صفحه اصلی / معرفی خودرو / لکسوس شاسی بلند کروک

لکسوس شاسی بلند کروک

ویرلن/ نسخه‌ای روباز (کروکی) از شاسی بلند لکسوس LX570 با قیمتی حدودا ۳۵۰ هزار دلاری در یکی از نمایشگاه‌های اتومبیل دبی برای فروش لیست شد. همانطورکه احتمالاً در روزهای اخیر دیده باشید عکس هایی از این خودرو در رسانه های مختلف پخش شده بود و اول به صورت شایعه در مورد آن صحبت می شد ولی حال حضور این خودرو به واقعیت پیوسته و برای فروش، قیمت گذاری نیز شده است.
کمتر دیده شده شرکت خودروسازی اقدام به تولید خودرویی شاسی بلند کروکی کند. به غیر از محصولات جیپ که کلاً خودروهایی آفرودی به حساب می‌آیند و معمولاً در دسته خودروهای شاسی بلند قرار نمی‌گیرند. در دو سه سال گذشته شاهد معرفی خودرویی کروکی از سوی کمپانی لندروور بر روی مدل رنجروور اووک بودیم و به تازگی هم نسخه جدید آن با خصوصیاتی اسپرت معرفی شده است و پیش از این هم شاهد معرفی نسخه‌ای کروکی از نیسان مورانو بودیم که بازار به بدترین شکل ممکن از آن پذیرایی کرد و موجب شد شرکت سازنده کلاً قید خودروهای کروکی شاسی بلند را بزند، ولی حالا شاهد شاسی بلند کروکی دیگر برای اولین بار در میان محصولات لکسوس هستیم که به نظر می‌رسد توسط شرکت‌های خصوصی به این حال و روز در آمده باشد.

لکسوس شاسی بلند کروک

براساس اطلاعات بدست آمده از سایتهای خودرویی، خودروی لکسوس LX570 کروک پیش رو توسط شرکت آمریکایی US Newport Convertible Engineering ویرایش و ساخته است که با رجوع به وبسایت این شرکت می‌توان خودروی لکسوس LX570 کانورتیبل را در لیست خودروهای تولیدی‌اش مشاهده کرد. پیش از این هم شرکت مذکور خودروهای شاسی بلندی نظیر لندروور دیفندر، بی ام و X6 و … را تبدیل به خودروهایی کروکی کرده است.
اساسی‌ترین تغییرات صورت گرفته بر روی این شاسی بلند هم در همان سقف و ستون‌ها و همچنین درب عقب خلاصه می‌شود و حالا از سقفی تاشو پارچه‌ای-چرمی استفاده کرده‌اند که در هنگام جمع شدن در فضای خالی بار قرار می‌گیرد. در غیر این صورت سایر قسمت‌ها همچون چهار درب ورود و خروج بر سر جایشان هستند. ولی خودمان هستیم، طراحی فعلی لکسوس LX570 کروکی بدترین چیزی است که فکر میکردیم و قطعاً اگر خود لکسوس قصد داشت چنین کاری را بکند، در نهایت خودروی جذاب تری از آب در می آمد!
اما یک چیز را می توان خیلی راحت حدس زد، اینکه اگر چنین خودرویی به ایران بیاید با وجود قیمت بسیار زیادی که برای آن در نظر گرفته شده قطعاً استقبال بسیار زیادی از آن خواهد شد و به نظر می رسد با توجه به سلایق و فرهنگ خرید خودرو در داخل، این خودروی لکسوس شاسی بلند که کروک هم هست می تواند به راحتی با هر قیمتی به فروش برسد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *