صفحه اصلی / موتور سیکلت / موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان

موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان

نمایشگاه میلان که این روزها در حال برگزاری است، هرروز بیشتر از دیروز موتورسیکلت‌دوستان را هیجان‌زده می‌کند چرا که کمپانی‌های بزرگ و مطرح موتورسیکلت‌سازی یکی پس از دیگری از محصولات جدید و باشکوه نسل آینده خود رونمایی می‌کنند. تعداد این محصولات این‌قدر در این چندروزه زیاد شده که اگر بخواهیم تک‌تک آن‌ها را با جزئیاتشان معرفی و بررسی کنیم، احتمالاً به معرفی خیلی از آن‌ها نخواهیم رسید؛ پس فعلاً محصولات رونمایی شده توسط محبوب‌ترین و معروف‌ترین کمپانی‌ها را همچون موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان به‌صورت کلی معرفی می‌کنیم تا بعداً و سر وقت به بررسی تک‌تک آن‌ها برسیم. در این چند روز منتظر و پیگیر اخبار داغ این نمایشگاه، در پدال باشید.

موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلانDucati XDiave

موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان :

وقتی اسم موتورسیکلت‌های کروزر به میان می‌آید یقیناً همه ما به یاد کمپانی معروف هارلی دیویدسون آمریکا خواهیم افتاد. حالا اگر همین تصویر ذهنی‌مان را با محصولات خانواده Diavel کمپانی دوکاتی مقایسه کنیم (اگر تصویری از این خانواده در ذهن ندارید به سراغ مطلب “انتشار اطلاعات و تصاویر رسمی از دوکاتیDiavel Carbon 2016 ” که چندی پیش در پدال منتشر شد بروید) احتمالاً پیش خود میگوییم که چگونه می‌شود از دل یک موتورسیکلت Diavel، یک موتورسیکلت کروزر بیرون آورد، اصلاً شدنی است؟

موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلانDucati XDiave

در پاسخ این سؤال باید بگوییم: اگر قرار باشد که انتظار یک محصول “هارلی” گونه را از دوکاتی داشته باشید، سردرگم خواهید شد و یقیناً پاسخ منفی خواهد بود اما اگر انتظار یک موتورسیکلت با طراحی خاص و دوکاتی‌وار را دارید، انتظارتان برآورده خواهد شد. البته جواب دادن به این سؤال تا قبل از رونمایی از این کروزر خیلی سخت بود ولی حالا همه ما باید به زیبایی این موتورسیکلت اعتراف کنیم.

Ducati XDiaveDucati XDiave

کمپانی مطرح و ایتالیایی دوکاتی در جریان نمایشگاه میلان از محصولات متعددی رونمایی کرده که یکی از جذاب‌ترین آن‌ها XDiavel کروزر است. یکی از نکات جالب موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان، بهره‌مندی از انجین دو سیلندر V شکل است، انجینی که هارلی دیویدسون بر روی موتورسیکلت‌های خود استفاده می‌کرده و می‌کند و به نوعی پدر این سبک از طراحی انجین به شمار می‌رود. حجم این انجین نیز نسبت به مدل‌های قبلی به ۱۲۶۲ سی‌سی افزایش یافته است.

موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلانDucati XDiave

اگر بخواهیم توصیف دقیق‌تری از موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان به شما بدهیم باید بگوییم که این کروزر برخلاف کروزرهایی که می‌شناسیم یک کروزر مدرن است و نه یک کروزر کلاسیک.

Ducati XDiaveDucati XDiave

در طراحی موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزر در میلان شاهد استفاده از لبه‌های خمیده و زاویه‌دار، که یکی از ویژگی‌های خاص دوکاتی است، هستیم. یکی از تفاوت‌هایی که این موتورسیکلت نسبت به مدل Diavel Carbon 2016 دارد، یکه تکه بودن چراغ جلوی آن است و دیگر خبری از چراغ چندتکه و دهان مانند نیست. پمپ آب نیز نقل‌مکان کرده تا دیگر شاهد نمایان شدن لوله‌ها در ظاهر بدنه نباشیم.

موتور سیکلت جدید دوکاتی XDiavel کروزرDucati XDiave

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این کروزر از نسل‌های قبلی به ارث برده است:

سواری چند حالته.

حساسیت قابل تنظیم و قابلیت خاموش و روشن کردن سیستم ABS.

فاصله دو محور مناسب و زیبا.

حالت و زاویه مناسب قرارگیری بدن و دستان راننده.

صندلی راحت.

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

مهم‌ترین ویژگی‌های دوکاتی XDiavel کروزر:

انجین جدید دو سیلندر V شکل.

استفاده از فن‌آوری DVT جهت جلوگیری از انتقال لرزش انجین به بدنه و سرنشینان.

قدرت ۱۵۶ اسب بخار.

قابلیت ایجاد ۶۰ تغییر سفارشی.

تکیه‌گاه قابل نصب ۴۰ درجه‌ای برای ترک‌نشین.

چراغ‌های تمام LED.

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

Ducati XDiave

قیمت این موتورسیکلت زیبا و قدرتمند در ارزان‌ترین حالت (قیمت پایه) ۱۵,۷۹۵ پوند است که برای مدل تمام سفارشی (مدل S) به ۱۸,۳۹۵ پوند خواهد رسید.

یک دیدگاه

  1. اوووووف لامصب و دیگر هیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *