صفحه اصلی / بررسی و مقایسه / ده خودرویی که دل کندن از آنها دشوار است

ده خودرویی که دل کندن از آنها دشوار است

درگذشته بیشتر ما ایرانی‌ها عادت داشتیم که یک خودرو را برای سالیان دراز نگه‌داریم اما حالا این حس تغییر و تنوع‌طلبی در ما بیشتر دیده می‌شود و به تعبیری دوست داریم زودبه‌زود خودروی خود را تعویض کنیم کما این‌که گاهی اوقات حاضر به تعویض با مدل یکسان هستیم!
در این مطلب خودروهایی که دوست نداریم از آن‌ها دل بکنیم را معرفی می‌کنیم. البته آمار و ارقام این مطلب مربوط به بازارهای آمریکاست.
شما چند سال است که خودروی خود را عوض نکرده‌اید؟ چه چیزی باعث شده این خودرو را نگه‌دارید؟ پیام‌های شما، آمار و اطلاعات خودروهای ایران را نشان می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید در کامنت ها اعلام کنید چه خودرویی دارید؟ چند سال؟ چرا این خودرو؟

Top 10 Cars Owners Never Get Rid Of

محبوب‌ترین خودروها برای نگه‌داری طولانی مدت

شاید برای عده‌ای جای تعجب باشد که چرا تمام خودروهای این لیست ژاپنی‌اند؟ این رتبه‌بندی با توجه به آمار انجام شده است و خودروسازان ژاپنی مدت‌هاست آزمون خود را در آمریکا پس داده‌اند و خرده گرفتن از آن کمی غیرمعقول به نظر می رسد. بعلاوه خریداران خودروهای لوکس‌تر و گران‌تر شاید به علت تمکن مالی بهتر در بازه های بسیار کوتاه‌تری خودروی خود را تعویض نموده و از تنوع بیشتری سود ببرند.
طبق آخرین نظرسنجی انجام شده در آمریکا نزدیک به ۳۰ درصد از افرادی که هوندا CR-V، تویوتا رافور و یا تویوتا پریوس داشته‌اند این خودروها را بیش از ده سال نگه‌داشته‌اند. خودروسازان ژاپنی خصوصاً تویوتا و هوندا تقریباً تمام جایگاه‌ها (حتی نا پانزدهمین رتبه) را اشغال کرده‌اند. تنها خودرویی که از این دو شرکت نیست سوبارو فارستر است که با ۲۲٫۹ درصد در جایگاه یازدهم ایستاده است.
میانگین نگه‌داری خودرو پس از ده سال در صنعت خودرو چیزی نزدیک به ۱۳٫۵ درصد است. رضایت مشتریان و قابلیت اطمینان مهم‌ترین فاکتور نگه‌داری خودرو است.

2014 Chevrolet Silverado High Country

۲۰۱۴ Chevrolet Silverado High Country

این بررسی نشان داد که میانگین نگه‌داری پیکاپ تراک های خانگی پایین‌تر از میانگین نگه‌داری در صنعت خودرو است. در این زمینه ۱۳٫۱ درصد خریداران شورلت سیلورادو، ۱۱٫۷ درصد خریداران رام ۱۵۰۰ و ۱۱٫۴ درصد خریداران فورد F-150 اعلام کردند که خودروی خود را نزدیک به ده سال یا بیشتر نگه‌داشته‌اند. این نتیجه احتمالاً ناشی از ماهیت ساخت پیکاپ ها است. چراکه پیکاپ ها معمولاً تحت شرایط سخت قرار می‌گیرند و این سختی استهلاک و فرسودگی را بالا می‌برد. همین عامل باعث می‌شود که آمار نگه‌داری خودروهای خانوادگی بالاتر از پیکاپ تراکها باشد.

با ذکر این توضیحات در ادامه لیست ده خودرویی که صاحبان آن‌ها حداقل به مدت ده سال آن‌ها را نگه‌داشته‌اند با درصدش معرفی می‌کنیم.

۱۰٫ هوندا المنت با ۲۳٫۱ درصد

Honda element

Honda Element

۹٫ هوندا پیلوت با ۲۳٫۳ درصد

2012 Honda Pilot

۲۰۱۲ Honda Pilot

۸٫ تویوتا آوالون با ۲۳٫۸ درصد

2013 Toyota Avalon

۲۰۱۳ Toyota Avalon

۷٫ تویوتا کمری با ۲۴٫۴ درصد

2015 Toyota Camry

۲۰۱۵ Toyota Camry

۶٫ تویوتا سیه‌نا با ۲۵٫۴ درصد

2015 Toyota Sienna

۲۰۱۵ Toyota Sienna

۵٫ هوندا اودیسه با ۲۵٫۶ درصد

2016 Honda Odyssey

۲۰۱۶ Honda Odyssey

۴٫ تویوتا هایلندر با ۲۶٫۵ درصد

2014 Toyota Highlander Limited Platinum

۲۰۱۴ Toyota Highlander Limited Platinum

۳٫ تویوتا رافور با ۲۸٫۲ درصد

Toyota RAV4 2014

Toyota RAV4 2014

۲٫ تویوتا پریوس با ۲۸٫۵ درصد

2013 Toyota Prius C

۲۰۱۳ Toyota Prius C

۱٫ هوندا CR-V با ۲۸٫۶ درصد

2014 Honda CR-V

۲۰۱۴ Honda CR-V

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *