صفحه اصلی / معرفی خودرو / ارزانترین خودروها در خارج

ارزانترین خودروها در خارج

تولیدکنندگان اغلب با ارائه‌ی سطح جدیدی از خودروها در نمایشگاه‌های مختلف و ایجاد وسوسه خرید در مشتریان نه تنها فروش خود را حفظ می‌کنند بلکه آن را ارتقا نیز می‌بخشند. این نمونه‌های ارزان علاوه بر کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی نسبت به نمونه‌های گران، سازگارتر نیز هستند. برای رسیدن به خودروهای ارزان معمولاً امکانات جانبی این نوع از خودروها را کم می‌کنند. و به این خاطر است که در این خودروها راحتی کمتری احساس می‌شود. اما پایین آمدن قیمت به‌خودی‌خود عامل بسیار مهمی در افزایش فروش این نوع خودروها است.

Dacia Sandero faceliftDacia Sandero facelift

یکی از مشکلات اساسی در بازار این خودروها ظاهر نه چندان مناسب این آنهاست. از طرف دیگر پیشنهادهای مختلف برای یک موتور بهتر، گارانتی کامل‌تر و برندی جدید با همان مقدار پول، بیشتر مشتریان بالقوه را به خود جذب می‌کند. ما یاد گرفته‌ایم انتخاب یک ماشین ارزان ریسک‌های زیادی دارد ولی وقتی صحبت از چند برند جدید است انتخاب کردن با ریسک کمتری می‌تواند همراه باشد.

اقتصادی‌ترین ماشین‌ها
ماشین‌های جدید نسبت به ماشین‌های رایج، از لحاظ مالی به‌کلی متفاوت هستند. به‌عنوان مثال در انگلستان با ۶۰۰۰ پوند صاحب یکی از این ماشین‌ها خواهید شد. به‌طورکلی این مدل‌ها برای یک سری از انتظارات متفاوت به وجود آمده‌اند.

این بررسی به‌طورکلی در بسیاری از خودروهای به‌روز دنیا مشخص می‌کند که آیا عنوان ارزان‌ترین خودروهای دنیا ارزش توجه دارد یا نه؟

رنو/داچیا ساندرو (Dacia Sandero)
این خودرو در کلاس ساب کامپکت (سوپرمینی) توسط یکی از زیرمجموعه‌های شرکت رنو به نام داچیا در سال ۲۰۰۷ تولید شده است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور جلوبوده طول آن در حالت طبیعی ۴۰۲۰mm و عرض آن در حالت طبیعی ۱۷۴۶mm و ارتفاع آن در حالت طبیعی ۱۵۳۴mm است. سیستم جعبه‌دنده‌ی آن ۵ دنده به‌صورت دستی است. قیمت این خودرو در انگلیس ۵۹۹۵ پوند است.

DACIA SANDERODACIA SANDERO

قرار است نسل قبلی داچیا ساندرو، به‌زودی با نام رنو ساندرو در ایران تولید شود. این خودروی جدید برخلاف تندر ۹۰ طراحی بهتری داشته و با داشتن زوایای گرد و منحنی در بدنه، برعکس تندر ۹۰ از ظاهر نسبتا جذابی برخوردار و همچنین فضای داخلی بیشتری نسبت به آن دارد.

DACIA SANDERO

DACIA SANDERO

رنو توئیزی ( Renault twizy)
خودرویی الکتریکی است که در سال ۲۰۰۹ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به‌عنوان یک خودروی مفهومی معرفی و در سال ۲۰۱۲ به تولید رسید و در همان سال به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروی برقی اروپا شناخته شد.

Renault TwizyRenault Twizy

اکنون توئیزی در اسپانیا مونتاژ می‌شود. قیمت این خودرو در انگلیس ۸۸۹۵ پوند است.

Renault Twizy

Renault Twizy

داچیا لوگان، یا همان تندر ۹۰ نسل جدید (Dacia logan)
این خودرو به‌عنوان جانشین Dacia 1300 که مدل رومانیایی اتومبیل رنو ۱۲ فرانسه بود طراحی گردید و از سال ۲۰۱۲ به بعد تولید نسل دوم آن آغاز شد. قیمت نسل دوم این خودرو در انگلیس ۶۹۹۵ پوند است.

Dacia LoganDacia Logan

Dacia Logan

Dacia Logan

پرودوا (Perodua myvi)
این خودرو از سال ۲۰۰۵ توسط تولیدکننده مالزیایی پرودوا تولید شد. طراحیان با همکاری تیوتا (دایهاتسو) و بر پایه مدل دایهاتسو بوون صورت گرفت. قیمت این خودرو در انگلیس ۶۹۹۹ پوند است.

Perodua Myvi 2015Perodua Myvi 2015

Perodua Myvi 2015

Perodua Myvi 2015

سوزوکی سلریو (Suzuki celerio)
این خودرو در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه بین‌المللی تایلند به‌عنوان یک خودروی مفهومی معرفی و در سال ۲۰۱۴ با همکاری ماروتی سوزوکی در هند و سوزوکی موتور تایلند تولید شد. قیمت این خودرو در انگلیس ۶۹۹۹ پوند است.

2015 Suzuki Celerio۲۰۱۵ Suzuki Celerio

2015 Suzuki Celerio

2015 Suzuki Celerio

2015 Suzuki Celerio

اگر از لحاظ مالی محدوده‌ای بزرگتر از خودروهای بالا را در نظر بگیریم قیمتی کمتر از ۸۵۰۰ پوند، می‌توان به این خودروها جالبی رسید.

اوپل کارل/واکسهال ویوا
پروتون Savvy

سئات Mii

پژو ۱۰۸

کیا پیکانتو

سیتروئن C1

MG3

Opel KARLOpel KARL

Proton SavvyProton Savvy

2014 Peugeot 108Peugeot 108

2015 SEAT Mii۲۰۱۵ SEAT Mii

Skoda citigoSkoda citigo

KIA Picanto 2015KIA Picanto 2015

2014 Citroen C1Citroen C1

2016 MG3۲۰۱۶ MG3

ترجمه: صادق چولکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *