صفحه اصلی / دانستنی ها / نحوه انتخاب و خرید باتری پاورسل

نحوه انتخاب و خرید باتری پاورسل

نحوه انتخاب و خرید باتری پاورسل

باتری در خودرو یکی از قطعات اصلی به شمار می‌رود که در صورت آسیب می‌تواند تمام کارکرد خودرو را دچار اخلال نماید. البته پایان عمر باتری خودرو امری غیر منتظره نیست چرا که باتری هم مثل بقیه قطعات مصرفی خودرو عمر مفید دارد و بعد از مدتی کارکرد نیاز است که تعویض شود.

نکته قابل توجه این است که در هنگام تعویض باتری خودرو حتما به یک سری اطلاعات تخصصی همانند ارتفاع و طول باتری، نوع باتری، آمپر مناسب باتری، انتخاب برند باتری، ساختار داخلی باتری و محل صحیح قرارگیری قطب ها نیاز خواهید داشت.

نحوه انتخاب و خرید باتری پاورسل

نحوه انتخاب و خرید باتری پاورسل

خوردو همانند تمام وسایل و تجهیزات صنعتی دیگر مانند یک سیستم عمل می‌کند. این سیستم یعنی مجموعه‌ای از تجهیزات شامل بدنه، لاستیک‌ها، موتور، سوخت، باتری ماشین و … تا با قرارگیری در کنار هم بتوانند حرکت اتومبیل را ایجاد نمایند. در میان این سیستم تمام اجزاء تک به تک دارای اهمیت هستند و اگر یکی از آن ها دچار اخلال شود کارکرد اصلی با مشکل مواجه خواهد شد. یکی از این اجزای اصلی و بسیار مهم در ماشین‌ها باتری است. باتری خودرو بخشی است که انرژی حاصل از سوخت را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. از دیگر قابلیت‌های باتری این است که به تثبیت ولتاژ در سیستم برق خودرو کمک می کند. بر همین مبنا خرید باتری ماشین امری بسیار حساس است و باید حتماً قبل از خرید باتری، اطلاعات کاملی در این حوزه کسب نمایید.

همان طور که گفته شد باتری نیز همانند سایر قطعات مصرفی خودرو عمر مفید دارد و وقتی عمر باتری خودرو به اتمام می رسد می بایست آن را تعویض نمود. اما چه علائمی نشانگر خرابی باتری یا به پایان رسیدن عمر این قطعه مهم خودرو است؟!

اگر چنانچه در ابتدای صبح مشاهده کردید که اتومبیل سنگین تر یا سخت تر از روزهای قبل استارت می خورد باید مقداری بر روی باتری خودرو دقت کرد. در این حالت ممکن است به دلیل روشن ماندن یک چراغ، کمی ولتاژ باتری افت کرده باشد. اما اگر دو روز پیاپی این اتفاق مشاهده شد این یعنی ظرفیت شارژ باتری کاهش پیدا کرده است.

از دیگر وسایلی که می توان با آن خرابی باتری را آزمون کرد برف پاکن های خودرو است به این صورت که اگر سرعت حرکت برف پاکن از حالت عادی کمتر شود این امر نشان می دهد باتری افت ولتاژ داشته و چنانچه این مساله چند روز تکرار شود می بایست حتما باتری توسط متخصص تست شود.

اما در هنگام خرید باتری جدید موارد زیر را باید مد نظر قرار داد:

اندازه باتری: اندازه باتری ماشین از نظر طول، عرض و ارتفاع با هم متفاوت هستند. باید اندازه‌ای را خریداری کنید که متناسب با خودرو شما است. برای دریافت اندازه دقیق باتری می‌توانید از دفترچه راهنمای خودروی خود کمک بگیرید و آن را مطالعه نمایید. اگر دسترسی به دفترچه برای دریافت اطلاعات دقیق نداشتید از یک مکانیک مجرب بخواهید اندازه باتری خودرو را به شما بگوید. شرکت کرمان باتری ارگ انواع متنوعی از باتری ها، اعم از بلند، کوتاه، کوچک و بزرگ برای طیف وسیعی از خودرو ها تولید می کند.

باتری اتمی یا معمولی؟! بسیاری از مردم به دنبال باتری اتمی می گردند و امروزه بازار پر شده است از باتری های اتمی در رنگ ها و برندهای مختلف. باتری اتمی یا به عبارت بهتر باتری سیلد، نوعی از باتری است که نیاز به مراقبت کمتری داشته و همانند نسل قدیمی باتری ها نیاز نیست که مدام سطح الکترولیت آن بررسی شود. در این باتری ها که به باتری های منفذدار هم مشهور هستند یک چشمی قرار دارد که وقتی رنگ آن سبز باشد نشانه سلامت و شارژ کامل باتری است. شرکت کرمان باتری ارگ دارای خط تولید جدید باتری است و باتری های اتمی یا سیلد را با بالاترین کیفیت تولید می نماید.

ظرفیت ذخیره باتری: قبل از خرید باتری اتومبیل به ظرفیت آن دقت کنید. ظرفیت ذخیره باتری عبارت است از توانایی باتری برای نگه داشتن شارژ در حالت آفلاین (حالتی که خودرو خاموش است و دینام عمل شارژ را انجام نمی دهد). هر چه این ظرفیت بیشتر باشد توانایی باتری برای به کار اندازی قطعات برقی خودرو بیشتر است. کرمان باتری طیف وسیعی از باتری ها با ظرفیت های مختلف را شامل باتری پاورسل ۵۰ آمپر ساعت پایه کوتاه، باتری پاورسل ۵۵ آمپر ساعت پایه کوتاه، باتری پاورسل ۶۰ آمپر ساعت پایه کوتاه، باتری پاورسل ۶۶ آمپر ساعت پایه کوتاه، باتری پاورسل ۷۴ آمپر ساعت پایه کوتاه، باتری پاورسل ۶۰ آمپر ساعت پایه بلند، باتری پاورسل ۶۶ آمپر ساعت پایه بلند، باتری پاورسل ۶۸ آمپر ساعت پایه بلند، باتری پاورسل ۷۰ آمپر ساعت پایه بلند و باتری پاورسل ۷۴ آمپر ساعت پایه بلند را برای کلیه خودروهای سواری سدان و شاسی بلند تولید می کند.

لازم به ذکر است که در یک باتری ۵۰ آمپر ساعت، می توان در یک ساعت، ۵۰ آمپر برق ۱۲ ولت مصرف نمود؛ چیزی حدود ۶۰۰ وات! این یعنی با یک باتری ۵۰ آمپر ساعت می توان ۱۰ عدد لامپ ۱۲ ولت ۶۰ وات را به مدت یک ساعت روشن کرد.

طول عمر باتری: هنگام خرید اتری ماشین به تاریخ تولید و مدت زمان گارانتی آن دقت کنید. گارانتی معتبر شرکت سازنده شما را از هزینه‌های دائم دور نگه می‌دارد.شرکت کرمان باتری ارگ در حال حاضر به مدت یک سال کامل باتری پاورسل را گارانتی نموده و در صورت مشاهده مشکل احتمالی آن را برای شما تعویض می کند.

برند باتری خودرو: برندهای متفاوت و متنوعی از باتری‌ها در بازار وجود دارند. سعی کنید از برندهایی استفاده کنید که اعتبار آن به اثبات رسیده باشد چرا که در صورت بوجود آمدن مشکل، مجموعه تولید کننده سریعا در جهت رفع آن اقدام خواهد کرد. شرکت کرمان باتری ارگ، از زیر مجموعه های صنایع خودروسازی کرمان است. شرکت کرمان موتور در تولید خودروهای باکیفیت و رسیدگی به امور مشتریان شهره خاص و عام است. کرمان باتری ارگ نیز با اینکه شرکت نوپایی محسوب می شود اما تعهد و ضمانت لازم را به مشتری می دهد که اولا باتری مرغوب تولید و عرضه کند، ثانیا در صورت بوجود آمدن مشکل، سریعا در جهت رفع آن اقدام نماید.

کرمان باتری و برند پاورسل را به خاطر بسپارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *