صفحه اصلی / اخبار خودرو / پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟ سه روز پیش بود که خبر آمد تنها جراح قلب غرب کشور در اثر سانحه رانندگی ناخواسته کشته شد. داستان از این قرار بود که خودروی پرایدی کنترل خودش را از دست می‌دهد از گارد ریل عبور می‌کند و با خودروی دکتر عزت الله صادقی برخورد می‌کند تا تنها جراح قلبی که به هزاران انسان زندگی بخشیده بود به همین راحتی کشته شود.

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

مردم غرب کشور بخصوص کرمانشاه شوکه شده‌اند تا جایی که دانشگاه کرمانشاه تعطیل شده و تمامی پزشکان و اساتید استان به همراه مسئولین بر سر پیکر بی‌جان دکتر صادقی حاضر شده‌اند تا وی را تقدیم خاک کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این مراسم با جبران‌ناپذیر دانستن این ضایعه به خبرنگاران می‌گوید: امیدوارم مسئولین استان با اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه مانع از تداوم چنین حوادثی شوند.

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

اما مسئولین کجا هستند؟ آن‌ها که تصمیم به تولید پراید گرفتند؟ آن‌ها که گارد ریل‌های پوشالی غیر مهندسی را کاشته‌اند کجا هستند؟ تا کی باید به همین راحتی چنین مرگ‌هایی را تجربه کنیم؟ خانواده، دوستان و یا همسایه‌هایمان را تا کی باید به همین راحتی از دست بدهیم؟ مسئولین از کی می‌خواهند از مرگ دوستانمان با یک فرمول ساده “خودرو و جاده استاندارد” جلوگیری کنند؟ تا کی می‌خواهند به من و شما وام بدهند تا خودروی ۲۰ سال پیش را به قیمت خودروهای ۲۰۱۶ اروپایی با هزار منت خریداری کنیم؟ تا کی باید با حسرت به ایربگ‌های جدید پنجره‌ای و زیر زانو در همین سایت “پدال” نگاه کنیم؟ خبر آمده سورن توربو وارد بازار خواهد شد، ولی دوستان در غرب کشور دیگر جراح قلبی نیست زیرا یک پراید غیراستاندارد کنترل خود را از دست داده گارد ریل‌های پوشالی را درنوردیده و با خودروی پژو ۲۰۶ با تکنولوژی و ایمنی از رده خارج برخورد کرده تا ناجی هزاران انسان دیگر به خانه برنگردد.
تاوان سودای ملی شدن خودروسازی را ۴۰ سال پرداخته‌ایم، تلخ و احمقانه است ولی داعش باید در مقابل پراید و امثالش لنگ بیندازد ولی همچنان خبر می‌آید: شرایط جدید فروش پراید، تیبا، ۲۰۶ و…

پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟
پراید و ترور نخبگان، فردا نوبت کیست؟

شاید قربانی بعدی من، شما یا یکی از عزیزانمان باشد و شاید یک جراح فوق تخصص دیگر… کسی چه می‌داند تا وقتی این خودروها در خیابان‌هایمان هستند فردا نوبت کیست؟

نویسنده: بهرام وثوقی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *