صفحه اصلی / معرفی خودرو / سریع ترین شاسی بلند جهان

سریع ترین شاسی بلند جهان

سریع ترین شاسی بلند جهان : جیب گرند چروکی مدل ترک هاوک ۲۰۱۸

کمپانی فیات کرایسلر با معرفی جیپ گرند چروکی مدل «ترک هاوک» شگفتی جدیدی را در دنیای پرفروش‌ترین کلاس خودرو یعنی خودروهای شاسی بلند یا SUV بوجود آورد. گرند چروکی جدید مجهز به موتور ۲/۶ لیتری V8 سوپر شارژر هلکت (نام موتور) با ۷۰۷ اسب بخار شده است. این موتور گشتاور خیره کننده ۸۷۷ نیوتن متر را در دور موتور ۲۰۰۰ در اختیار راننده قرار می دهد. مطابق با تست های انجام شده، این خودرو قادر است صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۵/۳ ثانیه پیموده و به حداکثر سرعت ۲۸۸ کیلومتر در ساعت دست یابد. این اعداد و ارقام در دنیای شاسی بلندها غریب به نظر می رسد و در حد و اندازه های خودروهای سوپر اسپرت مانند لامبورگینی مورسیه لاگو یا فراری ۵۹۹GTB قرار می گیرد.

Trackhawk_Hero.jpg.image.1920

تکنولوژی بکار رفته در سیستم شروع حرکت جیپ گرند چروکی ترک-هاوک موجب شده این خودروی ۲۴۰۰ کیلوگرمی سریع تر از دوج چلنجر حرکت را آغاز کند. در ابتدای حرکت کافیست تا پای چپ را بر روی پدال ترمز گذاشت و سیستم کنترل حرکت را از روی کنسول وسط فعال کرد. این عمل موجب افزایش دور موتور از ۷۰۰ به محدوده ۲۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دور در دقیقه شده و psi 4/6 بوست (فشار تولید شده توسط سوپرشارژر) به صورت ذخیره پشت سیلندرها آماده خدمت شود.

2018 Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

همچنین سیستم کنترل الکترونیکی موتور با کاهش سوخت ورودی و تنظیم زمان جرقه از اعمال فشار بیش از حد به موتور جلوگیری می کند. با فشردن پدال گاز و رها کردن پدال ترمز، درون صندلی فرو خواهید رفت و خودرو با شتاب زیاد شروع به حرکت می کند. البته سیستم «ترکشن کنترل» از هرزگردی بیش از حد تایرها و از کنترل خارج شدن خودرو جلوگیری می کند.
جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک بکار رفته در این خودرو نسبت به مدل قبلی ۶۸ درصد سریع تر دنده ها را عوض می کند. ۳۰ درصد نیروی موتور از طریق این جعبه دنده به چرخ های جلو و ۷۰ درصد مابقی به چرخ های عقب ارسال می شود تا چیپ گرند چروکی جدید را یک خودرو تمام چرخ محرک (AWD) بدانیم.

2018 Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

در داخل کابین ابتدا متوجه نمایشگر ۴/۸ اینچی و صندلی های چرم، سانروف، صندلی تاشو عقب این خودرو می شویم. البته خبری از تجهیزات و طراحی لوکس نیست اما با پرداخت ۴۰۰۰ دلار می توان کابین را سفارشی سازی کرد تا از تریمی جذاب‌تر به رنگ قرمز بهره گرفت که شامل چرخ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی مشکی رنگ، جلو پنجره و پوشش تیره موتور و قسمت‌های کرومی تزئینی، نیز می‌شود. قیمت این خودرو بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار دلار تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *