صفحه اصلی / اخبار خودرو / نیسان سهام میتسوبیشی را می‌خرد

نیسان سهام میتسوبیشی را می‌خرد

پدال/ طبق خبرهای منتشر شده توسط Nikkei، انتظار می‌رود که نیسان بیش از ۳۰ درصد سهام میتسوبیشی موتورز را خریداری نماید. این داستان همچنین توسط رویترز و در بحبوحه‌ی رسوایی مصرف سوخت میتسوبیشی نیز انعکاس یافته بود.
دو خودروساز امروز و به‌منظور بحث درباره‌ی معامله‌ای که تقریباً ۱٫۸۴ میلیارد دلار ارزش دارد بحث خواهند کرد. گفته‌شده که صحبت‌ها در مراحل نهایی خود قرار دارند. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش رود، نیسان بزرگ‌ترین سهامدار میتسوبیشی نام می‌گیرد و صنایع سنگین میتسوبیشی را که ۲۰ درصد سهم دارد پشت سر می‌گذارد.

اگرچه که میتسوبیشی ۴۵۰ میلیارد ین برای گذراندن زمان‌های سخت و دشوار در اختیار دارد اما رسوایی‌های غیرقابل‌کنترل در طی سال‌ها دید و ذهنیت بدی نسبت به این خودروساز ایجاد کرده است. بیش از ۱۵ سال پیش میتسوبیشی به خاطر برخی مسائل ایمنی و همچنین شکایات مصرف‌کنندگان متهم و محکوم گشت. امروز نیز میتسوبیشی درگیر رسوایی ناخوشایند دست‌کاری مصرف سوخت برخی خودروها در ژاپن است.

خبر جدید آشکار کرده که هیاهو و اغتشاش پیرامون رسوایی مصرف سوخت میتسوبیشی ممکن است بیش از قبل باشد. میتسوبیشی مظنون است که ۹ مدل از خودروهایش در ژاپن داده‌های مصرف سوخت نامناسب دارند و همچنین داده‌های مربوط به برخی مدل‌ها که در خط تولید نیستند هم منتشرنشده است.
شاید این معامله به سود هر دو طرف باشد، گو آنکه نیسان و میتسوبیشی قبلاً یک شراکت در زمینه‌ی ساخت خودروها داشته‌اند. میتسوبیشی خودروهای مینی را برای نیسانی که کارخانه‌ی ساخت این خودروها را نداشته را می‌ساخته است. همچنین امید است که این دو خودروساز خودروهای الکتریکی بسازند و در زمینه‌ی خودروهای سبز به جنگ غول‌هایی همچون تویوتا و هوندا بروند. نیسان همچنین از نفوذ و اعتبار بزرگ میتسوبیشی در آسیا و خصوصاً تایلند و اندونزی سود خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *