صفحه اصلی / اخبار خودرو / زمینه‌سازی برای تولید خودروی بومی

زمینه‌سازی برای تولید خودروی بومی

ایسنا/ تولید خودرو بومی و امکان اشتغال‎‌زائی با وجود این طرح از جمله موارد مورد اشاره قائم مقام سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی بود که به اعتقاد وی بهره‌گیری از توان تولیدکنندگان داخلی بخصوص قطعه سازان استان و داشتن قابلیت صادراتی محصول تولیدی شرط موافقت با این طرح است.

غلامعلی راستی در جلسه تبادل نظر با شرکای داخلی و خارجی برای اجرای این طرح گفت: در این توافق مقدمات تولید خوروی MG360 محصول انگلستان با استاندارد یورو ۵ و با مشارکت شرکت خودروسازی شانگهای موتور چین و ایران خودروی آذربایجان در استان فراهم شد.
وی شرط موافقت با این طرح را بهره گیری از توان تولیدکنندگان داخلی بخصوص قطعه سازان استان و داشتن قابلیت صادراتی محصول تولیدی عنوان کرده و افزود: باید ترتیبی اتخاذ شود تا غالب قطعات مورد نیاز این خودرو به شرط رعایت استانداردهای اروپایی در داخل کشور تولید و تامین شود.

راستی با اشاره به میزان ۵۰درصدی مشارکت طرفین در این طرح اضافه کرد: بازار بزرگ داخل کشور و منطقه توجیه پذیری تولید خودرو با کیفیت در استان را دوچندان می‌کند و صادرات خودروی تولیدی بعد از مرحله تولید و تامین بازار داخلی، مورد تاکید مقامات استان است.
وی به زیرساختهای موجود صنعت خودروسازی در استان اشاره کرد و افزود : امکانات و زیرساختهای لازم نظیر نفت، گاز، پتروشیمی، معادن و بخصوص واحدهای تولیدی و قطعه سازان بنام در منطقه وجود دارد و نهایتا بومی سازی محصول تولیدی بدلیل بعد مسافت و انتقال قطعات از کشور چین به ایران، مقرون به صرفه تر خواهد بود.

وی وجود منطقه آزاد ارس و بهره‌گیری از مزیتهای آن مانند ورود ماشین آلات و انبارنمودن قطعات یدکی مورد نیاز، همچنین امکان صادرات محصول تولیدی نهائی ، به همراه رفع تحریم ها و گشایش سوئیفت توسط بانکهای ایرانی را نیز از دیگر مزایای استان برای سرمایه گذاری نام برد.
قائم مقام سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تحقق تولید خودروی یادشده در استان در چند مرحله واقع خواهد شد و با بررسی بازار مراحل جوشکاری و نقاشی بدنه نیز در استان قابل انجام است که این موضوع به کاهش قیمت تمام شده منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *