صفحه اصلی / معرفی خودرو / CS95، شاسی بلند بزرگ چانگان

CS95، شاسی بلند بزرگ چانگان

خودرو بانک/ کمپانی خودروسازی چینی چانگان که کراس اوور CS35 آن هم اکنون در کارخانجات تولیدی سایپا، مونتاژ و به مشتریان عرضه می‌شود، در خاک خود یعنی چین از یک خودروی شاسی بلند بزرگ با کد CS95 پرده برداری کرد.
چانگان CS95 برای اولین بار در قامت خودرویی کانسپت در نمایشگاه خودرویی پکن چین ظاهر شد و پس از گذشت یکی دو سال، حالا شاهد معرفی نسخه‌ای تکامل یافته از آن هستیم. البته راستش را بخواهید این مدل هم به عنوان خودرویی “کانسپت” معرفی شده است، ولی سازندگان تایید کرده‌اند که تقریباً ۹۹ درصد از طراحی ظاهری این شاسی بلند در مرحله نهایی و آماده برای تولید نیز به همین شکل خواهد بود.

همانطور که می‌بینید، طراحان چانگان برای شکل گیری این شاسی بلند سعی بر استفاده از فاکتورهای بروز و پیشرفته کرده‌اند، از این رو در قسمت جلویی خودرو شاهد چراغ‌های پیشانی LED با پس زمینه آبی رنگ، جلوپنجره بزرگ کرومی که می‌توانست بهتر از این‌ها طراحی شود و همچنین شاهد مه شکن‌هایی نواری شکل LED در دو گوشه سپر هستیم که شاسی بلندی موازی با خصوصیات افراد جدی و سن بالا را شکل داده‌اند. از نمای نیم رخ محصولات رنجروور تداعی‌گر می‌شود که بخشی از آن به قسمت عقبی خودرو هم سرایت کرده است، ولی باز می‌توان یک طراحی نسبتاً جدید را مشاهده کرد که با فاکتورهای ساده، به غیر از راهنمای اگزوز لوزی شکل توسعه پیدا کرده‌اند.
موتور استفاده شده هم پیشرانه‌ای توربوشارژر ۲ لیتری چهار سیلندر از خانواده موتورهای TGDI خواهد بود که بنا برگفته سازندگان، قادر به تولید نیرویی حداکثر ۱۸۰ اسب بخاری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *