صفحه اصلی / بررسی و مقایسه / مقایسه کوتاه آستون مارتین DB11 با DB9

مقایسه کوتاه آستون مارتین DB11 با DB9

پس از مدت‌ها و در جریان نمایشگاه خودرو ژنو، سرانجام آستون مارتین از مدل جدیدی با نام DB11 پرده‌برداری کرد. DB9 برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ و به‌عنوان مدل ۲۰۰۴ معرفی شد و اکنون پس از ۱۳ سال جانشینی جدید برای آن معرفی‌شده است. قلب تپنده DB11 متشکل از یک موتور ۵٫۲ لیتری V12 با توربوی دوقلو با خروجی ۶۰۰ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور است که در مقایسه با نسخه ۵۰۳ اسبی و ۶۲۰ نیوتن‌متری قبلی، افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

Aston Martin DB11 Vs DB9

Aston Martin DB11 Vs DB9

DB11 به‌عنوان یک آستون مارتین اصالت خود را همچنان حفظ کرده است. همان جلوپنجره همیشگی به همراه کاپوت قوس‌دار چیزهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا دریابید این یک آستون مارتین است. شاید بزرگ‌ترین تفاوت در بخش جلویی خودرو را می‌توان چراغ‌های کشیده و بومرنگ‌مانند DB11 در برابر چراغ‌های درشت و بیضی‌مانند DB9 دانست که باعث شده است تا DB11 ظاهر خشن‌تری نسبت به پدر خود داشته باشد.

db11db9r34
دیگر وجه تمایز دو خودرو در بخش کناری آن‌هاست. جایی که سقف مشکی‌رنگ DB11 و ستون‌های واصل بین کاپوت‌ها و سقف نسبت به بدنه خودرو رنگ متمایزی دارند؛ چیزی که در DB9 مشاهده نمی‌شود. این‌، یکی از شیوه‌هایی است که بسیاری از خودروسازان سمت آن می‌روند؛ اما به نظر می‌رسد این ترفند در آستون مارتین DB11 موفقیت‌آمیزتر باشد. چهره دو خودرو از پشت نیز کاملاً متفاوت است. چراغ‌های باریک و بلند DB11 در برابر چراغ‌های درشت DB9 که نشان می‌دهد عریض بودن چراغ‌ها و آن انحنای خاص همچنان باقی‌مانده است.

db11db9side
بخش داخلی DB11 به لطف طراحی خوب داشبورد و همچنین به کار بردن دکمه‌های کمتر، از مدل قبلی بهتر است. نمای داخلی DB9 به‌آسانی نمایانگر کهن‌سالی این خودرو است؛ دکمه‌های متعدد و زیاد به همراه یک ساعت آنالوگ در وسط. صندلی‌ها نیز در DB11 پیشرفت داشته‌اند و به کمک الگوی خاص دوخت و دوز، نشیمنگاه صندلی به تکیه‌گاه آن متصل‌شده است. یک دوخت سفیدرنگ نیز از بالا تا پایین صندلی و در وسط آن قرارگرفته است.

db11db9int

db11db9dials

db11db9f34
با وجود همه این‌ها، به نظر شما آیا DB11 می‌تواند جانشین شایسته‌ای برای DB9 باشد؟ آیا DB11 به‌اندازه مدل‌های پیشین آستون مارتین زیبا و دل‌فریب است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *