صفحه اصلی / معرفی خودرو / شورولت کامارو ZL1 کانورتیبل

شورولت کامارو ZL1 کانورتیبل

باور کنید یا نه، شورولت کامارو ZL1 ششصد و چهل اسب بخاری جنبه‌ی خشونت‌آمیز نسل ششم خانواده‌ی کامارو را ارائه نمی‌دهد. حتی با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری سوپرشارژدار متعلق به کوروت Z06 و لاستیک‌های غول‌آسا و ترمزهای برمبوی قدرتمند، ZL1 به‌اندازه‌ای که از آن انتظار داشتیم روی Z/28 نسل آینده تمرکز نکرده است.

2017 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

2017 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Chevrolet Camaro ZL1 Convertible
این کامارو یک خودروی کاملاً برانگیزاننده نیست، زیرا باوجود Z/28 که در صدر خانواده قرار دارد،ZL1 باید در “لیست وحشت” کامارو ها مقامی برای خود دست‌وپا کند چراکه از قدرتی چشمگیر و نمایی جالب برخوردار است. صحبت سر لذت است نه دلاوری محض در پیست، مخصوصاً حالا که پای گونه‌ی کانورتیبل در میان است.

2017 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Chevrolet Camaro ZL1 Convertible
هر دو فرم کوپه و کانورتیبل از ورودی‌های هوا و اسپلیترهای جلو، بال‌های عقب و رینگ‌های ۲۰ اینچی آلومینیومی بزرگ سود می‌برند. با سقفی که پایین‌تر آمده،ZL1 کانورتیبل حتی طویل‌تر و کم ارتفاع‌تر به نظر می‌آید.

2017 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

2017 Chevrolet Camaro ZL1 Convertible

Chevrolet Camaro ZL1 Convertible
کمربندهای ایمنی به رنگ قرمز هستند و سرعت زیاد را مجسم می‌کنند. زیر پوست خودرو همبستگی نشاط‌انگیزی با گونه‌ی کوپه و به‌منظور کمک به حفظ ساختار و پایداری خودرو برقرار است.

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-010

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-007
البته که همه‌چیز ظاهر خودرو نیست. پیشرانه‌ی هیولایی در زیر کاپوت خفته است. کاپوت برآمده‌ی ZL1 سوپر شارژهای یکسان با پیشرانه‌ی ZL1 کوپه را مخفی ساخته (همچنین مشابه با کوروت Z06 و کادیلاک CTS-V) و همان ۶۴۰ اسب بخار گونه‌ی کوپه در این خودرو هم یافت می‌شود.ZL1 کانورتیبل ۱۱ مبدل را برای حفظ خنکی، ورودی هوا، روغن پیشرانه، گیربکس و دمای دیفرانسیل را به همراه دارد. گفته‌شده که همه‌چیز از سیستم تعلیق گرفته تا ترمزهای برمبو برای پیست آماده ‌شده‌اند اما ما شک داریم که بسیاری از خریداران همه‌ی ۶۴۰ اسب بخار را به کف پیست بریزند. به‌جای آن ما انتظار داریم که خریداران از مزیت‌های این قدرت عظیم در دنیای واقعی بهره‌مند شوند و همه‌ی رقبا را در پشت چراغ‌قرمز ویران کنند!

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-006

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-013
همانند گونه‌ی کوپه، دامپرهای تطبیق شونده‌ی مگنوترولوجیکال به همراه گیربکس ۶ سرعته ی دستی، لاستیک‌های گودیر Eagle F1، دیفرانسیل لغزش محدود، صندلی‌های ریکارو و موارد دیگر در این خودرو به‌صورت استاندارد وجود دارند. همچنین گیربکس ۱۰ سرعته ی خودکار و ضبط کننده‌ی داده‌های کاربردی شورولت به‌صورت آپشن قابل سفارش هستند. انتظار می‌رود که کامارو ZL1 چند هزار دلار گران‌تر باشد. ممکن است که این خودرو در سلسله‌مراتب زیر Z/28 قرار گیرد، اما اگر شما انتخابتان را با لوکس بودن برابر فرض کنید،ZL1 شاید لوکس‌ترین کامارو باشد. می‌خواهید سقف را بازکنید یا چکش را رها کنید؟! انتخاب با شماست!

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-Convertible-8

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-Convertible-9

2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-Convertible-10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *