صفحه اصلی / اخبار خودرو / پراید پرچم دار پرفروش‌ترین خودروها شد

پراید پرچم دار پرفروش‌ترین خودروها شد

سایپا نیوز/ معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا گفت: رکود بازار خودرو با توجه به آمار و ارقام موجود در بازار توهمی بیش نیست.
رضا تقی‌زاده معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا در جمع خبرنگاران گفت: اخیراً شاهد اعلام رکود بازار خودرو در رسانه‌ها بودیم که با آماری که در دست داریم مغایرت دارد.

وی در ادامه گفت: فروش خودرو نسبت به سال گذشته حدود ۴ برابر افزایش داشته که در این بین پراید با ۳٫۷ برابر افزایش فروش پرچم‌دار بیشترین فروش این شرکت است.
معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا، افزایش فروش سایر مدل‌های خودرو را چنین عنوان کرد: تیبا ۲٫۵ برابر، برلیانس ۴٫۵ برابر، آریو ۳ برابر و سراتو ۶ برابر افزایش فروش را به خود اختصاص داده‌اند.
تقی‌زاده اظهار داشت: تعداد تعهدات شرکت برای سال جاری نسبت به زمان مشابه سال ۹۴، دو برابر شده همچنین سرمایه‌گذاری و توان مشارکت در تولید ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در این مدت روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ مورد انصراف از خرید خودرو داشته‌ایم که این میزان نسبت به گذشته در حداقل میزان خود قرار دارد و کمتر از ۱ درصد ثبت‌نام‌ها را تشکیل می‌‌دهد.
معاون فروش و بازاریابی شرکت سایپا اذعان داشت: از بهمن ماه سال گذشته شاهد رونق فروش در بازار بوده‌ایم و در حال حاضر نیز رو به رو افزایش است.

وی ادامه داد: در برخی ثبت‌نام‌ ها کارمزد صفر درصد را داریم به طوریکه به ضمانت چک یک ساله و بدون بهره خودروهای سراتو و آریو به فروش می‌رسد.
وی همچنین اذعان داشت: پراید، تیبا، آریو و سراتو به صورت اقساط و بدون بهره در بازار به فروش می‌رود.

تقی‌زاده اظهار داشت: اخیراً قرارداد ۱۴ هزار دستگاه آریو با اتحادیه تعاونی تاکسی رانی کشور منعقد شده و با تخفیف ویژه در اختیار تاکسیرانان قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده شرکت تاکسیرانی با پرداخت ۶ میلیون تومان به صورت نقدی و وام ۳۲ میلیونی با سود ۱۴ درصد و بازپرداخت ۱ تا ۴ ساله می‌تواند خودروی خود را با محصولی کم‌هزینه‌تر و با آلایندگی کمتر جایگزین کند.

وی همچنین اذعان داشت: اقساط را طوری تعیین کرده‌ایم تا رانندگان تاکسی به راحتی توان بازپرداخت آن را داشته باشند.

معاون بازاریابی فروش شرکت سایپا به خریداران خودرو توصیه کرد: هر گونه خرید خودرو را از طریق نمایندگی‌های رسمی پیگیری کنند و به این نکته توجه داشته باشند که هزینه خودرو را تنها به حساب شرکت واریز نمایند.
تقی‌زاده اظهار داشت: بازار خودروهای دست دوم فعلاً در رکود به سر می‌برد و با توجه به شرایط فروش ویژه و تسهیلات ارائه شده میل و رغبت خریداران برای استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش به خرید خودروهای صفر است.

وی همچنین بیان کرد: در سال ۹۳ مجوز افزایش ۳ درصدی قیمت خودرو را داشته‌ایم و به تازگی مجوز افزایش.۴ درصدی از سوی شورای رقابت ابلاغ شده که تصمیم‌گیری افزایش قیمت محصولات در دست بررسی است.
تقی‌زاده در پایان گفت: شورای رقابت دو خودرو را از آنجایی که در رنج بالای ۳۰ میلیون تومان تنوع خودرویی را دارد از انحصار خارج کرده و خودروهای دیگر برای خروج از مشمولیت قیمت‌گذاری در دست بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *