صفحه اصلی / اخبار خودرو / شاسی بلند «F.A.W» با طراحی خاص به نمایش درآمد

شاسی بلند «F.A.W» با طراحی خاص به نمایش درآمد

پرشین خودرو/ شرکت خودروسازی FAW به تازگی شاسی بلندی جدید با نام “بسترن X4” معرفی کرده که در حال حاضر خودرویی کانسپت بوده و قرار است طرح تکمیلی آن در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی و ثبت سفارش و عرضه آن نیز از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز شود.
براساس اطلاعات بدست آمده از سوی شرکت سازنده، فعلا قیمتی ۱۰۰ هزار یوان برای مدل پایه و قیمتی ۱۲۵ هزار یوان برای مدل فول آپشن در نظر گرفته شده که باید دید در زمان عرضه این قیمت‌ها به چه شکل در خواهند آمد.

اگر بخواهیم در خصوص این خودرو صحبتی داشته باشیم، می‌توان گفت که شاسی بلند بسترن X4 در زیر کاپوت خود به پیشرانه‌ای توربوشارژر ۱٫۴ لیتری مجهز شده که در حال حاضر شرکت سازنده جزییاتی از مقدار قدرت و گشتاور تولیدی آن ارائه نکرده است.

در بحث طراحی ظاهری نیز همانطور که می‌بینید، طراحان FAW از جلوپنجره‌ای مشبک بزرگ در میان چراغ‌های پیشرفته تمام LED استفاده کرده‌اند که جلوه‌ای آینده‌نگر به چهره این شاسی بلند بخشیده‌اند، در حالی که گفته شده قرار است از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه شود.

مهم‌ترین ویژگی طراحی این شاسی بلند هم خصوصیات درون کابین و نحوه ورود به کابین آن است. در ابتدا برای ورود به داخل کابین، طراحان بسترن X4 از درب‌های متقارن به سبک محصولات رولزرویس الهام گرفته‌اند که بدون ستون میانی، لولاهای آن در قسمت جلو و عقب کابین نصب می‌شود و درب‌ها به صورت متقارن از یکدیگر باز می‌شوند که امکان ورود و خروج راحت‌تر را فراهم کرده است.

در داخل کابین هم شاهد تنها چهار صندلی برای سرنشینان هستیم که میان آن‌ها کنسولی مجهز شده به تجهیزات کاربردی و رفاهی عبور کرده است. برای کنسول مرکزی و داشبورد هم تنها یک صفحه نمایشگر بزرگ در نظر گرفته شده و اکثر کلیدهای فیزیکی هم به این صفحه نمایشگر کنسول منتقل شده‌اند.

به هرحال و در کل، طراحی پیش رو از شاسی بلند جدید FAW یک طراحی نسبتا نو را ارائه کرده است، هرچند این خودرو فعلا کانسپت بوده و برای رسیدن به مرحله نهایی و تولید بدون شک اصلاحاتی بر روی آن صورت می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *