صفحه اصلی / معرفی خودرو / ثروت خود را در لندکروزر مخفی کنید!

ثروت خود را در لندکروزر مخفی کنید!

شاید نیامدن لندکروزر باعث شده تا این خودرو همچنان در بازار ایران جذاب باشد. ولی باید قبول کرد که دیگر تویوتا لندکروزر جذابیت روزهای اول را ندارد و تنها به عنوان خودرویی قدرتمند شناخته می شود. آخرین نسلی که از این خودرو در بازار ایران است، بین ۲۲۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان در نسخه کارکرده معامله می شود. این تنها قیمت نسخه شش سیلندر لندکروزر است که تا سال ۲۰۱۳ به طور رسمی در بازار ایران عرضه شده است. ولی اگر بخواهید نسخه هشت سیلندر این خودرو را بخرید که سلامت و کارکرد مناسب داشته باشد، باید بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ میلیون تومان هزینه کنید.

این در حالی است که افراد در خیابان به ندرت متوجه این مسئله می شوند و نمی دانند، شما سوار نسخه هشت سیلندر هستید. قیمت این خودرو هم با توجه به کم بودن، چیزی نیست که هر کسی اطلاع دقیقی از آن داشته باشد. برای همین در نگاه اول شما را فردی مرفه می بینند که سوار خودروی ۳۰۰ میلیون تومانی می شوید. ولی احتمال دارد که همان خودروی ۳۰۰ میلیونی از نگاه عموم جامعه، بالای ۶۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد. پس می توان نتیجه گرفت که لندکروزر بسیار مناسب افرادی است که نمی خواهند خودرویی پر زرق و برق داشته باشند و نسخه هشت سیلندر می توان تا حد زیادی اسرار مالی و در آمد آن ها را فاش نکند. با این پول می توان یک ولوو XC90 مدل ۲۰۱۶ خرید یا به سراغ بنز E250 فول رفت. ولی قضیه اینجاست که لندکروزر مانند خودروهای مذکور در چشم نیست، ولی در عوض امکانات و قابلیت های به مراتب بیشتری را از هم رده های قیمتی خود دارد.

تویوتا لندکروزر J200 با مدل ۲۰۰۸ به بازار جهانی عرضه شد و از آن سال تا به حال با شناسه J200 تولید می شود. برخی بر این باور بودند که مدل ۲۰۱۶ این خودرو، اتاقی متفاوت از J200 است. ولی طبق اعلام تویوتا- لکسوس، این خودرو و لکسوس LX570 مدل ۲۰۱۶، دومین فیس لیفت از این اتاق هستند و فعلا خبری از نسل بعدی نیست.

موتور ۴٫۷ لیتری هشت سیلندر لندکروزر که با VX-R شهرت پیدا کرده است، ۲۷۱ اسب بخار را ۴۱۰ تا ۴۲۷ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. نسخه ای دیگر از VX-R وجود دارد که با موتور ۵٫۷ لیتری معروف به موتور لکسوس، به بازار آمده است. این موتور ۳۸۱ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن ۵۴۳ نیوتون متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *