صفحه اصلی / اخبار خودرو / «تویوتا» اولین باتری منیزیمی را ساخت

«تویوتا» اولین باتری منیزیمی را ساخت

عصر خودرو/ شرکت تویوتا در آمریکای شمالی فرمول استفاده از منیزیم در باتری‌های خودروهای برقی را کشف کردند.
استفاده از منیزیم در ساخت باتری قابل شارژ در افزایش قدرت ذخیره انرژی و همچنین بالا رفتن استاندارهای ایمنی موثر است. باتری‌های منیزیمی را می‌توان در اشکال مختلف و با کارایی متفاوت برای تلفن‌همراه و خودرو تولید کرد.

اگرچه استفاده از عنصر لیتیوم در پیشرفت صنایع باتری‌سازی تاثیر زیادی داشته، اما این فلز بسیار خطرناک‌ است، بطوریکه در صورت ترکیب با هوا امکان آتش‌سوزی وجود دارد. به همین‌ منظور برای کاهش خطر آتش‌سوزی شرکت‌های باتری‌سازی غلظت یون‌های لیتیوم را کاهش داده و یون‌ها را در میله‌های گرافیتی قرار می‌دهند.

طبیعی است که با کاهش مقدار یون‌های لیتیوم توانای ذخیره‌سازی باتری نیز کاهش یافته و شرکت‌های باتری‌سازی برای افزایش توان از روش‌های انحصاری خود استفاده می‌کنند.
رانا موهتادی، دانشمند و مهندس شیمی مرکز تحقیقاتی تویوتا عنوان کرد: برخلاف لیتیوم فلز منیزیم کاملا در هوا پایدار است و در صورت استفاده ظرفیت ذخیره‌سازی باتری‌ را به مراتب افزایش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: اگرچه استفاده از منیزیم یک جایگزین ایده‌آل به نظر می‌رسد، اما ساخت محلول الکترولیت قادر به حفظ کارایی منیزیم در کنار قابلیت انتقال مناسب الکتریسیته خود یک چالش بزرگ است، ولی خوشبختانه محققان شرکت تویوتا با مطالعه بر روی فناوری سلول‌سوختی هیدروژن برای این مشکل یک راه‌حل کشف کرده‌اند.
پائول فنسون، مدیر بخش مطالعاتی شرکت تویوتا اظهار کرد: هم اکنون بهترین متخصصان علم شیمی جهان در حال مطالعه بر روی ساخت بهترین محلول الکترولیت با سازگاری بالا با منیزیم هستند.

یک دیدگاه

  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *