صفحه اصلی / اخبار خودرو / ۱۳۰۰۰ آریو در سیستم حمل و نقل تهران قرار گرفت

۱۳۰۰۰ آریو در سیستم حمل و نقل تهران قرار گرفت

ایران جیب/ خودرو چینی آریو از تولیدات مونتاژی سایپا از این هفته وارد سیستم حمل و نقل تهران می‌شود.
رئیس اتحادیه تعاونی‌های تاکسیرانی کشوربا اشاره به فعالیت این اتحادیه اظهار داشت: این اتحادیه از سال ۸۷ به عنوان مجری نوسازی ناوگان تاکسیرانی انتخاب شده و تا پایان سال ۹۳ توانسته است بیش از یک میلیون دستگاه را نوسازی کند.

تیموری با اشاره به تعداد تاکسی‌های فعال در کشور گفت: در حال حاضر ۳۱۹ هزار تاکسی در کشور تردد می‌کنند که بیش از ۶۰ هزار دستگاه آن فرسوده، یعنی بالای ۱۰ سال عمر دارند.

وی ادامه داد: در راستای ادامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی، ما سال گذشته با دو شرکت پارس خودرو و سایپا وارد مذاکره شدیم و موفق به انعقاد قرارداد برای جایگزینی خودروهای فرسوده شدیم که هفته گذشته دو خودرو «آیوو» و «ون هایس» را تحویل گرفتیم.

تیموری افزود: قرارداد ما با خودروساز‌ها ۶۰ هزار دستگاه است که هفته گذشته ۱۳ هزار دستگاه آیوو و هزار دستگاه ون هایس از سایپا تحویل گرفتیم و دولت برای هر خودرو وام ۱۲ میلیونی با باز پرداخت ۵ ساله به ما داده است.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های تاکسیرانی کشور در مورد نحوه پرداخت اقساط خودروهای تحویلی اظهار داشت: اگر دولت به دنبال این است که سیستم حمل و نقل و به خصوص تاکسی را نوسازی کند باید کمک مستقیم کند و در قالب تسهیلات ارزان قیمت دارندگان این خودرو‌ها را تشویق به تعویض خودرو کند به طور مثال یک راننده تاکسی قدرت پرداخت سود ۲۴ درصد را ندارد در واقع اصلا آنقدر درآمد ندارد که بتواند ماهی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قسط بدهد بنابر این اگر کمک دولت نباشد حتی یک تاکسی دار قادر نخواهد بود خودور خود را تعویض کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *