صفحه اصلی / معرفی خودرو / شورولت کوروت گرند اسپورت ۲۰۱۷

شورولت کوروت گرند اسپورت ۲۰۱۷

آخرین عضو خانواده کوروت، «گرند اسپورت» نام دارد که این روزها اولین نمایش جهانی خود را در ژنو تجربه کرده است. این خودروی پرفورمنس که در دو فرم کوپه و در کانورتیبل ارائه می‌شود، بر اساس C7 ساخته شده و از گل‌گیرهایی عریض‌تر، جلوپنجره به سبک Z06 و چرخ‌های ۱۹ و ۲۰ اینچی، به‌ترتیب در جلو عقب بهره می‌برد. این چرخ‌ها با تایرهای میشلن پایلوت اسپورت به ابعاد ۲۸۵/۳۰ و ۳۳۵/۲۵ در جلو و عقب پوشیده شده‌اند.

The new 2017 Chevrolet Corvette Grand Sport

The new 2017 Chevrolet Corvette Grand Sport

آپگریدهای فنی این مدل شامل مواردی چون ترمزهای GF با رتورهای ۱۴ اینچی در جلو ۱۳/۴ اینچی در عقب می‌شود؛ رتورهایی که از نمونه‌های خود در «استینگری» و حتی آنهایی که در پکیج آپشن پرفورمنس Z51 با کالیپرهای شش پیستونه «برمبو» ارائه می‌شوند نیز بزرگتر هستند.

2017 Chevrolet Corvette Grand Sport

۲۰۱۷ Chevrolet Corvette Grand Sport

این ترمزها با تنظیمات اسپورتی‌تر سیستم تعلیق و همین طور، دیفرانسیل عقب با کنترل الکترونیکی Z51 همراه شده‌اند؛ مواردی که هیچ‌گونه هزینه اضافی برای مشتری ندارد. با این حال، اگر کسی به چیزی بیشتر از این نیاز داشته باشد، جنرال‌موتورز یک پکیج آپشن Z07 نیز در اختیار قرار می‌دهد که در آن تایرهای پایلوت اسپورت ۲ کاپ و ترمزهای کربن-‌سرامیکی اضافه می‌گردند.

2016-CorvetteGrandSport-03

GS-Corvette-3

در زیر کاپوت کشیده این خودرو، مهندسان شورولت از موتور استاندارد ۶/۲ لیتری LT1 V8 استفاده کرده‌اند که خروجی آن برابر ۴۶۰ اسب‌بخار برآورد شده است. گفته می‌شود که این موتور می‌تواند نیرویی معادل ۱٫۲ G ایجاد کند و در کنار آن می‌توان از یک گیربکس دستی ۷ سرعته با قابلیت انطباق هوشمند دور موتور و یا یک سیستم ۸ سرعته اتوماتیک با کالیبراسیون ویژه پرفورمنس و پدل‌شیفتر استفاده کرد.

2016-CorvetteGrandSport-06

GS-Corvette-6

شورولت مدل کوروت گرند اسپورت ۲۰۱۷ را با پکیج کامل رنگ‌آمیزی داخلی و خارجی استینگری، و همین‌طور پکیج «هریتیج» شامل مواردی چون نوارهای رنگی گل‌گیر در ۶ رنگ و تریم آلومینیومی کابین ارائه خواهد کرد. همچنین نوارهای رنگی در تمام طول بدنه نیز در میان آپشن‌ها قرار دارند.

GS-Corvette-2

2016-CorvetteGrandSport-14

سفارش‌های کوروت گرند اسپورت مدل ۲۰۱۷ در دو فرم کوپه و کانورتیبل که در حال حاضر در ژنو به نمایش گذاشته شده، از تابستان آینده در ایالات متحده دریافت می‌شوند و در اروپا، این روند از ماه سپتامبر آغاز می‌شود.

2017 Chevrolet Corvette Grand Sport

۲۰۱۷ Chevrolet Corvette Grand Sport

2017 Chevrolet Corvette Grand Sport

۲۰۱۷ Chevrolet Corvette Grand Sport

این در حالی است که بعداً «گرند اسپورت کالکتور ادیشن» نیز به جمع کوروت‌ها اضافه می‌شود و در آن از طراحی ویژه خاکستری متالیک (Watkins Glen Gray)، طرح‌های گرافیکی آبی‌رنگ (Tension Blue)، نوارهای مشکی (Satin Black) و چرخ‌های سیاه‌رنگ استفاده خواهد شد. همچنین یک مدل سه‌بعدی از خودروی مسابقه اولیه «گرند اسپورت» در تکیه‌گاه سر صندلی‌ها قرار می‌گیرد. این شکل در پلاک پنل ابزارها نیز و همراه با یک عدد منحصر به فرد سری تولید، به کار برده خواهد شد.

2016-CorvetteGrandSport-11

2016-CorvetteGrandSport-10

2016-CorvetteGrandSport-09

GS-Corvette-4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *