صفحه اصلی / دانستنی ها / گیربکس ده سرعته جنرال موتورز

گیربکس ده سرعته جنرال موتورز

دنده‌های بیشتر باعث شادمانی است؟ خب این چیزی است که جنرال موتورز و فورد باورش دارند و این دو خودروساز بزرگ آمریکای شمالی با همکاری همدیگر در حال توسعه‌ی گیربکسی ده سرعته هستند.

2017 Chevrolet Camaro ZL1
مدیر محصولات جهانی جنرال موتورز آقای مارک روس تائید می‌کند که اولین خودرویی که به این گیربکس مجهز می‌شود شورلت کامارو ZL1 مدل ۲۰۱۷ خواهد بود.

Baltimore-Allison-Tranny
تا سال ۲۰۱۸ این گیربکس همچنین در هفت خودروی دیگر نیز در دسترس خواهد بود. البته مارک روس جزئیات بیشتری را ارائه نداده اما طبق خبرهای AutoNews این گیربکس برای “خودروهایی با اسب بخار زیاد” طراحی‌شده و احتمالاً در کادیلاک اسکالید، شوی سابربن، جی‌ام‌سی تاهو و برخی نسخه‌های شوی سیلورادو و جی‌ام‌سی سیرا به کار خواهد رفت.

2017 Chevrolet Camaro ZL1

۲۰۱۷ Chevrolet Camaro ZL1

این گیربکس که با همکاری فورد توسعه‌یافته، سه سال پیش معرفی‌شده و در تأسیسات رومولوس میشیگان، جایی که جنرال موتورز ۳۴۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده ساخته خواهد شد. اولین مدلی از فورد هم که این گیربکس را دریافت می‌کند، مدل جدید F-150 Raptor خواهد بود.

2017 Ford F-150 Raptor

۲۰۱۷ Ford F-150 Raptor

در کنار این گیربکس ده سرعته خودکار، جنرال موتورز و فورد همچنین در توسعه‌ی گیربکس ۹ سرعته خودکار هم همکاری دارند که در آینده در خودروهایی با چرخ‌های متحرک جلو به کار خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *