صفحه اصلی / اخبار خودرو / پیش‌بینی بازار شب عید خودرو

پیش‌بینی بازار شب عید خودرو

پیش‌بینی بازار شب عید خودرو / رشد تقاضا : گرچه قرار بود تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خودرو شش ماهه باشد، اما استقبال از این طرح باعث شد تا شش روزه، مشتری برای خودروهای انباری پیدا شده و با توجه به کاهش تولید در شرکت‌های خود نگرانی برای تامین خودرو بازار شب عید بیش از پیش شود.
به گزارش اقتصادنیوز، با خالی شدن انبار خودروها،‌ نه تنها عده زیادی از متقاضیان وام ۲۵ میلیون تومانی پشت درهای بسته از ثبت‌نام جا ماندند،‌ بلکه برخی دیگر نگران بازار خودرو پایان سال شدند و بازار سختی را برای پایان امسال پیش‌بینی کرده‌اند.
شب عید هرسال، میزان تقاضای خرید خودرو همچون سایر کالاها افزایش می‌یابد، از این رو برخی پیش‌بینی کرده‌اند که بازار خودرو در پایان امسال نیز بازار سختی خواهد داشت، یک بار مشتری هست و کالا نیست و بار دیگر کالا در انبارها وجود دارد و گفته می‌شود قدرت خریدی وجود ندارد.

پیش‌بینی بازار شب عید خودرو / رشد تقاضا

به گفته رئیس انجمن لیزینگ ایران بازار خودرو شب عید امسال، صد در صد بازار سختی خواهد بود.
محمد کاظم به اقتصادنیوز گفت که به طور معمول سه ماه پایانی هرسال بنگاه‌های اقتصادی با هزینه‌های بالایی مواجه می‌شوند، از این رو شرایط مالی سخت‌تری نسبت به سایر ماه‌های سال تجربه می‌کنند.
وی افزود: حال اگر طرح تسهیلات خرید خودرو تا شب عید نیز ادامه داشت، قطعا خودرو سازان به دنبال فروش اعتباری و تامین منابع در ماه‌های آتی با مشکل وصول مطالبات همراه می‌شدند.
به گفته کاظم، از این رو با توجه به استقبال متقاضیان از طرح تسهیلات خودرو که حجم زیادی خودرو به فروش رفته است، مشکل بازار شب عید امسال حادتر می‌شود.
وی تاکید کرد، اگر خودروسازان نجنبند و تولیدات خود را به تولید جهانی نرسانند و بازار جهانی در این زمینه ایجاد نکنند، تولید خودرو در کشور به جز مصیبت چیزی نخواهد داشت.
یک فعال و کارشناس بازار خودرو نیز در این باره به اقتصادنیوز گفت:امسال، شب عیدی سختی در انتظار متقاضیان خودرو است.
به گفته این کارشناس خودرو شب عید امسال، بازار سختی در انتظار خودرو است، چرا که تولید به شدت کاهش یافته است و باید خودروساز تا آن زمان تولیداتی انجام دهد. اما با توجه به اینکه تامین قطعات و اقلام خودروسازی باید به صورت نقد پرداخت شود، تولید کاهش می‌یابد و فرآیند تولید با مشکلاتی همراه می‌شود.
وی افزود: ادامه فرآیند فروش اقساطی خودرو از سوی خودروسازان بعید به نظر می‌رسد، زیرا هنگامی‌ که خودروساز نقدینگی نداشته باشد، خودروسازی به صرفه نیست.
این کارشناس بااشاره به اینکه با فروش تعداد زیادی خودرو در شش روز متوالی بازار خودروهای دست دوم نیز رونق می‌گیرد، اظهار کرد: با طرح اجرا شده، بازار خودرو بهینه می‌شود به گونه‌ای که بازار خودرو تا پایان سال شاهد رونق خرید و فروش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *