صفحه اصلی / اخبار خودرو / پروتوتایپ سیویک هاچ‌بک در نیویورک

پروتوتایپ سیویک هاچ‌بک در نیویورک

پس از درز تصاویری از مدل آینده سیویک هاچ‌بک، به نظر می‌رسد که این مدل، تفاوت چندانی با کانسپتی که اولین بار در ژنو رونمایی شده و حالا هم در نیویورک به نمایش گذاشته شده، نداشته باشد. در واقع، هوندا نمونه اولیه زیبا و برجسته خود را به امریکای شمالی، یکی از بزرگترین بازارهایش آورده و آن را در نمایشگاه بین‌المللی اتومبیل نیویورک ۲۰۱۶ به نمایش گذاشته است.

Honda Civic Hatchback Prototype

Honda Civic Hatchback Prototype

Honda Civic Hatchback Prototype

Honda Civic Hatchback Prototype

Honda Civic Hatchback Prototype

Honda Civic Hatchback Prototype

در مدل آینده سیویک هاچ‌بک، خودروساز ژاپنی یک طراحی تهاجمی و اسپورت و یک تجربه رانندگی به سبک اروپایی را درنظر گرفته است. برای این منظور، هوندا موتور جدید ۱/۵ لیتری توربوی خود را با یک گیربکس دستی ۶ دنده همراه کرده تا یک عملکرد پویا و اسپورتی‌تر فراهم کند. این در حالی است که امکان استفاده از سیستم CVT به صورت یک آپشن نیز وجود خواهد داشت. جف کنراد (Jeff Conrad)، معاون و مدیریت ارشد شاخه هوندا در «امریکن هوندا موتور» در این رابطه می‌گوید:

 

در این مدل برای اولین بار، موتور توربوی ‍۱/۵ لیتری با گیربکس دستی همراه شده و این اسپورتی‌ترین مدل سیویک تاکنون است که می‌تواند توجه بسیاری از مشتریان جدید و علاقه‌مند را به این مدل و برند هوندا جلب کند.

مدل سیویک هاچ‌بک ۲۰۱۷ در اواخر سال جاری میلادی به بازار معرفی می‌شود و پلتفرمش همان پلتفرمی است که برای نسل دهم سیویک سدان و کوپه نیز مورد استفاده قرار گرفته است. مهمتر از همه اینکه، به گفته هوندا، صف خط تولید نسل دهم سیوک با از راه رسیدن نسخه‌های Si و تایپ R تکمیل خواهد شد.

Honda-Civic-Hatchback-Prototype-front-side

Honda-Civic-Hatchback-Prototype-exhaust

Honda-Civic-Hatchback-Prototype-taillight

Honda-Civic-Hatchback-Prototype-wheel
از نقطه‌نظر استایل، مدل هاچ‌بک سیویک از یک فاصله محوری بزرگتر و پیش‌آمدگی‌های کوتاه‌تر بهره می‌برد. در حالی که چرخ‌های بزرگ نمونه اولیه شانس زیادی برای ورود به مرحله تولید ندارد، ولی احتمالاً از بسیاری دیگر از جنبه‌های آن در نسخه نهایی استفاده خواهد شد. خطوط جمع‌وجور بدنه، هواکش‌های بزرگ در جلو و چراغ‌های عقب برجسته با طرح حرف C، از جمله مواردی هستند که در ظاهر نمونه اولیه سیویک هاچ‌بک جلب‌توجه می‌کنند.

2017-Civic-Hatchback-Prototype-3
نسخه تولیدی از این مدل منحصراً در کارخانه بریتانیایی هوندا واقع در «سویندون» انگلستان ساخته خواهد شد.

 

Honda-Civic-Hatchback-front-three-quarters

Honda-Civic-Hatchback-front-three-quarter

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *