صفحه اصلی / اخبار خودرو / کیا اپتیما ۲۰۱۶ با حداکثر ایمنی ممکن

کیا اپتیما ۲۰۱۶ با حداکثر ایمنی ممکن

دنیای خودرو : کیا اپتیما ۲۰۱۶ با حداکثر ایمنی ممکن

موسسه ایمنی بزرگراه های آمریکا (IIHS) درجه ی TSP+ (حداکثر ایمنی) را به کیا اپتیما ۲۰۱۶ اعطا نمود. البته کیا این خودرو را به سیستم پیشگیری از برخورد جلوی انتخابی مجهز کرده بود.

optoma-iihs-2016
به منظور کسب چنین رتبه ای از ایمنی، لازم است که خودروی مورد نظر در ۵ تست تصادف که عبارتند از همپوشانی کوچک جلو، همپوشانی متوسط جلو، تصادف از پهلو، استحکام سقف و جلوگیری از تصادف جلو، امتیاز “خوب” را بدست آورد. البته به لیست فوق باید درجه بندی “پیشرفته” یا “عالی” را هم برای پیشگیری از برخورد جلو اضافه کرد که کیا با تجهیز اپتیما به این سیستم، درجه “خوب” را بدست آورد.

2016-kia-optima-earns-top-safety-pick-award-headlights-deemed-poor-by-the-iihs_1
اورث هدریک ، معاون برنامه ریزی فروش کیا موتورز می گوید: ما مفتخریم که اپتیمای جدید در خلال دسته ای از تست های سخت تصادف صورت گرفته توسط IIHS رتبه ی قوی ای را بدست آورده است. این رتبه مهر تاییدی است بر مهندسی ما و اولویتی که برای ایمنی خریداران قائلیم.

کیا فرزند عزیز خود را به لیست بلندبالایی از تکنولوژی ها مجهز کرده است که از جمله آنها می توان به دوربین دید عقب استاندارد در همه ی مدل ها اشاره کرد، این در حالی است که تریم های SX و SXL از مانیتور دید اطراف ۳۶۰ درجه سود می برند. تکنولوژی های دستیار راننده نیز عبارتند از کمک به تغییر خطوط، هشدار عقب خودرو، کروزکنترل هوشمند پیشرفته، تشخیص نقاط کور، کمک پارک عقب، هشدار برخورد جلو، هشدار خروج از خط و ترمز اضطراری خودکار.

2016-kia-optima-earns-top-safety-pick-award-headlights-deemed-poor-by-the-iihs_2

2016-kia-optima-earns-top-safety-pick-award-headlights-deemed-poor-by-the-iihs_3
اپتیما ۲۰۱۶ با پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری که ۱۸۵ اسب بخار نیرو تولید می کند، قیمتی برابر با ۲۱۸۴۰ دلار دارد، در حالی که تریم مجهزتر SXL با پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری و توربو با ۲۴۷ اسب بخار قدرت، با قیمت ۳۵۷۹۰ دلاری در دسترس است. تریم LX با پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربوی ۱۷۸ اسب بخاری و تریم EX با پیشرانه ۲٫۴ لیتری نیز قابل سفارش هستند.

2016 Kia Optima LX 1.6T

2016 Kia Optima LX 1.6T

2016 Kia Optima LX 1.6T

2016 Kia Optima LX 1.6T

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *