آخر نخریسی بعد فداییان ۲۱ . دیدم کلی سرش شلوغه . واسه سیم کلاج رفته بودم . یه پسر جوون هست که کمک حال مکانیک هست البته خود مکانیکم سن زیادی نداره . خلاصه این آقا پسر مسئول بازدید ماشین شد و با یک نگاه واسه جلوبندیم گفت : اوه … اوه .. اوه … این جلوبندی داغونه داداش حد اقل بالای ۵۰۰ تومن حساب کن و یک روز صبح تا شب کارداره واسه سیم کلاچی که قرا بود عوض کنه گفت : اوه ..اوه این ماشین رو بردید جای افراد ناشی اتاق رو بد بریدن دیگه سیم کلاچ رو نمیشه عوض کرد . بسلامتی سرتون سیم کلاچ رو خودم عوض کردم شد کلاچ دنبه ای و نرم و روون و واسه جلو بندی و نشت هیدرولیک بردمش حاشیه بلوار شفا بین ۸ و ۱۰ تعمیرگاه سناتور – امیر آقا ، نگاهش کرد و گفت جلو بندی با جعبه فرمون حدودا ۳۵۰ آب می خوره که خداییش همین قدرا با اجرت تراشکاریش در میاد . حالا اگه کسی واسه هیدرولیک جعبه فرمون و جلوبندی ماتیز تعمیر گاه خوب ومنصف بلده بگه یا اگه راهنمای تعمیر فارسی کسی داره لطفا به اشتراک بزارید تا استفاده کنیم و ممنون از سایت خوبی که راه اندازی کردید. سپاس

 17. سلام مجدد . ضمنا دوستان عزیز یک تعویض روغن هست توی( جاده قوچان یا بلوار آزادی ) بطرف گلبهار نبش آزادی ۱۲۱ راستش هربار ماشینو بردم پیشش یک اجرت اضافه دادم بعد دیدم پول گرفته ولی کار ماشینو انجام نداده یکبار روغن ترمزمو فول نکرد پول گرفته بود یکبارم روغن گیربکس رو فول نکرد ولی پول گرفته بود . از اون موقع با اینکه در مسیر محل کارم بود دیگه نرفتم . بندگان خدا این مسافرهایی که به امید این نامرد ماشینشون رو واسه رفتن به جاده میبرن پیشش . شما هم نرید اونجا.

 18. یه تعمیرکار زبون باز متقلب دورو معرفی میکنم مراقب باشید
  بلوار شفا از طرف هدایت به نام هادی زنگویی
  خیلی هم ادعا داره حدود ۱میلیون برای ماشین ام هزینه درست کرد از اخرگفت باید تعمیر اساسی شود درحالی که توسط یک ناشناس ادرس مکانیک ۲ برادر با انصاف و کار بلد با ۳۰ هزار تومان اشکال بعلت قطعی برق انژکتور برطرف شد
  ادرس انتهای نخریسی چمن ۸ مرتضی و بهروز

 19. باسلام تعمیر هیدرولیک نوری توخیابون چمن که براش صف می بندند ۲۰۶ خودرا برای تعمیر بردم سر کارگر اونجا پمپ هیدرولیک روداد یک کارگر نوجون بازکنه ایشون هم موقعه بازوبست پمپ روغن هیدولیک می ریزه روی دینام و میگه ماشین رو روشن کن با روشن شدن ماشین دود شدیدی از ما شین بلند میشه بعد سرکار گر میاد می بینه روی دینام پر روغنه دستور میده دوتاچهار لیتری اب بریزند روی دینام تا دینام شسته بشه ؟!!بعد هم تسمه دینام رو در میاره میگن بده دینام رو باز کنند بابنزین بشورن درست می شه اجرت هم نمی گیرن ولی وقتی باتری ساز دینام و دید گفت دینام سوخته ودیگه بدرد نمی خوره حالا می خوام برم اتحادیه شکایت کنم ببینم چی میشه این تعمبرگاه یکی از مکانیکا معرفی کرد شاید یک زمانی کارش خوب بوده ولی الان ماشینو میدن دست کارگرهای نوجون تا پدر ماشین رو دربیارن

  • دوستان عزیز تعمیرگاه هیدرولیک نوری بعلت سابقه زیاد و قدیمی بودن واینکه مسئول تعمیرگاه قبل از انقلاب دوره آموزش توی آلمان دیده و تونسته رئیس اتحادیه هیدرولیک کاران مشهد بشه مشتری زیاد داره ولی متاسفانه کیفیت کارش افتضاحه شاید بعضی از دوستان از این حرف من دلگیر بشن ولی من چند دفعه امتحان کردم یکبار که کمک روغن هیدرولیک پشت موتور ماشینم(پارس) رو باز کردند عایق حرارتی فلزی رو بر داشتن و داخل چاله سرویس انداختند و گفتند این قطعه ضرورت نداره ششماه بعد به علت حرارت زیاد گلویی اگزوز اورینگ کمک هیدرولیک خراب شد وروغن ریزی پیدا کرد و دوباره برای تعمیر وگرفتن روغن ریزی مراجعه کردم۳۸۰هزار تومان فاکتور کرد بعد از مدتی فرمون ماشین سفت شد وبه پیشنهاد یکی از دوستام به یه تعمیر کار دیگه مراجعه کردم ایشون کل کمک وبازوهای هیدرولیک رو تعویض کرد با ضمانت کتبی ۲۵۰ تومان دو ساعت هم بیشتر زمان نبرد ودر حضور خودم انجام داد یه عایق حرارتی هم گرفت۱۰ هزار تومان البته استوک چون نو گیرم نیومد وقتی ماجرای آقای نوری رو گفتم از اجرت اونا متعجب شد و گفت نمیتونی چیزی بگی چون خودشون رئیس اتحادیه هستند.اجرتی که آقای نوری بابت باز وبست کمک هیدرولیک پارسال گرفتن ۱۴۰ تومان واجرت که اتحادیه تعیین کرده ۸۰ هزار تومان هست خودشون نرخنامه رو رعایت نمیکنن.

 20. سلام من تو ۴۵ کیلومتری سبزوار با ۲۰۶تسمه تای پاره کردم مکانیک از ظهر تا شب ماشین رو جمع کرد ولی ساعت ۹ شب ماشین بد کار می کرد هرچی ور رفت نتونست درست کنه دست اخر گفت چون ماشین مدل۸۳ مدل پایین است سیم های برق خشک وشکننده شده وماشین مشکل سیم کشی دارد خلاصه با ۶۰ تا سرعت خودرا به مشهد رساندم پیش چکاب رضا جنب تعویض روغنی خیابان نامجو رفتم نامبرده یکم با ماشین ور رفت گفت درست شده ولی وقتی که دور می زدم میدیدم هیچ فرقی نکرده خلاصه این برنامه چند بار تکرار شد دست اخر یکبار با ماشین دور زدم دیدم ماشین درست شده نامبرده گفت انژکتورها سوخته و قابل تعمیر نیست ومن ۴تا انژکتور استوک روی ماشین گذاشتم هر کدام ۵۰هزار تومان من هم گفتم اشکالی ندارد و انژکتورهای خود راگرفتم و رفتم پیش یک مکانیک دیگر مکانیک دوم انژکتورها را داخل دستگاه گذاشت و گفت این انژکتورها سالم است و فقط سوراخ انها گرفته است که با شستشو درست می شود پس از شستشو انژکتورها به مکانیک اولی مراجعه کردم و گفتم انژکتورها را باز کن و انژکتورها خودم را ببند که نامبرده گفت باید برای اینکار دستمزد مجدد بدهی و من هم گفتم مگر موقعی که انژکتورها را بستی از من اجازه گرفتی خودت سر خود بستی وخودت هم باید باز کنی که زیر بار نرفت و نزدیک بود کار به درگیری فیزیکی برسد دست اخر شاگردش انژکتورها را تعویض کرد واکنون پس ۱۸ ماه وچندین هزار کیلومتر رانندگی ومسافرت همچنان انژکتورها به خوبی کار می کنند

 21. سلام دنبال یک مکانیک خوب حتما باشید چون اگه کارتون به اتحادیه شون بیفته اونا از مکانیک بدترن یه بره دزد دور هم نون میخورن
  من ماشینمو بردم پیش یک مکانیک چون اب کم میکرد طرف بعد سه ماه ماشین رو داد و یک میلیون و دویست فاکتور بهم داد بماند که هر هفته با کلی دعوا میگفت اخر هفته تمومه بیا ببرش ماشینی که اب کم میکرد رو بهش دادم و حالا اب کم نمیکرد و ولی بجاش کاربراتش خراب بود و کل سیمکشی ماشین ایراد پیدا کرده بود از امپرها بگیر تا چراغ های ترمز بعدش ما رفتیم اتحادیه که خیر سرشون شکایت کنیم
  یه هفتاد تومن هم اونا گرفتن و هرکی رفت سی خودش اگه شما پیگیری دیدید ما هم دیدیم کلا تو یک صنفی که کار خرابه باید مطمین باشید از رییس اتحادیه تا پادو مغازه مکانیکی همشون مشکل دارن البته بعضی از مکانیک ها واقعا کارشون درسته یکیش هم اقای تقی زاده بعد بیمارستان امداد

  • سید حسین قائم مقام

   البته قبلا بنده به این نتیجه رسیده بودم- یه ذره بیشتر جمع می بندم- اکثر افرادی که در حوزه خودرو فعالیت می کنن، چه مکانیگ، چه صافکار، چه نقاش، چه سیم کش، چه نمایشگاه دار و چه لوازم یدکی فروش، اکثر این افراد، متاسفانه آدمهای ناپاکی هستن و فقط به فکر جیب خودشونن! البته آدمهای شریف و نجیب که همواره در اقلیت هستن در همه مشاغل وجود دارن اما در مشاغل ذکر شده کمتر!

 22. برای تعمیرگاه های دوو و ماتیز
  آقای محمد زاده بین شفا ۸ و ۱۰ – سناتور (میگن خوبه)
  آقای لشکری (میگن خوبه)
  آقایی مرتضی قاینی تو کوشش ۴۱ تعمیر گاه نوین (نرسیده به تقاطع، اون طرف خیابون) خیلی با شخصیت و فنی و فرز و خیلی منصف. من لذت بردم از کار ایشون.

  • سلام
   در خصوص سیستم برق خودروی دوو آقای شهری در خیابان امامت، مطمئن نیستم امامت چنده ولی فکر کنم امامت ۶۲ یا ۶۴ باشه. دیدم که از جاهای مختلف خودروی دوو رو میارن پیش. البته بنا به تجربه شخصی اگر بردید اصرار کنید کارتون رو خودش انجام بده.

  • با سلام همون تعمیرکار مرتضی قائینی که شما میگید خوبه من یک دوو بردم پیشش و گیربکس ماشینو تعویض کنه نامرد پیچ کارتر روغن رو نبسته بود و بعد پیچ رفت تو دنده گیربکس و شما حساب کنید کل دنده ها رو خراب کرد و وقتی رفتم پیشش گفت ایراد از من نیست. و در طول مسیر از تعمیرکار تا خونه روغن گیربکس خالی شده بود . اصلا و ابدا قبول نکرد…. خدا ازش نگذره با اعصاب من بازی کرد و باز دوباره هزینه ….
   انسانها موقع قبول مسئولیت باید خودشونو نشون بدن وگرنه موقه راحتی که چیزی اتفاق نیافتاده.

 23. باسلام .دوستان من چند وقت پیش ماشینم سنسور کیلومترش خراب شد و باید میبردمش جایی که دیاگ بزنن آدرس یک دیاگی رو به من دادن تو آخر شاهد نزدیک پلیس راه به نام آقای قمری . بردم جاش بعد از اینکه چند تا ماشینم تو نوبت بودن نوبت من شد و دیاگ زدو گفت سنسور کیلومتر دنده هاش خرابه و داد به شاگردش عوضش کنه. یک نگاهم نکرد که ببینه چطوری بسته . خلاصه سی تومن از ما گرفت و رفتیم . یک روز هم برا ما کارنکرد. ضمن اینکه یکی دوتا از پیچاروهم مال هواکش و اینا بود نبسته بود شب دو باره بردمش جاش گفت وقت ندارم فردا بیار هرچی بهش گفتم فردا میخام برم جاده خلاصه انجام نداد و رفت در حالی که ما در مغازش ایستاده بودیم با ماشین خراب آقای قمری راهش رو کشید و رفت .
  اینا اینقد که مشتری براشون میاد ویکی یکی الکی سمبل کاری میکنن و درآمدشون هم خوبه هیچ احساس مسئولیتی نسبت به کاری که انجام میدن ندارن . اگرنه این ماشین رو تو خرابترش کردی من هم فردا میخام برم جاده نباید لا اقل بررسی میکردی و درستش میکردی .
  دیگه بردم جای دیگه قطعش رو عوض کردو سی تومن هم به اون دادم .
  آقایون این جاهایی که اسم در میکنن البته نه همشون ماشینا تونو نبرین اینا طمع پول برشون داشته و فقط سمبل کاری میکنن تا ماشینای بیشتری رو دست بگیرن .

 24. با سلام لطفا راهنمایی بفرمائید من ماشین پارس دارم گیربکس اون صدا میده میخواستم بدونم ببرم نمایندگی ایران خودرو بهتره یا میکانیک

  • سید حسین قائم مقام

   سلام بر شما
   اگر شما بتونید مکانیک با انصاف و با تجربه پیدا کنید، به مراتب از نمایندگی بهتره به چند دلیل
   ۱- نمایندگی برا آب خوردن هم براتون فاکتور می کنه و جالبه که روی فاکتورش مالیات هم میکشه و هزینه طبیعتا میره بالاتر

   ۲- نمایندگی بناش بر تعویض قطعات خراب هست و چون سرشون شلوغه اصلا برای تعمیر قطعات وقت نمی زارن- معمولا قطعاتی که روی ماشین به صورت فابریک قرار داره کیفیت بالاتری از بهترین قطعات نو موجود در بازار داره!

   ۳- اگر اون بابایی که تو نمایندگی داره کار می کنه بتونه برا خودش کار کنه شک نکنید با اون حقوق کارمندی اونجا کارگری نمی کنه! پس یحتمل مهارت و تجربه کمتری داره چون اولا همیشه یه نفر بالا سرش بوده و بهش گفته این کارو بکن این کارو نکن. دوما چون فقط قطعات رو تعویض کرده، پس توانایی تعمیر نداره و مغزش دیگه قدرت تحلیل و فکر کردن برای تعمیر نداره

   ۴- شما تو نمایندگی نمیتونید بالا سر ماشینتون واستید ببینید یارو چه غلطی داره میکنه. اما مکانیک، باید سیریش بشید که خودتون حضور داشته باشید

  • سلام.
   اگه هنوز گارانتی داره نمایندگی ببر که احتمالا کل گیربکس رو عوض می کنن. در غیر اینصورت مطمئن نیستم که نمایندگی بردن بهترین انتخاب باشه. هر چند با این تعمیرگاههای بی مسئولیتی که زیاد شده شاید انتخاب نمایندگی چندان بد نباشه.

 25. قابل توجه همه عزیزان مشهدی
  لطفا صحبتهایی که بین من و مدیر اتوسرویس سادات شد رو در بالای همین پیام مطالعه کنید. اون صحبتها رو به شرح زیر خدمتتون جمع بندی می کنم.

  ۱- در ابتدا من حقایقی رو در مورد تعویض روغنی سادات تو قاسم آباد بیان کردم. اینکه این تعویض روغنی قبلا نمایندگی روغن نانو کمل nano camel رو داشته و به همین دلیل مردم هم بهش اقبال نشون دادن. اما اتوسرویس سادات به هردلیلی دیگه نماینده روغن نانو کمل نیست و چون مردم می آمدن و ازش روغن نانو، یا همون نانو کمل میخواستن، شروع کرده به قالب کردن یه روغن بی کیفیت به اسم روغن نانو به مردم بیچاره! بارها مشاهده شده که طرف میگه من روغن نانو میخام و جناب سادات خطاب به اون روغن قلابی اعلام می کنه که : همین نانو هست! در صورتیکه نیست! مردم هم بهش اعتماد می کنن و اون روغن قلابی رو به اسم نانو میخرن.

  ۲- اگر شما از روغن به اصطلاح نانو اتوسرویس سادات استفاده کنید خودتون مشاهده می کنید که بعد از دوسه بار تعویض روغن، داخل موتور ماشینتون کلی لجن مینده، در این صورت سادات براتون موتور شو میریزه! درصورتیکه یکی از وظایف اصلی روغن تمیزکاری موتور هست! روغن نانو قلابی تعویض روغن سادات، عمل تمیزکاری موتور رو که انجام نمیده هیچ، موتور ماشینتون رو کثیف هم میکنه!

  ۳- فیلتری که به اجبار بر روی ماشین شما میبنده فیتلری با کیفیت پایین به نام «ایران مان» هست. به جرات میگم به نام این فیلتر هیچ گواهینامه استانداردی وجود نداره. حتی طبق گفته آقای اخلاقی، نماینده فروش این فیلتر در مشهد، شرکت مان، بعد از انقلاب به اجبار تغییر نام داده به البرز! پس دیگه فیلتر مان وجود نداره. هرچند اسم فیلتری که سادات به اجبار به مردم قالب می کنه «ایران مان» هست نه مان! بنده کلی جستجو کردم و اونایی که با اینترنت آشنایی دارن جستجو کنن اگر گواهی استانداردی به نام فیلتر «ایران مان» وجود داره ارائه کنن خوشحال میشم!

  ۴- همه ما باید یاد بگیریم که به خرید هر محصولی که میریم، گول تعریف و تمجیدهای فروشنده رو نخوریم چون از قدیم گفتن هیچ لبنیاتی نمیگه ماست من ترشه!! این اصل در همه موارد صادقه، چه لباس و پوشاک و کفش و چه روغن موتور! کفش و روغن موتور از بقیه مهمتره! چون هیچ وقت کفش تنگ جا باز نمیکنه و مضرات روعن نامرغوب هم مستقیما به سرمایه شما که همون ماشینتونه وارد میشه.

  ۵- در ابتدای بحث بالا، خود سادات اومده و میگه کاش از اتوسرویس سادات میومدن و جواب شما رو میدادن! این کار مصداق عوام فریبیه! اما در ادامه دید باید جواب بده و خودش شروع کرد به بحث کردن.

  ۶- نکته بسیار بسیار بسیار مهم : آقای سادات و آدمهایی که اجیر کرده این همه در مورد فیلتر «ایران مان» صحبت کردن اما همونطوری که تو مباحث بالا میبینید حتی یک کلمه در مورد روغن نانو و اون روغن قلابی که به مردم میندازن حرفی نزدن. رسما اومدن مغلطه می کنن تا اذهان مردم رو به سمت فیلتر ببرن. در صورتی که مهمتر از فیلتر روغن، خود روغن موتوره! باز هم تاکید می کنم که اتوسرویس سادات قاسم آباد ، روغن بی کیفیتی رو به اسم نانو به مردم میندازه درصورتیکه حتی روی اون روغن نوشته نشده نانو!!!! آقایونی که میرید اونجا روغن نانو میخرید. بهش بگید کلمه نانو رو روی جعبه روغن بهتون نشون بده! اون روغنی که بهتون میده کاملا قلابیه

  ۷- در ابتدای بحث، همین آقای سادات اومد ادعا کرد که زمانی که ایران مان، فیلتر تولید میکرده، سرکان تو زیر پله بوده و با چسب چوب فیلتر میزده!!! البته در چند کامنت بعد، گفت کاری به کیفیت سرکان نداره که خوبه! اما ایران مان هم کیفیتش بالاس و زوم کرد روی ایران مان! دوستان، لطفا فیلترها رو بگیرید و کنار هم بزارید. یکی ایران مان و یکی سرکان، بعد با نگاه خودتون تشخیص بدید کدومش با کیفیت تره! با نگااااه!!!

  ۸- اینکه به روغن و فیلترهای نامرغوبی که تعویض روغنی سادات به مردم میندازه گیر دادم منو متهم می کنن که رقیب این بابا هستم! درصورتیکه شغل بنده چیز دیگه ای هست و صد البته توانایی پیگیری قانونی ادعاهایی که کردم رو هم دارم.

  ۹- گول یه دستمال کاغذی که اتوسرویس سادات بهتون میده نخورید. گول اینو نخورید که به ظاهر ازتون اجرت نمیگیره! از قدیم گفتن هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره! تعویض روغنی سادات دلش بحال شما نسوخته که بهتون حال بده. مطمئن باشید چندین برابر این پولها رو داره روی روغنهای قلابی و فیلترهای ارزان قیمت ازتون میگیره!

  ۱۰- کاش یه نفر پیدا میشد و فاکتور خرید روغنهای قلابی این بابا رو بررسی می کرد. ببینه تفاوت قیمت خرید و فروشش چنده!! البته همونطوری که قبلا گفتم این پولها خوردن نداره چون مردم توی این اقتصاد بیمار، به سختی دارن امرار معاش می کنن.

  ۱۱- من بجای تعویض روغنی سادات، تعویض روغنی دیگری رو نمیشناسم که به همشهریان عزیز معرفی کنم. هیچ وقت هم نگفتم آی ملت بجای سادات برید فلان جا! اما هرجا که خواستید برید قبلش تحقیق کنید و حتما با اطلاعات کامل از جنسی که میخاید بخرید برید.

  ۱۲- خداوندا! تو شاهدی که این مطالب و افشاگریها رو فقط بخاطر اطلاع رسانی به بندگانت اینجا عنوان کردم و دنبال چیزی جز رضای تو نبودم و نیستم. خداوندا از گناه کسانی که از بی اطلاعی مردم سوء استفاده می کنن و پول به جیب میزنن نگذر، هرچند میدونم نمیگذری! خداوندا به همه کسانی که توانایی افشاگری بر علیه ظالمان دارن قوت و قدرت بده تا اطلاع رسانی کنن و به بقیه بشناسونن این افراد رو نامسلمون رو! خداوندا! هوای بندگان خوبت رو داشته باش و روزبروز بر مشکلات و سختیهای زندگی کلاهبرداران و شیادان بیفزا!

  از همه دوستان عذر میخوام
  یا علی مدد

  • سلام به همگی
   دقیقا درست می گن من هر موقع می رم روغن بهران یا الف میریزم .چیزی که خودم می خوام .فیلتر اگر بهران یا سرکان داشت می گیریم و غیر اون باشه خرید نمی کنم.چند سال قبل سرویس کامل کردم رفتم مسافرت تو راه خیلی طوفان بپد رسیدم جنوب فیلتر هوا رو باز کردم تمیز کنم دیده حتی کوچک ترین ذره خاکی وجود نداره شک کردم فیلتر بیرون اوردن دیدن کنار کاغذ فیلتر بازه اصلا چسب نداره تمام خاک جاده اپن طوفان شدید رفته بود تو موتور. فیلتر و اوردم مشهد بردم جاش سید از خدا بی خبر خیلی راحت گفت من که فیلتر نساختم به من چه برو شکایت کن بماند که اولش می گفت تپ وارد نیستی تنام فیلترا اینجورین. پیشنهاد می کنم اگه رفتین اون جا خیلی مراقب باشید.

 26. سلام به دوستان عزیز
  بعد از چندین تجربه گران قیمت و صرف وقت زیاد مکانیکهای زیر را به عنوان یکی از بهترینها و متخصص در کار خودشان با اطمینان به شما معرفی میکنم :
  برای تعمیر جلوبندی آقای فولادی خیابان گاز- قبل از گاز ۱۴ (البته شلوغه باید وقت بگیرید و یا اول صبح بروید)
  تعمیرگاه زانتیا آقا مهدی اورامان حاشیه خیابان کوشش کلینیک تخصصی زانتیا

 27. با سلام.
  ابتدا باید عرض کنم راه اندازی این سایت کار خوبیه و نیاز امروز ما هست که در اکثر کشورهای پیشرفته این کار انجام میشه.چند تا نکته برای بهتر شدن سایتتون باید عرض کنم. اول اینکه یه دسته بندی بر اساس نوع خودرو، نوع تعمیرگاه، انواع تعمیرگاه تو سایت قرار بدین تا جستجوی مطالب راحت تر باشه. چون به شخصه تمام مطالب رو خوندم ولی مطلب مورد نیاز خودم با صرف وقت پیدا نکردم. دوم اینکه سرچتون رو قویتر بکنید تا نسبت به کلمات جواب صحیح بده. بنده برای تمیرگاه ریو در مشهد سرچ کردم و سایت شما رو معرفی کرد ولی توی سرچ سایتتون هیچ جوابی با سرچ ریو نیومد.

 28. آپاراتی تو پیروزی از میدان سلمان به سمت میدان حر – کمی جلوتر از پل هوایی، نرسیده به مجتمع نان.
  فوق العاده انسان شریف و با انصاف و با تجربه
  به هیچ وجه الکی براتون خرج تراشی نمی کنه
  قیمتهاش هم منصفانه هست

  • سلام
   آقاازآپاراتی گفتی آپاراتی نبش توحید ۲۰ خیلی بی انصافه من که ازش راضی نیستم خدا پدر گران فروش رو بیامرزه یک آپارات موتور۱۲۰۰۰ تومن ازمن گرفت نامرد

 29. سلام به همه دوستان ،من پراید مدل ۸۷ موتور زیمنس دوگانه کارخانه دارم ،مشکلی که من دارم اینه که ماشینم بعضی وقتا کم میاره ،مثلا اگه با ۱۲۰ تا دارم میرم یک دفعه حالت خفه کار میکنه و به زور ۸۰ تا راه میره ،جالب اینه که وقتی دنده رو ۴ میکنم تا ۱۱۰ تا هم پر میکنه ولی وقتی دنده رو ۵ میکنم به زور ۸۰ تا میره ،این مشکل فرقی نداره جاده کفی باشه یانه ،روی بنزین و گاز هم فرقی نداره و مشکل هست.تا الان صد جا بردم و کلی خرج کردم ،اگه کسی از شما میدونه ایراد از چیه لطفا راهنمایی کنین یا اگه مکانیکی رو میشناسین که مشکل رو رفع کنه آدرسش رو لطفا پیامک بدین ،در ضمن خودم چندین سال ایرانخودرو کار کردم و دست به آچارم ،ممنون ،شماره برای پیامک ۰۹۳۳۶۴۰۷۷۳۲

 30. سلام عزیز فیلتر مان جزو بهترین فیلترهاست در ایران اینجور شنیدم . تعمیر گاه سادات روغن عوض کردم موردی ندیدم که بتونم ایرادی بگیرم درسته روغنش یکم نا اشنا بود و شاید نمایندگی انحصاری ازش داره با قیمت مناسب ضمنا منم سادات یا غیره نیستم . شما هم اطلاعاتت خیلی سطحی هست درسته منم خیلی بد بینم ولی شما بدون دلیل حرف میزنی اگه روغنش موردی داشت تا حالا صدای مردم در می اومد ( ضمن اینکه من از سیدا خوشم نمیاد ) ولی ادم باحالی بوداین فرق داره . اگه چندتا مثل این اقای سادات بیان دیگه این تعویض روغنا گرون فروش دستو پاتشونو جمع میکنن ولا ضمنا فکر کنم الان روغن سوخته لیتری ۸۰۰ تومان قیمت داره پس در امد اقای سادات و سودش میتونه از اینجا باشه ۳٫۵ لیتر روغن میشه ۲۸۰۰ تومان سود جدا از اندک سود رو فیلتر و روغن گفتم طرفداری ازش نمیکنم ولی تو این مملکت ادم درست پیدا نمیشه اگرم باشه کمن اگرم کمن امکان خراب شدنشون زیاده

  • شما ادعا کردی که سادات یا غیره نیستی. اولا غیره نیستی دقیقا یعنی چه؟
   اتفاقا به نظر من شما خود خود ساداتی!
   می دونی چرا؟
   چون اولا استدال هایی که کردی مثل دفعه قبل سطحی و بی پایه و اساسه! دوما شما اگه سادات نیستی از کجا میدونی روغن سوخته دقیقا لیتری چنده؟ تاحالا چنتا تعویض روغنی به مشتریش گفته که روغن سوخته رو لیتری چند میفروشه؟
   سوما باز هم ادعا کردی که فیلتر مان بهترین فیلتره! در صورتی که برا هزارمین باز میگم فیلتر سادات، «ایران مان» هست! و فیلتر ایران مان یه فیلتر بی نام و نشونه و هییییییچ استانداردی براش ثبت نشده!
   در مورد اینکه صدای مردم در نیومده هم باید بگم مگه وقتی سادات روغن آشغال میریزه تو ماشین مردم، مردم دل درد میشن یا حالشون به هم می خوره که صداشون در بیاد؟ با روغن آشغال، ماشین ملت بیچاره به مرور دچار فرسایش میشه و موتوری که باید ۱۰ سال عمر کنه ۵ سال عمر می کنه!
   باز هم تکرار می کنم:
   روغنی که اتوسرویس سادات قاسم آباد به اسم نانو میریزه تو ماشین خلق الله، یه روغن کاملا قلابیه و نشون به این نشون که پرایدها بعد از مدتی لجن میبندن و سادات براشون موتور شو میریزه که البته ریختن موتور شو به شدت برای موتور مضره و در دراز مدت تاثیرات منفی خودش رو میزاره!
   باز هم فردا با یه اسم دیگه بیا و از خودت طرفداری کن سادات. باشه؟

   • عزیز من قبلا پمپ گاز کار میکردم اون موقه سال ۸۶ روغن سوخته رو که از دستگاه جمع میشد ما تو بشکه میکردیم وقتی میشد ۸ بشکه یا بیشتر از این تانکرای تخلیه روغن قرار داد داشت میامدن تخلیه میکردم لیتری فکر کنم اون موقه ۵۰ تا تک تومان ضمنا من یبار سادات روغن عوض کردم فقط و برای شما متاسفم من خودم روغن یبار برا خودم عوض کردم موندم سوختشو کجا بریزم یا چکارش کنم چند سری بردم تعویض روغنی گفتم عوض کنن اون موقع ۵ تومان دادم سری اخر طرف گفت ۱۰ میگیرم کلا تعویض روغنی رو غن دلخواه رو هیچوقت نداره برا همین سادات نرفتم منم مثل شماغ رو روغن یکم حساس بودم
    ضمنا من چون پستای کلکل شما رو خوندم پست گذاشتم اخه خیلی حرفه هر کی میاد بهش تهمت میزدی خخخخخخخخخخخ ولا فکر کردی طرف بیکاره بیاد پستای تو رو بخونه من برای خودم و تو متاسفم چون ما اونقدر بیکاریم از بیکاری موندیم چه کنیم

    • شایدم اگه تو پست های دیگه تعریف میشنوید از قوم و خویشای رئیس اتحادیه باشه. وگرنه تعمیرکار خوب کم نداریم حتی جوان ها

 31. سلام من یه پراید کاربراتوری دارم و چند وقتی میشه که بوی بنزین شدیدی از قسمت هوا کشای جلو وارد اتاق میشه که در موقع حرکت بیشتره ولی جدیدا ۱۰ دقیقه بعد از خاموش کردن موتور هم بوی بنزین میاد. پیش اگزوز ساز رفتم،گفت با تعویض منبع جلو ۹۰% بو برطرف میشه که با تعویض منبع به هیچ وجه برطرف نشد. به هر تعمیر گاهی رفتم تنها کاری که کردن باز و بسته کردن کاربرات ماشین بود و البته اجرت این کار فوق العاده. در حال حاضر هم شدت این بو بقدری زیاد شده که عملا نمیشه از ماشین استفاده کرد مگه با زدن ماسک فیلتر دار یا شیمیایی. یعنی واقعا این ماشین جای دیگه ای نداره برای عیب یابی مثلا شیلنگ و اتصالت بنزین،سیستم برق رسانی،ورودی هوای اتاق و….. لطفا دوستانی که با این مشکل مواجه شدن و در این خصوص اطلاعاتی دارند یا تعمیر گاه خوبی سراغ دارید معرفی کنید مرسی.

 32. یکی از تعمیرکارای طماع و دروغگو
  خدمات خودرویی “محمدیان” هست
  در بلوار فلسطین ،کوچه بغل اداره سازمان آب

  چندشب پیش ماشینمو که آب کم میکرد و آمپرش بالا میرفت و بخاریش باد سرد میداد
  بردم نشونش دادم
  یک نگاهی کرد ، اوضاش خرابه و واشر سوزونده
  همین الان ماشینو بذار که بیشتر خراب نشه!!
  بعدم گفتمواسه تعمیرش باید دوروز بمونه ماشین
  ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومن هم هزینشه که ازت کمتر میگیرم
  ولی ماشینو نذاشتم پیشش
  صبحش بردم پیش یک مکانیک بسیار درستکار
  که تو پست بعد اسم و آدرسشو میذارم
  ماشینی که قرار بود ۲ شبانه روز بخوابه
  ظرف ۲۰ دقیقه درستش کرد فقط با تعویض شلنگ بخاری!
  اونم فقط با اجرت ۱۰ تومن و پول شلنگ تعویضی!!

  بعضیا تو این شهر متاسفانه به دزدی و لقمه حروم عادت کردن

  • بله متاسفانه منم یکروز پرایدم که نامیزون کار می کرد پیش یک تعمیرگاه دیاگ زد عنوان کرد سیستم جرقه زنیش ایراد دارد خوب باید انژکتور شستشو داده بشه شمعها و وایر ها و سنسورها عوض بشه که من با یک کلکی از دستش نجات پیدا کردم – تعمیرگاهی که یک دست شمع و وایر جهت تست نداشته باشه بهتره جمع کنه بره دنبال…ظاهرا با قطعات یدکی نزدیکشان قرارداد دارند.

 33. سلام یکی از بدترین مکانیکایی که میشناسم اسمش امیده، ایشون مکانیکی داره در خیابان رام بلوار فرودگاه اسم مغازشم گذاشته مکانیکی رام، سمند مدا پایین داشتم گذاشتم جاش واشر عوض کنه زنگ زد این موتورش خرابه باید تعمیر اساسی بشه هزینه شم بالاست از جایی که آشنا عموم بود منم گفتم فقط میخام عالی بشه درستش کن
  اونم منو درست کرد ۳میلیون و خورده ایی فاکتورش شد، ۲۰کیلومتر راه رفتم آب روغن قاطی کرد، رفتم جاش گفت جنسا چینیه دیگه درست تش کرد دوباره اجرت گرفت، گفتم فاکتور بده تا بتونم اگر خراب شد شکایت کنم عصبی بودم فاکتور نداد، ماشین روغن کم میگرد میگفت موتور پژو همینه، واشر زد گفت خوب سرسیلندر ۴ سوراخ تعمیر آخر همینه تهش گفت موتور نوش ۳میلیونه بیا برات عوض کنم دیگه داغ کردم ولی کاریش نمیشد کرد ماشینو با ۴ میلیون ضرر فروختم. چند نفر دیگه هم رفتن جاش به نهویی درستشون کرده، اگر خدایی نکرده ماشینتون دستش بود با جرثقیل ببرین جای دیگه چون کمتر ضرر میکنین.
  من که تا زنده ام پولایی که دادمش و رازی نیستم ازش

  • این که هراحمقی بلا نسبت بقیه بیاد از روی کینه یا حسادت متن چرت و پرتی رو بنویسه و بخواد یکی رو خراب کنه که سند نمیشه، من همون مکانیکم که تو راجع بهش حرف مفت زدی، من از هفت سال پیش که مغازه زدم تمام ته فاکتور هامو دارم و سمند نداشتم که سهههههه میلیون خرجش بشه، و یا برگشت خورده باشه اخه نادون فکر کردی با لین دروغا میتونی کاری بکنی. من خدا رو شکر تمام مشتریهامو راضی نگه داشتم و هر کی از در مغازم رفته با خودش چند تا مشتری اورده و خدا رو شکر وقت سر خاروندن هم ندارم و اینو بدون چاه کن همیشه ته چاهه

 34. با سلام خدمت عزیزان . من ماتیز دارم که اگزوز و پلوسش خرابه یک تعمیرگاه منصف پیدا نکردم ولی بردمش یه بار پیش احمدی گاراژدارها یه تسمه تایم عوض کرد فقط اجرت ۱۲۰ هزارتومان گرفت و گفت روغن ریزی زیر سینی و کاسه نمد میل لنگ رو عوض کرده . تسمه تایم قبلا خریده بودم. نمیدونم زیاد گرفته یا نرخش همینه . یگ اگزوز ساز منصف که کار ماتیز انجام بده و یک تعمیرکار منصف و کاربلد اگه میشناسین معرفی کنید . خیلی ازتون سپاسگزارم.

 35. تعمیرگاه بد
  حسین پور پیروزی ۷۶ و میدان لادن روبروی بازار شهرداری
  کلاه بردار است دوستان مواظب باشند
  بابت دیاگ و تعویض سنسور میل سوپاپ پارس از من ۷۵ هزارتومان گرفت . از لوازم یدک سوال کردم و میل سوپاپ ۴۰ تومان بود که با من ۵۸ تومان حساب کرد.چیزی هم حالیش نیست

 36. احسان فکرآزاد

  سلام به همگی
  من خودم گیربکس ساز هستم و به خاطر این گفتم که گیربکس سازم که مثل بعضی دوستان که با نامهای متفاوت تعمیرگاه خودشون رو تبلیغ میکنن نباشم…من به همراه همکارم که اوستا کار مغازمون هست کار میکنم.من قصد تعریف کردن ندارم.پس خواهشا حرفم رو روی حساب تعریف کردن از کار نذارین.یه تعمیر کار باید سه مشخصه رو باهم در کار و کسبش داشته باشه تا یک تعمیرکار منصف و ماهر نام بگیره یکی اینکه همیشه انصاف رو در کارش داشته باشه فرقی نمیکنه که مشتری وضعیت مالیش خوبه یا نه.یعنی تا قطعه ای خراب نیست رو عوض نکنه که یه مبلغی رو از کنارش بخوره و در کل برای مشتری خرج تراشی نکنه.با خودش بگه مشتری که فنی نیست که بفهمه این قطعه مشکل داشته یا نه.دوم اینکه عیب ماشین رو قبل باز کردن بفهمه نه اینکه به مشتری بگه باید باز شه تا معلوم شه مشکل از کجاست.یه راهنمایی هم خدمتتون عرض کنم که هر تعمیرکاری مراجعه کردین که این حرف رو زد بفهمین که حرفه ای نیست چون متوجه عیب ماشین نشده فقط میخواد ماشین رو بخوابونه بازش کنه بعد عیب ماشین رو بفهمه و بگیره.این کار هم باعث خرج تراشی برای مشتری هم علاف کردن مشتری میشه.سوم هم اینکه کار رو در سریعترین زمان ممکن انجام بده.چون بعضی از تعمیرکارا با خودشون میگن اگه مثلا ماشین طرف رو یه ساعته تحویل بدم صاحب ماشین فکر میکنه که کار پیش پا افتاده انجام داده زحمت زیادی نکشیده.برای همین میگن شمارتون رو بدین تموم شد تماس میگیرم و مشتری رو حداقل نصف روز یا یه روز علاف میکنن.بعد که مشتری اومد با یه فاکتور بلند بالا روبرو میشه مبالغ نجومی.پس سه مشخصه ی مهم: ۱.انصاف در کار ۲.مهارت در عیب یابی ۳.سرعت عمل بالا
  متاسفانه تعمیرکارایه الان هر کدوشون یکی از این سه مشخصه رو دارن کمتر کسی پیدا میشه که با هم هر سه مشخصه رو داشته باشه.دلیل اصلی اینکه من با همکارم شریک شدم این بود که ایشون خوشبختانه در عین حال که فرد منصفی هست مهارت خیلی خوبی در عیب یابی داره و سرعت عمل بالایی هم در تحویل کار داره…من خودم به همراه پدرم تولیدی دیسک و صفحه ماشین داریم و دیسک و صفحه ضمانتی به بازار میدیم.اگر کسی قصد تعمیرات گیربکس داره میتونه یه مراجعه به ما هم داشته باشه.از نزدیک هم میتونین کارمون رو ملاحضه کنین.

 37. سلام
  چرا هیچ‌کس صاف کار و مخصوصا نقاش خوب نمیشناسه؟
  من اورژانسی یه نقتش فوق العاده نیاز دارم. دو جا ماشینو بردم یکی گفته هفتصد یکی یک و نیم . میشه اگه کسی نقاش خیلی خوب و با انصاف میشناسه معرفی کنه لطفا. واسه ماشین سوناتا میخوام

  • دوست گرامی
   یک صافکار با انصاف و خوب با قیمت مناسب بهت معرفی میکنم
   مجتمع سامان۲
   انتهای بلوار مفتح
   صافکاری و نقاشی روحی
   من ده سال بیشتر باهاش کار میکنم
   البته کار فقط دست خودش بسپار نه شاگردهاش
   بگو نژادمحمد معرفی کرده

 38. ازاتحادیه میخام درب این تعمیرگاه ملیونی توآزادی رو ببنده.بی دلیل جلوبندی روبازکرد وبست وازهمون موقع صدای لوق لوق توجلوبندی راه افتاده.بهترین راه توتلگرامه.من که برای همه اقوام ودوستان آدرس وتعمیرگاه هایی که بی تخصص وبی تجربه هستن رو تلگرام اعلام میکنم.تا حداقل بقیه دچارمشکل نشن.اتحادیه فقط مجوزمیده.نه بازدیدمیکنه نه امتحانی ازشون میگیره نه قیمتاروکنترل میکنه .هیچ مسئول نظارتی هم وجودنداره.فقط بایدخودمون به فکرخودمون باشیم.واقعا نقره داغ شدم با تعمیرگاه ملیونی.ماشین صفر جلوبندیشو بی دلیل پایین آورد.درحالیکه با بالانس روکار مشکل حل میشد.خداخودش به دادما برسه.انشالله.

 39. سلام دوستان خواستم بیینم ادرس یه میکانیکی خوب در مشهد برای خودرو سوزوکی لطف کنید که کار بلد باشه برای جلوبندی ماشین میخوام نشون بدم ممنون میشم بهم معرفی کنید

 40. سلام خدمت دوستان.پژو ۲۰۶ من چراغ چکش روشن شده بود.پشت پمپ بنزین معلم پیش آقای حمید اسماعیل زاده بردم.بعد از دیاک گفت گاز کولر فشار نداره! و شمع ها رو عوض کرد و کولر رو گاز کرد و ۲۰۰ هزار تومان اجرت از من خواست! وقتی راه افتادم گفت دیدم کماکان چراغ چک روشنه و ایشون گفت می‌تونه از سنسور اکسیژن باشه! به اگزوز سازی مراجعه کردم و پس از تعویض منبع کاتالیست چراغ چک خاموش شد! حالا خودتون قضاوت کنید از این مردم حرام خور که به جان همدیگر افتاده اند!
  چراغ چک چه ربطی به گاز کولر داره خدامیداند و بس! با دروغ و سواستفاده از بی اطلاعی مردم نون در میآورند

 41. من یه تعمیرکار ماتیز که واقعا کار بلد باشه میخوام معرفی کنین اگه میشه؟

 42. سلام
  یکی از بدترین صافکاری نقاشی ها
  داخل فرامرز ۳ کوچه اول سمت راست
  اقای ماهپور
  بدقول
  کار کثیف
  گرون
  جنس هم حواست نباشه تقلبی میذاره
  سمبل کاری میکنه

 43. با سلام ، خواستم بگم سایت خوبی راه اندازی کردید و اکثر دوستان گلایه هایی از جنس مرغوب و نامرغوب و یا اینکه برای ماشین هاشون چه مشکلی پیش آمده و کجا بردند عنوان کردند بهتر است به قول یکی از دوستان سایت کمی طبقه بندی بشه و بصورت جدول علاوه بر نوع خودرو و اینکه چه نوع روغنی برای هر ماشینی مناسب است و اطلاعاتی در خصوص تعمیر کاران و تعویض روغن و صافکار و غیره در جدول بزارید بهتر است تا دچار سردرگمی نشوند ممنون و سپاسگذار

 44. با سلام به تمامی دوستان عزیز تعمیر کار هیدرولیک دوو اسپرو اگه سراغ دارین معرفی کنین آقای خانی تو خیابون معلم واسه روغن ریزی جعبه فرمون اجرت ۳۰۰۰۰۰ میخاد اصلن این قیمتا رو از کجا میارن و یه نصیحت همیشه واسه تعمیر ماشین کنارش باشین تعمیری که مثلا ۱ ساعت زمان میبره رو میگه یه نصف روز در حالی که همزمان رو چند تا ماشین کار می کنه بعد که شما میری حساب کنی میگه از صبح رو ماشین شما کار میکردم انصافی تو تعمیر کارا وجود نداره سعی کنید تو این گروه فقط تعمیر کارای با انصاف معرفی بشن تا بقیه حساب کار دستشون بیاد ممنون

 45. سلام امروز رفتم بلبرینگ ژامبون ماشین پژو۴۰۵ را عوض کنم
  با توجه به اینکه مسافر بودم سوال کردم ادرس خیابان کوشش را بهم دادند
  اول وقت بود اولین جلوبندی بین کوچه ۲۳ و۲۵ جلوبندی سید غفاریان بود ،بدون اینکه بدونم هزینه باز وبست اکسل چنده دادم اکسلم را باز کرد وبردم تراشکاری بلبرینگ ها را عوض کرد
  وقتی اومدم حساب کنم گفت دستمزد ۳۰۰ هزار تومان
  ،با کلی بحث وجدا ۲۶۵۰۰۰ هزار تومان گرفت ،ایا اینه رسم مهمان نوازی از زائرای امام رضا ، لطفا به انتشار بگذارید تا دیگران کلاهی که سر من گذاشت سرشون نره
  درضمن شاکی هم از طریق ۱۲۴ شدم اما نمیدونم بالاخره با این ادمهای بی خدا برخورد میشه یا نه

 46. تا اینجا همه تعمیرگاههای بد رو گفتن.کسی نگفت تعمیرکار خوب کجاست و کیه.این نشون میده مکانیکه خوب و با انصاف نداریم.تو مملکت اسلامی.فقط باید دعا کنیم که خدایا ماشینامون خراب نشده خدایا کمک کن و بلایی مثل خراب شدن ماشینو نصیب ما نکن.

  • تعمیرگاه و سیم کشی خوب.
   سلام .تو قاسم اباد اندیشه ۹ کوچه اول سمت چپ.اقای محسن خاکشور.کارش فوق العادست و قیمتاش عالیه و تا مجبورنشه قطعه عوص نمیکنه.فقط خیلی سرش شلوعه و بدقولی میکنه

 47. سلام به همه دوستان .من مالک یه ۲۰۶ مدل ۸۴ بسیار تمیز هستم. بعد از دو سال که میرفتم پیش یه تعویض روغنی بسیار آقا و منصف در فلاحی (مودب، تمیز، سرعت عمل بالا و…) در نتیجه تعاریف همکارم یه مرتبه سری به تعویض روغنی سادات زدم.
  ازاونجایی که من همیشه روغن بهران سوپر پیشتاز مصرف میکنم، با روغنم مشکلی نداشتم ولی تا شاگرد بچه سال و بی نزاکتش روغن ماشینم رو عوض کرد، جونم بالا اومد. مشتریمداری و تخصص در حد صفر. فیلتر روغن رو که باز کرد یه عالمه روغن ریخت رو سینی کف و متعلقات محل فیلتر. در کل به غلط کردن افتادم. این سری آخرم بود تعویض روغنیم رو تغییر میدم.

  • من یکی از اصلی ترین منتقدین تعویض روغنی سادات هستم. با این حال قبول ندارم که کارگرهای اتوسرویس سادات، بی نزاکت باشن و طوری روغن ماشین رو عوض کنن که بقول شما جون صاحب ماشین دربیاد. حتی اینم قبول ندارم که یه عالمه روغن ریخته باشن کف سینی. اتفاقا شاگردهای سادات تو کارشون بسیار مهارت دارن و خود سادات خیلی رو این چیزها حساس هست و به نظرم اگر چنین اتفاقی تو مغازش بیفته و به گوشش برسه اولا پول روغن رو از شما نمیگیره دوما پدر اون شاگرد رو در میاره
   علیرغم صحبت شما، من اتو سرویس سادات رو بسیار تمیزکار میدونم. البته قبلا اینطوری بودن الان رو دقیق نمیدونم. مشکل من با روغن و فیلتری هست که استفاده میکنه. روغنی بی نام و نشون به اسم «روغن نانو» و فیلتری غیر استاندارد به اسم «ایران مان» برای مردم استفاده میکنه
   اما نحوه تعویض کردن روغن توی تعویض روغنی سادات بسیار تمیز و سریع انجام میگیره

  • اخه این بچه تعمیر کارها راهنمایی غلط هم میکنن / چی کار بکن یا نکن / در حالی که شاید فرق روغن سنتتیک و معدنی رو ندونن/ من که چوبش رو خوردم / قبلا گفتم / توصیه کردن موتور شو بریزم / یه خرج موتوری گذاشت رو دستم

 48. اگزوساز شاید بد تو معلم .ماجرا اینجوریه که زیر ماشین صدا میداد رفتم اگزوزسازی تو معلم به نام آقای ظهوریان .ایشان رفت زیر ماشین گفت منبع اگزوز پوسیده است باید عوض بشه من از ایشون اجازه گرفتم رفتم تو چاله منبع رو نگا کردم دیدم کمی پوسیدگی دارد ولی سوراخ نشده بود در ضمن ایشون گفتن صداهای اضافی ماله این منبع هستش همون موقع خودم سرتاسر لوله اگزوز را نگاه کردم دیدم بست نزدیک موتور شله گفتم اینو سفت کن منبع عوض نکن اچاری زدو گفت سفت نمیشه باید بستو عوض کنی فکر کردم ارزونه گفتم عوضش کن ایشون عوض کرد موقع دادن اجرت ۳۰۰۰۰ تومن گرفت گفتم قیمت بست چنده؟ گفت ۲۰تومن برو از لوازم یدکی بپرس پولو دادم ورفتم سرراه از یک لوازم یدکی پرسیدم گفت بست خالی ۵۰۰۰تومن با پیچ و فنرش ۱۴تومن .زنگ زدم به ظهوریان .گفت ما ۱۴ میخریم به شما ۲۰ میفروشیم.به همین سادگی .ایشان شلی بست را دیده یا ندیده گفت منبع عوض شود .۱۴ را به ۲۰ فروخت تازه گفته بود برو از لوازم یدکی بپرس.قضاوت با شما. در ضمن اون بستو به نظر من میشد تعمیر کرد.

 49. سلام دوستان تعمیر کار کولر خوب کسی سراغ داره متشکر میشم از راهنمای شما

 50. سلام.جلوبندی ساز خوب و با انصاف از فلکه ضد به سمت ترمینال داخل کوچه اول یه گاراژه اخر گاراژ یه جلوبندی سازیه.میشه داخل حمیدیه ۲٫من با ماشینای مختلفی از پراید تا ریو و سراتو پیشش رفتم.هم فرزه هم بعضی قطه ها رو استوک سالمش رو جور میکنه تا جایی که بتونه هزینه رو پایین میاره.میشه داخل حمیدیه ۲

 51. با سلام میخواستم دوستان مطلع محبت نموده در صورت امکان بنده را راهنمایی بفرمایند که برای تعمیر موتور ون فاو چینی به کجا مراجعه کنم ممنونم

 52. با عرضسلام وادب
  خدمت دوستان عرض کنم که یه بار ماشین ما یاتاقان زد بردیم خدمت یه تعمیرکار اول کوشش تعمیرگاه هیوندا اونجا قبلا نمایشگاه کامیون بود نمایشگاه ساسان آزمون.
  خلاصه مطلب اون تعمیرکار که اونجا مشغول است بسیار آدم زبون باز و شیادی هستش حلال و حروم هم که قربونش برم.
  من سیلندر ومیلنگ ماشین رو بردم پیش یه تراشکار که دوست خودم بود چون من خودم هم قبلا میلنگ تراش بودم آشنا زیاد دارم هم تخصص خودم هستش .ولی ایشون در جریان نبود که من تراشکار ماشین هستم بعد از این که سیلندر و میلنگو قطعاتدیگه رو آوردم بهانه گرفت که ایراد داره و برو تراشکاری که آشنای خودش بود ولا واعلم خدا میدونه من که پیش تراشکار ایشون نرفتم نمیدونم اصلا کاری انجام داد یا نه دوباره به من فاکتور تراشکاری اورد که تراشکار شما ناشی بوده کارش ایراد داشته . خلاصه دوباره پول تراشکار دادم .
  دست اخر ۱۱ میلیون تومان از من پول گرفت بابت یه تعمیر ماشین نه سیلندر عوض شد نه میلنگ نه پیستونها فقط یه دونه شاتون و یه دست رینگ یاتاقانو واشرجات عوض شد ولی ۱۱ میلیون به من صورت داد .
  من که به کار ایشون خیلی شک دارم .
  شما اگر مراجعه کردید مثل من دل به شک نباشید و کار خودتان رو کنترل کنید به ایشون اعتمادینیست

 53. سلام دوستان خسته نباشید میخام تسمه تایم ریو رو عوض کنم میشه راهنمایی کنید یه جای خوب معرفی کنید

 54. سلام به دوستان
  تجربیات خودمو خدمتتون بگم
  ۱_ تعویض روغنی آقای ریاضی کوچه بقل آب و فاضلاب خیابان فلسطین خیلی خوبه
  ۲_ تعمیرکار پلوس کوچه پمپ بنزین معلم فامیلش یادم نیست یه پسر۳۵ ساله لاغر و دراز کارش بد نیست
  ۳_ تعمیرکار جلو بندی نبش خیابان هفت تیر ۲۰ افتضاح زبون باز
  ۴_ تعمیرگاه نمایندگی بهمن بیگی خراسانی آقای مرادخواه بسیار شریف
  ۵_ صافکار نمایندگی ایران‌خودرو کاظمی آقای لطفی کارش خوبه
  ۶_ تعویض روغنی کلسترول شهر سبزوار فکنم میدان امام حسین بود فامیلش و یادم نیست یه جوان ۳۰ ساله خیلی خوب بود
  دوستان شاید تجربه متفاوتی با این افراد داشته باشند.

 55. یا سلام
  آقای عطاری چهار راه خیام به سمت دستغیب بعد از فرهاد انتهای اولین کوچه بسیار وارد و با تجربه است

 56. سلام دوستان .من شیشه دودی شیشه عقب داشتم که چون باد داشت دادم جداش کردن .الان ۵ تا سیمهای گرمکن قطع شده . مشهد جایی رو میشناسید که گرمکن رو تعمیر کنه .توی اینترنت خوندم با یک چسب مخصوص رسانا این کار رو میکنن . لطفا اگر سراغ دارین معرفی کنین .

 57. سلام.
  من یه ٢٠۶ مدل ٨٨ دارم که تو دنده یک دریچه گاز دیر بسته میشه و تا الان بالایه ٧٠٠ هزارتومان خرج کردم و درست نشده. حتی کامپیوتر هم به صورت تستی عوض کردم و نشده.
  تو مشهد میگن خدمات فنی آسمان، مهندس خانی کارشون خیلی خوبه اما من بردم پیش ایشون و دو روز ماشین دست ایشون بود و در نهایت جوابی که به من دادند این بود: ببر یه جا که دریچه گازشو عوض کنه برات به صورت تست و ممکنه از اون باشه !!!!
  واقعا بعد از ٢ روز بی ماشینی باید ماشین خراب تحویل من بدن و آخرشم این حرفو بزنن به من ؟؟؟؟ اونم از شخصی که همه مشهد میشناسنش و میگن هرکسی عیب ماشینو متوجه نمیشه میبره خدمات فنی آسمان و درست میشه ماشین !!!!
  لطفا به من یه تکنسین برق که کارش و عیب یابیش بیست بیست باشه معرفی کنید.
  سپاس

 58. سلام دوست عزیز برای دوو مکانیک خوب و سیمکش ماهر آقای مهندس احمدیان رو بهتون معرفی میکنم. پلیس راه قاسم آباد جنب آپارتمانهای لاله. بسیار وارد و خوش برخورد و مطمئنی.تلفنش:۰۹۱۵۳۱۴۸۴۵۵

 59. دوستان من اس دی وی۸ دارم. موقعی ک کلاچ رو ول می‌کنی تا گیربکس درگیر بشه مخصوصا زمان حرکت چه عقب چه جلو تقه میزنی.. بنظرم از دسته موتوره. بگید کجا ببرم تعویض کنم؟ممنون.

 60. سلام.
  چند سال پیش یک تندر ۹۰ داشتم. مشکل ترمز داشت. خیلی جاها بردم و نتیجه نگرفتم. به توصیه چند نفر رفتم به تعمیرگاه به اصطلاح تخصصی تندر ۹۰ تو وکیل آباد نزدیک زیرگذر نمایشگاه و کنار مرکز بهداشت. از مشکل ترمزم که سر در نیاورد هیچ. گفت موتورت صدای ناجور میده. اینو البته راست میگفت. خودم احساس کرده بودم صداش عوض شده و اهمیت نمیدادم. وقت علت رو ازش پرسیدم گفت احتمالا مشکل از سر سیلندره. بعد رفت با یکی دیگه مشورت کرد. بعد صاحب تعمیرگاه اومد. اونم یه نگاهی کرد و گفت مشکل سرسیلندره و به احتمال خیلی زیاد باید عوض بشه. گفتم خوب اول نگاهش کنید مطمئن شدید بگید خرجش چقدره. با لحن نه چندان جالبی گفت نه. اگه مطمئن شدی که مشکل از سرسیلندر بود خرجشو میدی بازش کنیم. و الا من حوصله این دردسرها رو ندارم که باز کنم کلی هم هزینه کنم و بگی نمی خوای. خیلی ناراحت شدم. برام خیلی سخت بود باور کنم ماشینی که اینقدر خوب باهاش کار کرده بودم یهو نزدیک به ۲ میلیون تومن خرج سرسیلندر توش افتاده باشه. ازون طرف مثل مور و ملخ مشتری میومد براش. همه تندر بودن و مگان. سر آخر بهم گفت این ماشین برات ماشین بشو نیست بیا من یک پراید دارم تازه تحویلش گرفتم. با هم عوض کنیم!!!!
  شلنگ بنزین سر موتورش هم ایراد داشت. خودش نداشت. فرداش زنگ زد نتونسته پیدا کنه. مجبور شدم برم سمت ۱۷ شهریور تا شلنگ رو پیدا کنم.
  بالاخره شلنگ رو پیدا کردم. سرسیلندر رو هم قیمت کردم که مخم سوت کشید. سر درد دل باز شد و به یدکی فروشه داستان رو گفتم. گفت الان تعمیرکارها بیخود شدن. همه تعویض کارن. من یک مکانیک میشناسم که کار یکی مثل شما رو چند وقت پیش خیلی راحت حل کرد. بعد شروع کرد به تعریف کردن ازش. خیلی دلخوش نبودم ولی بازهم آدرسش رو گرفتم. شلنگ بنزین رو که پیش تعمیرگاه اول عوض کردم. رفتم سراغ آدرس. خیابان ۱۷ شهریور چند تا گاراژ هست. یکی از اونها بود. به نام آقای محمودی فر. وقتی ماشین رو دید و علت صدای موتور رو جویا شدم. اول تایید کرد که آره صدای موتور عجیبه. بعد سوال کرد اخیرا موتور باز شده. فکر کردم و گفتم موتور نه ولی تسمه تایم عوض شده. گفت حدس میزنم اونی که بسته خوب نبسته. فردا یه زنگ بزن ببینم درست شده یا نه. نشون به اون نشون که فرداش که رفتم پیشش گفت حدسم درست بوده. پیچش رو درست نبسته بوده!!!
  کل مشکل ماشین حل شد با اندک هزینه ای در مقابل تعویض سر سیلندر!!!
  از اون موقع ماشینم رو میبرم پیشش و در کل راضی هستم. خیلی هم گرون حساب نمی کنه.

 61. کوچه پمپ بنزین معلم..اولین مغازه سر نبش مکانیکی اسمش مسعود..کار نابلد کلاهبردار و بی ادب..واسه یه باطری به باطری کردن و تعویض کد دزدگیر ۱۳۰تومن گرفت از من و مشکلم هنوز حل نشده و همچنان دزدگیر الکی آژیر میکشه..مکانیکه ولی ادعای سیم کشی داره

  • به همه توصیه می کنم اونجایی که مجموعه هستند اگر به جد نگم همشون ولی ۹۹ درصدشون هم کارنبلد و هم کلاهبردار. سعی کنید به جاهایی برید که تکی کار می کنند. یک تعمیرکار افغانی خوب سراغ دارم تو پیچ بلوار رضاییه از سمت مقدم که رفتید نرسیده به پیچ اول کوچه سمت چپ هم کارش خوبه و هم خوب تشخیص میده و انصافش خوبه.

 62. باسلام من یک تعمیرکار خوب که میشناسم وبرای واشر ۴۰۵خیلی اذیت شدم ایشون بهم معرفی کردن مشکلم برطرف شد خیلی تو کارش بانظم یبار برید متوجه میشید فوق‌العاده فنی میدان امام حسین عبادی ۹۳ آقای بهرامزاده

 63. دوستان ترمز ساز برای ۴۰۵ مدل ۹۰ میشناسید راهنمایی کنید ممنونم

 64. جلوبندی خیلی خوب
  سلام.دوستان اگه منزلتون سمت بلوار وکیل اباد هستو رفتن به مرکز شهر واستون سخت یه جلوبندی ساز بسیار عالی ابتدای جاده شاندیز هست دقیقا سومین مغازه بنام شمس محمودی فوق العاده حرفه ایه هم خیلی منصف لوازم تا جایی ممکن باشه تعمیر میکنه اگه خیلی خراب باشه تعویض میکنه

 65. دوستان عزیز فقط برای جعبه فرمان و هیدرولیک و… برید جای آقای نوری ۱۷ شهریور . از لحاظ فنی و سرعت و دقت و… خصوصا اخلاق و پاسخگویی عالی هستن شماره تماس ۳۳۴۲۳۴۳۲

 66. سلام و عرض ادب
  اکثر دوستان بدها رو معرفی کردن. کاش بیشتر خوب ها معرفی میشدن.
  من یک پراید ۸۷ دوگانه کارخانه دارم که با گازش خیلی مشکل دارم.
  وقتی روی گاز کار میکنه، موقع دنده کم کردن (مثلا توی ترافیک یا سر چهار راه که باید ایست کنیم)، به محض اینکه کلاچ رو میگیرم برای دنده کم کردن، ماشین خاموش میکنه. درحالت ایستاده هم وقتی روی گازه، دور موتور دایم بین ۱۰۰۰ و زیر ۱۰۰۰ نوسان داره.
  جایی رو سراغ دارین که برای گاز پراید خیلی ماهر باشه و بفهمه مشکل از کجاست؟
  همچنین مشکل دیگه اش اینه که روی بنزین گاز میخوره، یعنی باز دور موتور بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دایم نوسان داره هی بالا و پایین میره، اعصابمو به هم ریخته.
  ممنون از همگی

 67. باسلام خدمت دوستان عزیز،یک تعمیرگاه نرسیده به میدون لادن به نام تعمبرگاه مدرن هس که فامیل مسئولش ندیمیه،ینی انقد از خودش تعریف میکنه ولی من ماشینو بردم جاش کلی پیچ ک اضافه اورد،بعدشم رفتم تا تهران ینی مونده بودم دیگه هر لحظه یجاش خراب میشد،ینی اگه نمیبردم تعمیرگاه بهتر بود،کلی ام ازم پول گرفت،الکی روعن عوض میکنن معلوم نیس چ آشغالی میریزن که موتور بد کار میکرد،باز تو راه رفتم روغن خوب ریختم،خدا ازینایی ک اینجوری مردومو درست میکنن نگذره واقعا

 68. سلام به همه
  میدونم دیر نظر گذاشتم ولی هرکی خونده عبرت بگیره
  یه مهندس مکانیک تو مجتمع سامان خیابان حرعاملی هست به مهندس حسینی
  فقط نمیدونم از کدوم دانشگاه مدرک گرفته اسم خودشو گذاشتا مهندس حسینی ۳۸۰ت خرج رو دست من کارگر گذاشت چون بدروشنی میکرد ماشینم.پراید۱۱۱انژکتور.
  که فقط ۱۰۰تومنش پول اجرتش بود .از اخرم هیچ تغییری ماشین نکرد حتی شما بگو۱درصد.بعد اعتراض کردم از بس زبون داشت نتونستم حقومو بگیرم!
  دیگ حوصله توضیح بیشتر ندارم از بس عصابم خورده.فقط گفتم که شماها مثل من پاسوز نشین.
  خدا ازش نگذره.

 69. من الان از تعمیرگاه cng اختر توس اندیشه ۷۹ پیام میفرستم ، دقیقا یک هفتست ما رو سرکار گذاشتن ، ماشینم ای اف سون پایه گازسوز هست ، چند وقتی بود رو گاز روشن نمیشد ، اوردم اینجا گفتن رگلاتور مشکل داره ، بازکردن گفتن فردا عصر بیا اماده میشه ، از فردا عصر هر روز بغیر از جمعه زنگ زدم گفتن بیا امادست و هر دفعه یک بهانه در اوردن ، به دفعه گفتن زیر فشار جواب نداده یه دفعه گفتن پرده دوباره نشتی داده و …. یک نفر هم پیدا نمیشه که بتونی دو کلمه درست باهاش حرف بزنی ، بقیه هم که الان اینجا هستن بشدت ناراضین ، امروز ازشون شکایت کردم و ببینیم به کجا میرسه

 70. سلام من آقای حیدری در بلوار خیام تعمیرگاه آقای نجاتی در انتهای خیابان گل فروشی را خیلی قبول دارم اگر عیب خودرو را تشخیص دهد تعمیر میکند واگر نه میگوید ببرید جای دیگر واقعا شخصیت سالم و درستی است به عنوان تعمیر کار خوب باانصاف گفتم از خوب ها هم مطلبی نوشته شود . با تشکر از ایشان و همه تعمیر کاران باانصاف

 71. سلام
  چند تا برادر هستن به نام جواهری خاوری هستن. نرسیده به پمپ بنزین التیمور همون دست خیابون. مکانیک خوبی هستن زیاد میگیرن ولی خونسرد و خوب کار میکنن و خوب هم راهنمایی میکنن. والا این تعریفا رو که از همون اول تا آخر خوندم لازم دونستم معرفی کنم. در مورد برق ماشین هم یه نفر به نام هاشمی بین توس ۸۰ و ۸۲ تعمیرگاه سید آدم منصف و خوبیه. برای برق برین مکانیک رو نمیدونم چجوریه.

 72. سلام یک تعمیرگاه هست تو دستغیب ١٠ تعمیرگاه بهروز موتور و گیربکس و همه کار ماشین میکنه و اساسی انجام میده از الکی عوض نمیکنه ماشین من گیربکسش خراب بود ازرایه ماشینم تعمیر کرد عوض نکرد دنده سی وی وی تی هامم عوض کرد صدای سرصبح ماشینمو گرفت

 73. سلام دوستان من یک جلوبندی ساز حرفه ای سراغ دارم واقعا کارش عالیه ادم مسنی هم هستش و پسرشم جاش هستش پسرشم مثل خودش وارده اگر خواستین برین فقط اینجا آدرس خیابان پنجتن بین پنجتن ۴۱ و ۴۳ خدمات جلوبندی حمزه ای فوقالعاده هستش

 74. دوستان برای جلوبندی پراید یه نفر معرفی می کنم به نام آقای رحیمی تو جاده سیمان
  جلوبندی ماشینم ایراد داشت تو خیابون گاز ۳ جا بردم نتونستن بفهمن آقای رحیمی مشکل رو حل کرد تلفن
  ایشون ۰۹۳۵۷۳۰۴۹۶۴ آدرس رو دقیق ندارم ولی فکر کنم نزدیک پمپ بنزین سیس آباد باشه
  بسیار با ادب و خوش برخورد هم هستند

 75. ضمن تشکر از مدیران سایت پیشنهاد می کنم این انجمن در فضای مجازی هم تشکیل بشه مثلا سروش یا تلگرام
  چند وقتی هستش یه SD V8 مدل ۹۱ خریدم چنتا مشکل دارم ممنون میشم راهنمایی کنین اینم بگم قبلا دو سال پراید داشتم و این اولین ۲۰۶ هست که دارم و خیلی چیزها در مقایسه با پراید ذکر کردم— کجا ببرم که با انصاف باشه
  هنوز جایی نبردم مشکلات به شرح زیر
  ۱- وقتی کولر می گیرم کشش ماشین خیلی کم میشه و شتاب نداره نسبت به پراید .
  ۲-موتور خیلی داغ میشه البته آمپر آب تا قرمزی نمیاد ولی دیشب کاپوت دادم بالا خیلی موتور داغ بود طوری که بدنه باطری داغ شده بود و نمیشد صورتت نزدیک موتور کنی
  ۲- وقتی شتاب می گیرم و دور موتور به نزدیک ۳ میرسه یه صدای قارقار از موتور میاد که خیلی آزار دهنده است مثل صدای ماشین مسابقه
  قبل از خرید هم بردم کارشناسی فنی مهندس باغشنی گفتن موتور گیربکس سالمه و این صدای طبیعیه SD هستش

  • وحید عزیز سلام

   من برعکس شما اول ۲۰۶ تیپ ۳ برادرم و بعد SD پدرم رو سوار میشدم، بعدش پراید خریدم و این مواردی که گفتین برای منم سئوال بود اون اوایل
   ۱- در مورد کشش ماشین با کولر گرفتن، توی اس دی تا حدود زیادی طبیعیه، کلا اتاق اس دی کمی سنگین تر از هاچبکشه، و این افت کشش محسوس تر از هاچبکه (در پراید بدلیل سبکی اتاق تقریبا اصلا افت کشش نداریم)
   ۲- دمای موتور ۲۰۶ در حالت عادی نزدیک ۹۰ درجه سانتی گراده، این دمای بالا مربوط به نوع طراحی موتور و قدرتشه، و کاملا طبیعیه، و اصلا با پراید قابل مقایسه نیست (دفترچه ماشین رو حتما مطالعه کنید و اگه با توضیحات تفاوت داشت پیگیری کنید)
   ۳- درمورد صدایی که توی دور موتور ۳ به بعد میشنوید در سیستم توربو، به دلیل نوع پاشش بنزین و مخلوط شدنش با مقدار اکسیژن زیاد، یک صدایی شبیه خش خش، یا فش فش از بیرون ( و یه صدایی شبیه به قژژژژژژ داخل کابین) از موتور شنیده میشه، جالبه که توی ۲۰۶ ها با وجود اینکه سیستم توربو ندارن این صدا ایجاد میشه، و اتفاقا به نظر من بهترین صداییه که موتور ۲۰۶ میده همینه، (بقول خودتون مثل صدای ماشین مسابقه) کم کم بهش عادت میکنین.
   از ماشینتون با دل خوش استفاده کنید و لذتش رو ببرید، و اصلا اصلا این شیر خشمگین رو با پراید مقایسه نکنید. در پناه حق

  • سید حسین قائم مقام

   ضمن تشکر از جناب سعید، فرامایشات ایشون به صورت کامل تایید میشه

  • بقیه رو دوستمون جواب دادند.
   ولی برای کارشناسی خودرو هرگز هرگز هرگز پیش باغشنی نرید! دور میدون…
   چند هفته قبل یه ماشین شاسی خریدم.
   صدای گیربکس رو به من گفت مال بلبرینگ کلاچ اما مربوط به شافت گیربکس بود که عملا خرج یه گیربکس نو روی دستم گذاشت!
   از طرفی به من گفت موتوری عالی داره که فهمیدیم خونه ۵ موتورش از کار افتاده که خرج حدود ۱۵ میلیونی تعمیر موتور روی دستم گذاشت!

   ازش نمیگذرم که بخاطر ۴۰ تومن دستمزد کارشناسی چنین بلایی رو سر من آورد.
   وقتی که تخصص ماشین خارجی نداشت باید از قبول ماشین امتناع میکرد…
   این محدوده بلوار معلم پر از کارشناسهای بیسواد خودرو شده که جنایت میکنن برای یه قرون پول

 76. سلام
  یه پراید ۱۳۲ مدل ۸۹ دارم، جدیدا یه صدای لق لقی از گیربکس میشنوم که با گرفتن کلاچ از بین میره، قبلا فقط در خلاصی این صدا میومد، اما الان در دنده یک و دو به طور آزار دهنده ای شنیده میشه، تعمیرکار نشون دادم گفت توی گیربکس واسکازین سفت تر بریز، اما از جایی که از سبمل کاری متنفرم (بسیار وسواس و حساسم، و فقط از رنگ بژ ماشین متوجه میشن که مدل بالا نیست) میخوام درستش کنم، یه جا بردم گفت باید بازش کنیم و اصطلاحا گیربکس رو داغون کنیم ببینیم از کجاس ۱۰ تا اسم مختلف مثل شافت فلان و بلبرینگ فلان و دیشلی و … گفت که ممکنه از هر کدوم باشه، یه نظرم تشخیصش خوب نبود و دقیق متوجه نشد، چیکار کنم کجا برم؟

  • سید حسین قائم مقام

   سلام بر شما
   اولا تشکر می کنم از شما بخاطر پاسخ بسیار جامعی که برای جناب وحید نوشتید
   درمورد گیربکس خودتون هم می تونم بگم ۹۰ درصد این صدا از دنده دیشلی ها هستن
   به نظر من بهش توجه نکنید و دست به گیربکس نزنید و باهاش کار کنید تا روزی که خودش از کار بیفته یا اصطلاحا گیربکس قفل کنه اون موقع بازش کنید و عوضش کنید.
   اینم بگم که گیربکسی بوده با دنده دیشلی های خراب تا الان باهاش ۱۷۰ هزار کیلومتر رفتن و هنوز به مشکلی نخورده!
   اما جاده رفتن با این ماشین ریسک داره. اما برای شهر میتونید حالا حالاها روش حساب کنید

   موفق باشید

   • سلام
    سپاس فراوان از شما جناب قائم مقام، ممنون از توضیحات دقیقتون، راستش من هر یکی دو ماهی میرم شهرستان حدود ۵۰۰ کیلومتر رفت و ۵۰۰ کیلومتر برگشت، التبه از موقعی که این صدا ایجاد شده بیشتر ملاحضه ماشین رو میکنم و سعی میکنم دور موتور رو پایین نگه دارم، (البته هیچ وقت باهاش اسپرتی و با دور بالا رانندگی نکردم) با این حال حس خیلی بدی دارم، اصطلاحا دلچرکی شدم از ماشین، با اینکه ۵ ساله این ماشینو دارم و همیشه ازش لذت بردم خصوصا مصرف کم و شتاب بالاش. الان این ماشین ۱۵۰ هزار تا کار کرده، امیدوارم مشکلی پیش نیاد.
    باز هم ممنون از اینکه اینقدر سریع پاسخ دادین و خیالم راحت شد.

 77. سلام دوستان یه پراید دارم روی گاز توی دور پایین خصوصا توی ترافیک و چراغ قرمز خاموش میکنه لطف کنید یه جای خوب معرفیم کنید با تشکر

  • تنظیم سوخت و هوا میتونه مفید باشه.
   اگه فقط روی حالت گازسوز چنین مشکلی داره به احتمال بشیار زیاد مربوط به همینه که عرض کردم.
   پشت جایگاه سی ان جی انتهای بلوار خیام یه تعمیرکار معروف هست مخصوص گازسوز فقط.
   قدیما پنج تومن میگرفت و یه لحظه ای تنظینش میکرد.
   از صد صدمتری سمت فهمیده که بری نرسیده به میدان سپاد سمت راست

 78. دوستان قطعات میتسوبیشی پاجرو
  از کجا باید تهیه کرد توی مشهد؟
  تعمیرکار خوب مخصوص ماشینهای آفرودی کسی سراغ داره؟

 79. دوستان لطف کنید فقط تعمیرگاههای خوبو کاربلدو معرفی کنید/منی که الان ماشینم خراب شده میخوام سریع یه جایه مطمن ببرم ماشینو… نمیام ببینم کدوما بدن… دنبال خوبا میگردم… متاسفانه جامعه تعمیرگاهی مارو باید فرضمون این باشه که همه بدن که متاسفانه نود درصدم همینطورن.ناشی و نابلد… پس لطفا خوبارو معرفی کنید… خوبان که کم هستن و همه دنبالشون میگردن… ممنونم

  • سید حسین قائم مقام

   خیر قربان
   اتفاقا باید بدها رو معرفی کنن تا مراقب باشیم و حتی شانسی هم سراغشون نریم
   در خصوص معرفی خوبها هم متاسفانه بسیار دیده شده که خود تعمیرکار میاد اینجا و به اسم مشتری از خودش تعریف تمجید میکنه و بقیه رو هالو فرض میکنه
   ما فقط مواردی رو تایید میکنیم که از طرف مشتری واقعی باشه
   موفق باشید

 80. سلام یک تعویض روغنی تو فلسطین ۲ هست که بواسطه معرفی همکار جند وقتی ماشین رو اونجا می بردم که متاسفانه هربار بواسطه بی مسئولیتی و عجله ای که دارند یک ایرادی و خرابکاری رو ماشنن گذاشتن . یک بارجهت تعویض روغن گیربکس خودرو ۲۰۶ ، مهرهای سینی زیر موتور رو شکستن و خودرو رو با سینی اویزون و لق تحویلم دادن و رفتم یک تعویض روغنی دیگه سینی رو باز کرد و بعدش مهره ها رو بردم یک جای دیگه جوش داد و کلی خرج رو دستم گذاشت .یک بار هم درب فیلتر روغن رو خراب کردند (قسمت مهره اون رو با اچارر له کرد) و این اخری هم خار داخل کاسه فیلتر روغن رو شکستن و اون تیکه شکسته افتاد داخل موتور و گفتم بیارش بیرون گفت کار من نیست و باید ببریش مکانیک و بدون اینکه به خودش زحمت باز کردن پیچ کارتل رو بده و سعی کنه تیکه شکسته رو بیرون بیاره ماشین رو تحویل داد.می خوام این تجروبه رو بگم که این تعویض روغنی بخاطر شلوغ بودن سرش و عجله گاها خرابی هایی ببار می یاره و اصلا هم در حد چند دقیقه وقت نمی گزاره تا خرابکاریش رو درست کنه و سریع حواله می ده به مکانیک.

 81. سلام دوستان تعمیرگاه خوب برای پژو فقط بریدمیدان امام حسین عبادی ۹۳اولین چهارراه بعد دعا میکنید آقای بهرام زاده

 82. کسی ترمز سازی خوب سراغ داره برای ۴۰۵ ای بی اس ممنونم راهنمای کنید

 83. دوستان اگه شخص خوبی رو برای صداگیری اتاق ۴۰۵ میشناسید معرفی کنید ممنون

 84. سلام من ۲۰۶ بردم دادم برادران سلجوقی تو ساختمون. خونم گلبهاره چرخای عقب صدا میکردن. فکرکن ماشین منو سریع جمع کرد پولشو کامل گرفت که بره میامی زیارت با خانوادش
  منم رفتم گلبهار تو‌ جاده دیدم یک‌صدای خیلی بدی میاد بوی سوختگی لاستیک و‌ دیدم ماشین قفل شد
  پیاده شدم دیدم چرخ عقب سمت راننده چسبیده به بدنه …..
  مگه داریم مگه میشه
  بکسل کردنه راه بری
  بهش زنگ زدم میگه من میامی هستم برش دار بیارش…
  بردم تعمیرگاه اطراف بنده خدا نگاه کرد دید پیچ و قاب پشت چرخ نبسته یعنی خدا لعنتش کنه اینقدر ماشینم خسارت دید که از هفت کیلومتریشم رد نمیشم. رفتم پیشش میگم آقا اینجوری کردی میگه عجله داشتم. یکی نیست بگه مرتیکه … با جون زن و بچه مردم بازی میکنی بری زیارت؟؟؟ پیچ چرخ و‌ نبسته
  از اینجور تعمیرکارای از خدا بیخبر زیادن

 85. سلام. یه تعمیرگاه هست تو چراغچی نرسیده به میدان امام حسین که کارای مربوط به جلوبندی و گیربکس و … انجام میده؛ به نام حسن سرشار. من چند سال هست مشتریش هستم. کارش رو خوب دیدم و مهمتر از این انسان با انصافی هست.

 86. سلام
  صافکار خوب تو خیابون مفتح خدمات خودرویی سامان اقای سلامت فوق العاده منصف و کار بلد
  تنظیم موتور هم اول ملاصدرا به نام مصطفی ایشون هم کارشون خیلی خوب بود
  تعویض روغن هم بلوار فکوری بین هنرستان و هفت تیر
  من که یک خانوم هستم و اطلاعاتی درباره ماشین ندارم هرسری رفتم اینجاها واقعا احساس کردم کارشون رو خوب انجام دادن و بقولا از نابلدی من سو استفاده نکردن یا اینکه مبلغ بیشتر بگیرن
  جلوبندی کار خوب اگر میشناسین به من معرفی کنین من MVM 315 دارم جلوبندبش صدا میده

 87. سلام. ماشین هاتون رو در مشهد فقط و فقط ببرید سی متری فرعی گارارژدارها یا همون شهید خیبری یا کوشش که نزدیکشه توی سیدی چون اینا از تعمیرکارهای قدیمی و حرفه ای مشهد هستند و با تجربهی زیاد ماشینتون رو تعمیر میکنن. یاعلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *