صفحه اصلی / اخبار خودرو / بازگشت رسمی مرسدس به ایران

بازگشت رسمی مرسدس به ایران

بنز آلمان که بلافاصله پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی، راهی ایران شد و تفاهم‌نامه‌اش با گروه ایران‌خودرو را آغاز کرد، دیروز نیز رسماً ازسرگیری همکاری خود با آبی‌های جاده مخصوص را جشن گرفت تا پس از چند سال دوری، دوباره در کنار خودروساز بزرگ ایران قرار بگیرد.

iran-benz
در مراسمی که به همین منظور در یکی از نمایندگی‌های شرکت ستاره ایران (نمایندگی رسمی واردات محصولات بنز) برگزار شد، مدیر منطقه آسیا و خاورمیانه شرکت مرسدس بنز تأکید کرد که طی سال آینده، بین یک هزار و ۵۰۰ تا دو هزار دستگاه از محصولات این شرکت در کلاس‌های مختلف وارد ایران خواهد شد. استفان باومن با تأکید بر اینکه هدف بنز از حضور در ایران، صادرات است، گفت:

  • ما قصد نداریم همین فردا خط تولید محصولات خود را در ایران‌خودرو راه بیندازیم، بلکه فعلاً به‌دنبال صادرات محصول به‌صورت CBU (خودرو کامل) هستیم، هرچند قدم به قدم نیز به سمت مونتاژ خواهیم رفت.
    هدف اولیه بنز در دور جدید همکاری‌ها با ایران‌خودرو، بهینه کردن خدمات خودروهایی است که وارد ایران شده است، چه آنکه می‌خواهیم خدمات پس از فروش این خودروها را تقویت کنیم.
  • iran-benz 04
    وی همچنین با اشاره به بازدید روز گذشته از خط تولید شرکت ایران‌خودرو گفت: ایران‌خودرو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید و مونتاژ خودرو در خاورمیانه به شمار می‌رود و نظر ما نسبت به این مجموعه مثبت است، زیرا این شرکت امکانات پیشرفته‌ای دارد. باومن ادامه داد: هرچند با توجه به این امکانات، می‌توان محصولات بنز را در ایران‌خودرو مونتاژ کرد، اما این کار پس از انجام مطالعات و بررسی‌های لازم، انجام خواهد شد. در ادامه مراسم دیروز اما علی نمکین، مدیرعامل ستاره ایران نیز با بیان اینکه همکاری ایران‌خودرو با شرکت بنز تا به حال به‌صورت معلق درآمده بود، گفت:
  • در حال حاضر این همکاری به‌صورت رسمی آغاز شده و شرکت ستاره ایران نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش مرسدس بنز در ایران است.
  • وی با بیان اینکه قراردادمان را با شرکت دایملر تمدید کرده‌ایم و مشتریان محصولات بنز می‌توانند از خدمات ویژه ما استفاده کنند، افزود: امیدواریم با توجه به تمدید قرارداد، دیگر شاهد بازار خاکستری و غیررسمی برای خودروهای بنز در ایران نباشیم. وی افزود:
  • در حال برنامه‌ریزی برای تولید مشترک با بنز در ایران هستیم، ولی نام محصولات تولیدی و امکانات آنها را بعداً اعلام خواهیم کرد.
  • نمکین این را هم گفت که طبق توافقات انجام‌شده، همکاری‌های بنز و گروه ایران‌خودرو در فازهای بعدی به‌صورت جوینت‌ونچر جلو خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *