صفحه اصلی / اخبار خودرو / رکورد پارک دوبل برعکس با مینی کوپر

رکورد پارک دوبل برعکس با مینی کوپر

وقتی می‌خواهید یک پارک دوبل انجام دهید، این کار چقدر برای شما طول می‌کشد؟ آیا مجبورید چند بار به جلو و عقب حرکت کنید و چند دفعه‌ هم چرخ‌های نازنین خودرویتان را به جدول کنار خیابان تماس می‌دهید؟ پس به الستر موفات (Alastair Moffatt)، راننده بدل‌کار بریتانیایی اجازه دهید که روشی مؤثر برای این منظور را به شما بیاموزد. همان‌طور که در ویدیو نیز مشخص است، «موفات» اخیراً یک رکورد جهانی جدید در گینس برای «تنگ‌ترین فضا برای پارک دوبل برعکس» ثبت کرده است.

New World Record For The Tightest Reverse Parallel Parking

New World Record For The Tightest Reverse Parallel Parking
با دیدن تصاویر اولیه، انتظار می‌رود که کار پردردسری پیش‌روی «موفات» باشد، ولی وی در یک مینی‌ کوپر، پشت به دو مینی‌ کوپر دیگر پارک شده به راه می‌افتد و با یک فرمان J شکل، و در حالی که ترمز را برای ادامه چرخش نگه داشته، خودرو را به اندازه ۲۷۰ درجه می‌پیچاند و به شکلی تمیز در بین دو مینی دیگر قرار می‌گیرد. در اینجا، صحبت از یک پارک سریع است. رکورد جدید «موفات» در این زمینه، ۳۴ سانتیمتر است؛ فاصله‌ای که فضای خالی بین خودرو و خودروهای پارک‌شده در جلو و عقب را مشخص می‌کند. رکورد قبلی متعلق به راننده آلمانی، رونی وکسلبرگر (Ronny Wechselberger) با ۳۵ سانتیمتر در سال ۲۰۱۲ بوده است.

New World Record For The Tightest Reverse Parallel Parking
New World Record For The Tightest Reverse Parallel Parking

«موفات» همچنین رکورد جهانی گینس برای پارک دوبل از جلو در تنگ‌ترین فضا را در کارنامه دارد. وی به این منظور، در ماه ژانویه سال جاری، یک فیات ۵۰۰C در فضایی قرار داد که کمتر از ۳ اینچ از طول کلی خودرو بیشتر بود.

البته این بدل‌کاری، به‌هیچ‌وجه در زندگی واقعی توصیه نمی‌شود، ولی در هر حال، نمایشی خیره‌کننده از کنترل یک خودرو است. [دانلود ویدئو]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *